1%
  • 0/10

انتقال چت واتساپ به تلگرام با به روزرسانی این پیام رسان ممکن شد

نگران از دست رفتن اطلاعات واتساپ نباشید

انتقال چت واتساپ به تلگرام با به روزرسانی این پیام رسان ممکن شد ۰ ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ آموزش و ترفند کپی لینک
انتقال چت واتساپ به تلگرام

پس از سروصداهایی که درباره‌ی نقض حریم خصوصی از سوی واتساپ به پا شد، حالا تلگرام در نسخه‌ی جدیدش امکانی را فراهم کرده که انتقال چت واتساپ به تلگرام فراهم شده است.

در طول یک ماه گذشته اخبار مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران واتساپ سروصدای زیادی به پا کرد و منجر به کوچ کاربران این پیام‌رسان به سوی سایر اپلیکیشن‌ها از جمله سیگنال و تلگرام شد.

بر این اساس آمار کاربران تلگرام که پیشتر ۴۰۰ میلیون نفر اعلام شده بود حالا به بیش از نیم میلیارد نفر رسیده است. اما تلگرام از فرصت پیش آمده استفاده کرد و فرصتی را فراهم کرده تا کاربران امکان انتقال چت واتساپ به تلگرام را داشته باشند و به این ترتیب پس از حذف واتساپ گفتگوها و مکالمات‌شان حفظ خواهد شد.

این قابلیت فعلا برای سیستم‌عامل  iOS با به‌روزرسانی نسخه‌ی 7.4 تلگرام فراهم شده است و احتمالا در به روزرسانی بعدی امکان انتقال چت واتساپ کاربران اندروید به تلگرام نیز فراهم خواهد شد.

البته این امکان فقط برای واتساپ نیست بلکه کاربران سرویس‌های پیام‌رسان Line و KakaoTalk نیز امکان انتقال چت‌هایشان به تلگرام را دارند.

روش انتقال چت واتساپ به تلگرام

ابتدا لازم است تلگرام را روی دستگاهی که از واتساپ روی آن استفاده می‌کنید نصب کنید. حساب خود را راه اندازی کرده یا وارد حساب کاربری تلگرام شوید و سپس دوباره به واتساپ بروید.

اکنون باید مکالمات واتساپ خود را انتقال دهید؛ روی نماد سه نقطه بالای صفحه سمت راست ضربه بزنید، روی کلید «بیشتر» (more) و سپس روی «انتقال چت» (Export Chat) ضربه بزنید.

در این مرحله از کاربر درخواست می‌شود که چت‌های خود را کجا ذخیره کند، باید برنامه تلگرام را انتخاب کنید.

انتقال چت واتساپ به تلگرام

هر پیامی که از واتساپ به تلگرام منتقل شود یک برچسب Imported خواهد داشت که نشان می‌دهد این پیام در چه تاریخی ارسال شده‌ و در چه زمانی به تلگرام منتقل شده است.

همچنین، پیام‌های منتقل‌ شده به هر دو طرف گفت‌وگو نشان داده خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های انتقال چت واتساپ به تلگرام امکان ارسال چت‌ها همراه تصاویر یا بدون تصاویر و فایل‌های چندرسانه‌ای است.

انتقال چت واتساپ به تلگرام

همچنین امکان انتقال گروه از واتساپ به تلگرام وجود دارد و هنگام انتقال گروه، از کاربر خواسته می‌شود گروهی را انتخاب کند تا مکالمه را در تلگرام وارد کند. همچنین می‌توانید گروه جدیدی ایجاد کنید. سپس باید منتظر بمانید تا تلگرام چت‌های واتساپ را پردازش کند.

انتقال چت واتساپ به تلگرام به این شکل باعث می‌شود که تاریخ دقیق چت‌ها نشان داده نشود بلکه مکالمات و سایر اطلاعات ارسال شده در تلگرام با تاریخ وارد کردن آنها نشان داده می‌شود.

از دیگر امکانات این سرویس جدید در رابطه با چت‌های مخفی و حذف سابقه تماس برای هر دو طرف مکالمه است. در حقیقت، این “قابلیت حذف” است که تلگرام را برای حفظ حریم خصوصی نسبت به واتساپ قوی‌تر کرده است، زیرا واتساپ فقط به شما یک گزینه‌ی یک ساعته می‌دهد تا اطلاعات یا فایل‌هایی را که به یک گروه یا چت ارسال کرده‌اید حذف کنید اما در تلگرام برای حذف چت، فایل، تصویر یا هر چیز دیگری دست‌تان بازتر است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments