اولین تریلر Yasuke انیمه جدید نتفلیکس منتشر شد

برده‌ای سیاهپوست که تاریخ را رقم می‌زند

اولین تریلر Yasuke انیمه جدید نتفلیکس منتشر شد سورنا رضایی ۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ تریلر (تلویزیون)

سرویس استریم نتفلیکس ساعاتی قبل اولین تریلر Yasuke را در کانال یوتیوب خود قرار دارد. این انیمه درباره نخستین سامورایی سیاهپوست تاریخ است.

لی‌شان توماس (LeSean Thomas) یک فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده آمریکایی است. پس از اینکه اثر جدیدش یعنی Cannon Busters منتشر شد، نتفلیکس بار دیگر به سراغ او آمد و درخواست ادامه همکاری را ارائه داد. در همین راستا، توماس طرح‌های خود را برای مدیران سرویس فرستاد که یکی از آن‌ها درباره یک چهره تاریخی به نام «یاسوکه» بود. این ایده، حول محور یک برده سیاهپوست می‌چرخید که به خاندان اودا خدمت می‌کرد و به واسطه اتفاقاتی به یک سامورایی تبدیل شد. نتفلیکس با طرح مزبور موافقت کرد و توماس هم به عنوان شورانر انتخاب شد. او در یکی از مصاحبه‌های خود گفت علاقه‌ای به ساختن یک بیوگرافی نداشت؛ زیرا حس می‌کرد از آزادی عمل برخوردار نیست. در نتیجه، المان‌های جادویی و عملی-تخیلی را به داستان خود اضافه کرد.

نتفلیکس ساعاتی قبل اولین تریلر Yasuke را در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است. داستان در نسخه تخیلی ژاپن فئودال رخ می‌دهد، زمانی که استفاده از قدرت‌های جادویی و تکنولوژی‌های پیشرفته در میان مردم رواج دارد. اتفاقات اصلی درباره یک سیاهپوست به نام یاسوکه است که به خانواده اودا خدمت می‌کرد. علی‌رغم اینکه از بردگی نجات یافت و به یک سامورایی قدرتمند تبدیل شد، نتوانست جلوی سقوط خاندان اودا را در نبردی علیه «یامی نو دایمیو» بگیرد. در پی این اتفاق، تصمیم می‌گیرد مبارزه و شمشیر را برای همیشه کنار گذاشته و به عنوان یک قایقران به نام «یاسان» زندگی آرامی را در یک روستای دورافتاده پشت سر بگذارد. شرایط مطابق خواسته پروتاگونیست پیش می‌رود تا اینکه مادری مجرد به سراغش آمده و درخواست کمک می‌کند. دخترش به بیماری عجیبی مبتلا شده و از همه مهم‌تر، دارای قدرت‌های جادویی است.

خاندان اودا قبل از اینکه سقوط کند، اهمیت زیادی برای کودکان قائل بود؛ ویژگی‌ای که در یاسوکه هم وجود دارد. همین دلرحمی باعث می‌شود مسئولیت را پذیرفته و یک ماجراجویی خطرناک را آغاز کند. او باید دخترک بیمار را قبل از اینکه دیر شود، به ملاقات دکتر برود تا راهی برای درمانش پیدا شود. شخصیت اصلی در ادامه و طی اتفاقاتی متوجه می‌شود در مرکز یک درگیری بزرگ میان فرماندهان نظامی از جمله دایمیو و نیروهای تاریکی قرار دارد. در ضمن، از صداپیشه‌های انیمه Yasuke می‌توان به کیت استنفیلد (Keith Stanfield) اشاره کرد. او آثار شاخصی را در پرونده هنری خود دارد که برای مثال می‌توان Knives Out Straight Outta Compton و Judas and the Black Messiah را نام برد.

مینگ-نا ون (Ming-Na Wen)، گوئندولینه یئو (Gwendoline Yeo) و دیا فرامپتون (Dia Frampton) دیگر نام‌هایی هستند که در نسخه انگلیسی صداپیشگی Yasuke کرده‌اند. وظیفه ساخت انیمه را MAPPA هم به دوش می‌کشد؛ همان استودیویی که فصل پایانی Attack on Titan را می‌سازد.

در انتها، لازم به ذکر است فصل اول سریال یاسوکه در تاریخ ۹ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۹ آوریل) پخش خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا