مایکروسافت احتمالا با سه کنسول به استقبال نسل جدید می‌رود! Xbox Series V؟

ردموندی‌ها، با دست پر می‌آیند

پروژه‌ی ادینبرگ

با توجه به ادعای یکی از کاربران فروم ردیت، مایکروسافت علاوه بر ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس یک کنسول دیگر با نام پروژه‌ی ادینبرگ عرضه خواهد کرد.

مدت‌ها قبل از اینکه جدیدترین کنسول ایکس‌باکس در رویداد The Game Awards 2019 معرفی شود، گزارش‌های غیر رسمی از سیاست متفاوت مایکروسافت برای نسل نهم خبر داده بودند. همگی آن‌ها تاکید داشتند این غول تکنولوژی می‌خواهد نسل جدید را با آناکوندا و لاکهارت آغاز کند که مورد اول، حکم یک پرچمدار و مورد دوم هم حکم یک محصول اقتصادی را خواهد داشت. این دو کنسول نهایتا معرفی شده و اکنون می‌دانیم که به ترتیب ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نام دارند. اینطور که به نظر می‌رسد، یک کنسول دیگر هم در راه است که ردموندی‌ها پیش از این حرفی از آن به میان نیاورده بودند.

یکی از کاربران ردیت چندی پیش تصویری را به اشتراک گذاشت که به سومین کنسول نسل نهمی مایکروسافت تحت عنوان ایکس‌باکس سری وی اشاره کرد. طبق ادعاهای مطرح شده، این محصول از لحاظ قدرت سخت‌افزاری بین ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس قرار گرفته و فاقد دیسک نوری خواهد بود. در نتیجه، تنها راه تجربه‌ی بازی به واسطه‌ی آن خرید نسخه‌ی دیجیتالی خواهد بود. این کنسول که ظاهرا با اسم رمز پروژه‌ی ادینبرگ (Project Edinburg) مراحل ساخت را پشت سر گذاشته، با قیمت ۳۹۹ دلار به بازارهای جهانی می‌آید. در ادامه می‌توانید تصویر لو رفته از آن را مشاهده کنید:

اگرچه انتشار چنین شایعه‌ای واکنش‌های مثبت تعدادی از کاربران را به همراه داشت اما عده‌ای دیگر معتقد هستند تصویر منتشر شده ساختگی بوده و صحت ندارد. آن‌ها برای اثبات حرف خود سه دلیل دارند: دلیل اول، به عدم واکنش رسانه‌ها و اینسایدرهای معتبر به لو رفتن ایکس‌باکس سری وی ربط دارد. تا به این لحظه تنها رابرت سرانو (Roberto Serrano) اینسایدر مشهور توییتی پیرامون شایعه‌ی اخیر منتشر و اعلام کرده به نظر او تصویر مورد بحث ساختگی به نظر می‌رسد؛ دلیل دوم با خود تصویر مرتبط است. اگر دقت کنید، محل قرار گیری کنترلر نسبت به ایکس‌باکس سری وی شباهت بسیاری به موقعیت کنترلر نسبت به سری ایکس دارد.

دلیل سوم و پایانی، مشکلاتی است که معرفی و عرضه‌ی سه کنسول متفاوت می‌تواند برای توسعه‌دهندگان به وجود بیاورد. در صورت حقیقت داشتن چنین شایعه‌ای، استودیوها و شرکت‌های بازی‌سازی مجبور خواهند شد محصولاتشان را برای سه کنسول ایکس‌باکس با قدرت‌های سخت‌افزاری مختلف بهینه‌سازی کنند؛ فرایندی که قطعا چالش‌برانگیز و طاقت‌فرسا خواهد بود. با وجود این‌ها، نمی‌توان احتمالش را به طور کامل رد کرد. از همین رو، بهتر است تا انتشار یک واکنش رسمی منتظر بمانیم.

در انتها، لازم به ذکر است که ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس با قیمت‌های ۴۹۹ و ۲۹۹ دلار در تاریخ ۲۰ آبان سال جاری (مصادف با ۱۰ نوامبر میلادی) به بازارهای جهانی خواهند آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا