#مهسا_امینی

کنسول جدید مایکروسافت، بعد ایکس‌باکس سری ایکس و اس عرضه خواهد شد!

رئیس ایکس‌باکس توضیح می‌دهد

ایکس‌باکس سری ایکس

رئیس ایکس‌باکس در تازه‌ترین مصاحبه خود تایید کرد که ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس، آخرین کنسول‌های مایکروسافت نخواهند بود.

با توجه به حرکت صنعت بازی‌ها ویدیویی به سمت آینده‌ای تماما دیجیتال و ابری، بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس، آخرین نسل کنسول‌های بازی خواهند بود. پیرو همین موضوع، فیل اسپنسر در مصاحبه تازه خود از برنامه و تعهد مایکروسافت برای عرضه سخت‌افزاری‌های گیمینگ بیشتر، علی‌رغم ظهور و رشد سرویس‌های استریم بازی همچون ایکس‌باکس xCloud و گوگل استادیا صحبت کرده است.

از منظر سخت‌افزارهای آینده، فکر می‌کنم همچنان شاهد عرضه کنسول‌های بازی در آینده خواهیم بود. همانطور که در صنعت فیلم یا موسیقی، استریمینگ باعث حذف و توسعه دستگاه‌های پخش سنتی نشده است؛ من فکر می کنم که ما همچنان شاهد عرضه [کنسول‌ها] خواهیم بود و این مطلقا همان چیزی است که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

دقیقا مشخص نیست سرنوشت کنسول‌ها به کجا خواهد رسید و پرواضح است که ممکن است در آینده شرایط تغییر کند، اما به نظر می‌رسد مایکروسافت هنوز آمادگی کامل برای مهاجرت به آینده‌ای تماما دیجیتالی را ندارد؛ آینده‌ای که به‌نظر می‌رسد با سرنوشت سرویس ایکس‌باکس گیم پس گره خورده است. با Xbox Game Pass، مایکروسافت در حال ایجاد استراتژی است که به شما امکان می‌دهد به انجام بازی‌های خود روی دستگاه‌های مختلف، از جمله رایانه‌های شخصی و تلفن‌های همراه بپردازید. دور از دسترس نیست که Xbox Game Pass سرانجام، بدون وابستگی به کنسول‌های سنتی، به تلویزیون‌ها یا سیستم عامل‌های‌ دیگر نیز راه پیدا کند.

در راستای همین خبر بد نیست به شایعه عرضه سومین کنسول نسل نهمی مایکروسافت تحت عنوان ایکس‌باکس سری وی اشاره کرد. با استناد بر اطلاعات فاش شده، این محصول از مشخصات سخت‌افزاری یکسان با ایکس‌باکس سری ایکس بهره می‌برد و فاقد دیسک نوری خواهد بود تا در نتیجه، به رقیب مستقیمی برای نسخه تماما دیجیتال پلی‌استیشن 5 تبدیل شود.

در آخر، لازم به ذکر است که کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس، به ترتیب با قیمت‌های ۴۹۹ و ۲۹۹ دلار در تاریخ ۲۰ آبان سال جاری (مصادف با ۱۰ نوامبر میلادی) به بازارهای جهانی عزضه می‌شوند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا