نارضایتی سازندگان بازی‌های ویدیویی از کنسول ایکس باکس سری اس

انتخاب مناسب برای بازیکن‌ها

مشکلات ایکس باکس سری اس

سازندگان بازی Trine 5 معتقد هستند که مشکلات ایکس باکس سری اس حسابی آن‌ها را به دردسر می‌اندازد.

زمانی که ردموندی‌ها از کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس پرده برداشتند، گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص دردسرهای مدل سری اس برای توسعه‌دهندگان مطرح شد؛ چرا که این مدل از نظر قدرت سخت‌افزاری، بسیار ضعیف‌تر از مدل سری ایکس و پلی استیشن 5 است.

با این حال، مایکروسافت مدعی است که ایکس باکس سری اس به راحتی قادر به اجرای بازی‌های نسل نهم خواهد بود و عرضه چنین مدل اقتصادی با سخت‌افزارهای ضعیف‌تر، هیچی تاثیر منفی‌ای در کیفیت بازی‌ها نمی‌گذارد. این در حالی است که به تازگی یکی از توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی با رد این ادعا، معتقد است که سری اس گلوگاهی برای سازندگان است.

به بیان دقیق‌تر، کای تووینن، مدیر بازاریابی استودیوی فروزن‌بایت، سازنده بازی Trine 5: A Clockwork Conspiracy، به تازگی در گفت‌وگویی اعلام کرده که کنسول ایکس باکس سری اس به خاطر قیمت مناسب و امکانات قابل توجه، گزینه بسیار خوبی برای مصرف‌کنندگان به شمار می‌رود. با این حال، از نظر یک توسعه‌دهنده، این دستگاه یک گلوگاه محسوب می‌شود که دردسرهای زیادی را در حین پروسه ساخت بازی‌های گرافیکی به همراه دارد.

مدیر بازاریابی استودیوی فروزن‌بایت در این زمینه می‌گوید:

سخت‌افزار قدرتمندتر همواره از دیدگاه توسعه‌دهنده یک انتخاب عالی است. من فکر می‌کنم برای بازی‌های گرافیکی، سری اس می‌تواند به یک گلوگاه تبدیل شود. با این وجود، از دید بازیکن‌ها، این کنسول مقرون به صرفه گزینه خوبی است.

این اولین باری نیست که سازندگان از مشکلات کنسول ایکس باکس سری اس می‌گویند. با این حال، مایکروسافت همچنان به پشتیبانی از این کنسول ادامه داده و چه بسا شایعه عرضه کنسول‌های میان نسلی ایکس باکس در سال‌های آینده را به کلی رد کرده است. در واقع، فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، معتقد است که در حال حاضر نیازی به عرضه یک کنسول قدرتمندتر نیست.

لازم به ذکر است که بازی Trine 5: A Clockwork Conspiracy در تابستان سال جاری برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا