#مهسا_امینی

اجرای ویندوز 98 روی ایکس باکس سری اکس!

مخصوص رتروبازان!

اجرای ویندوز 98 روی ایکس باکس

شاید کمی عجیب به نظر برسد، ولی حالا کسانی که به بازی‌های قدیمی علاقه‌ی زیادی دارند می‌توانند با اجرای ویندوز 98 روی ایکس باکس سری اکس بازی‌های موردنظر خود را بازی کنند.

با وجود این که بسیاری از گیمر‌ها مشغول لذت بردن از کنسول‌های نسل جدید ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ هستند و شیفته‌ بازی‌های مدرن به حساب می‌آیند، افرادی هم کنسول خود را برای مقاصد عجیبی آپگرید می‌کنند! به لطف تلاش برخی از رترو گیمر‌ها (گیمر‌های علاقه‌مند به بازی‌های قدیمی) حالا اجرای ویندوز 98 روی ایکس باکس سری ایکس میسر شده است.

دیجیتال فاندری در ویدیویی نشان داده که علاقه‌مندان به بازی‌های قدیمی حالا می‌توانند ویندوز 98 را روی ایکس باکس سری ایکس خود شبیه‌سازی کنند. در حالی که جدیدترین ویندوز کمپانی مایکروسافت ویندوز ۱۱ به شمار می‌آید، اما بعضی از علاقه‌مندان به بازی‌های قدیمی یا نسبتا قدیمی، از ویندوز‌های قدیمی‌تر مثل ویندوز ۷، ویندوز اکس پی و ویندوز 98 استفاده می‌کنند تا بازی‌های محبوب آن‌ها اجرا شود.

با استفاده از ویندوز 98 می‌توانید بازی‌هایی مثل Age of Empires ،Command and Conquer ،Doom ،Half-Life و Quake را تجربه کنید.

دیجیتال فاندری متوجه شده که کنسول ایکس باکس سری اکس با استفاده از شبیه‌ساز RetroArch درست مثل یک کامپیوتر با ویندوز 98 به نظر می‌رسد و البته شبیه‌ساز PS2 ایکس باکس سری اکس هم دقیقا با همین رویکرد بازی‌های PS2 را اجرا می‌کند.

اجرای ویندوز 98 روی ایکس باکس سری ایکس تنها با استفاده از یک کنترلر و یک کیبرد میسر است و با وجود این که کنسول قابلیت استفاده از موس را دارد، اما شبیه‌ساز در حال حاضر قادر به پشتیبانی از آن نیست. همچنین شبیه‌ساز The DOSBox Pure هم چندان کامل نیست و دارندگان ایکس باکس سری ایکس برای استفاده از آن مجبور به نصب چندین درایور مختلف هستند تا بازی‌ها را اجرا کنند. همچنین دیجیتال فاندری اشاره کرد که بازی‌ها برای اجرا فقط از CPU ایکس باکس سری ایکس استفاده می‌کنند و اشاره‌ای به استفاده از GPU نشد. همچنین لازم به ذکر است که این کنسول در اجرای برخی از بازی‌ها به خوبی ظاهر نشد و سخت افزار‌های قدیمی عملکرد بهتری را در اجرای آنان داشتند.

در حالی که بسیاری‌ها دیجیتال فاندری را به خاطر این بررسی تحسین کردند، عده دیگر نیز لب به تعریف از ایکس باکس به دلیل پشتیبانی نسبتا خوب از شبیه‌سازی گشودند.

نظر شما در مورد اجرای ویندوز 98 روی ایکس باکس سری ایکس چیست؟ شما دوست دارید کدام بازی‌های قدیمی را روی کنسول خود اجرا کنید؟ ممنون می‌شویم که نظر خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا