تعدادی از بازی‌های یوبی‌سافت به ایکس‌باکس گیم پس اضافه می‌شوند

همکاری مایکروسافت و یوبی‌سافت!

بازی‌های یوبی‌سافت ایکس‌باکس گیم پس

شواهد امر گویای این موضوع است که تعدادی از بازی‌های یوبی‌سافت تا پایان سال جاری میلادی راهی سرویس پرطرفدار ایکس‌باکس گیم پس خواهند شد.

یکی از بزرگ‌ترین و صدالبته موفق‌ترین اقدامات شرکت مایکروسافت در طول نسل هشتم صنعت بازی‌های ویدیویی، راه‌اندازی سرویس ایکس‌باکس گیم پس بود. این سرویس اشتراکی که کاتالوگی گسترده و متنوع از بازی‌های ویدیویی را در قالب یک اشتراک ماهانه با قیمتی نسبتا ارزان برای کاربران ارائه می‌دهد، به مرور به خاطر پشتیبانی عالی ردموندی‌ها بازیکنان بیشتری را به خود جذب می‌کند و در حال حاضر میلیون‌ها گیمر از امکانات و مزایای بی‌نظیر آن استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین دلایل پیشرفت و محبوبیت ایکس‌باکس گیم پس، تنوع بالای بازی‌ها و عرضه‌ی بسیاری از عناوین برجسته در آن است که گویا این روند همچنان ادامه خواهد داشت و در آینده بازی‌های بیشتری نیز به آن اضافه می‌شوند.

در همین راستا، چند روز پیش زمزمه‌هایی از عرضه‌ی یکی از جدیدترین و بهترین بازی‌های AAA شرکت یوبی‌سافت به نام Watch Dogs Legion در ایکس‌باکس گیم پس شنیده می‌شد که بر اساس آن، گویا این طی روزهای آینده به صورت رایگان در دسترس کاربران سرویس مذکور قرار خواهد گرفت. حال این بار گزارش دیگری در رابطه با عناوین جدید سرویس ایکس‌باکس گیم پس در سراسر فضای مجازی منتشر شده که از عرضه‌ی تعدادی از بازی‌های یوبی‌سافت در این سرویس حکایت دارد.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش کاربری به نام Shpeshal Ed، از اینسایدرهای ایکس‌باکس، در تازه‌ترین پیام خود اعلام کرده که تا پایان سال جاری میلادی، برخی از بازی‌های نامدار شرکت یوبی‌سافت به سرویس ایکس‌باکس گیم پس راه می‌یابند. بر این اساس، او در خلال گفته‌های خود به همکاری مایکروسافت و یوبی‌سافت برای ادغام سرویس‌های اشتراکی ایکس‌باکس گیم پس با یوپلی پلاس اشاره کرده که البته درمورد تحقق این همکاری به طور صد درصد مطمئن نیست.

این کاربر که سابقه‌ی افشای اطلاعات زیادی را دارد، هنوز نامی از بازی‌های شرکت فرانسوی یوبی‌سافت که به‌زودی به سرویس اشتراکی مایکروسافت اضافه خواهند شد، نبرده و صرفا پیش‌بینی کرده که اثر Immortals: Fenyx Rising جزء یکی از این عناوین خواهد بود. از طرفی، او معتقد است که اگر این دو سرویس اشتراکی با یکدیگر ترکیب شوند، به احتمال قوی مایکروسافت قیمت اشتراک یک ماهه‌ی گیم‌پس را به طور جزئی و جداگانه برای بازی‌های الکترونیک آرتز و یوبی‌سافت افزایش خواهد داد.

لازم به ذکر است که شاید ادعای این کاربر چندان مورد توجه همه قرار نگیرد، اما بد نیست بدانید که این فرد پیش‌تر از عرضه‌ی بازی Final Fantasy VII Remake در سرویس پلی‌استیشن پلاس خبر داده بود و بعدها گفته‌ی او به حقیقت پیوست. با این حال، توجه داشته باشید که شرکت یوبی‌سافت و کمپانی مایکروسافت هنوز واکنشی در قبال این شایعه از خود نشان نداده‌اند و فعلا باید این گفته‌ها را در حد یک شایعه قوی در نظر بگیریم. اگر قرار باشد که یوبی‌سافت و مایکروسافت در زمینه‌ی ادغام یوپلی پلاس و ایکس‌باکس گیم پس با یکدیگر همکاری کنند، هیچ شکی نیست که ردموندی‌ها طی چند روز آینده این خبر را رسما تایید خواهند کرد.

بازی‌های یوبی‌سافت ایکس‌باکس گیم پس

این اولین باری نیست که شایعه‌ها به ادغام یوپلی پلاس و ایکس‌باکس گیم پس اشاره می‌کنند و چه بسا تحقق این موضوع چندان هم دور از انتظار نیست. چند وقت پیش بود که مایکروسافت با همکاری شرکت الکترونیک آرتز، سرویس EA Play را به ایکس‌باکس گیم پس اضافه کرد تا از این پس کاربران گیم پس به راحتی و به طور رایگان از تجربه‌ی اغلب عناوین EA لذت ببرند. با توجه به این که بعد از این همکاری، تعداد مشترکین الکترونیک آرتز پلی به طرز چشم‌گیری افزایش یافت و در عرض چند ماه، جامعه‌ی آن رشد دو برابری را تجربه کرد، ممکن است که یوبی‌سافت نیز در راستای گسترش جامعه‌ی کاربران خود، یوپلی پلاس را به گیم پس اضافه کند.

این شایعه در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی کمی جدی‌تر از همیشه مطرح شد؛ زمانی که وب‌سایت Xbox Worlds در پیامی اعلام کرد سرویس اشتراکی یوپلی پلاس در سال جاری میلادی به ایکس‌باکس گیم پس ملحق خواهد شد. زمزمه‌ این همکاری هم در اکتبر سال گذشته میلادی به گوش می‌رسید که کمپانی فرانسوی یوبی‌سافت در طول این مدت نه گزارش‌ها را را تایید كرده و نه آن‌ها را انكار كرده است. از این رو، باید منتظر ماند و دید تا مایکروسافت از جدیدترین برنامه‌های خود برای رشد جامعه‌ی گیم پس پرده بردارد.

در پایان این خبر، گفتنی است که ایکس‌باکس گیم پس یکی از سرویس‌های پولی و اشتراکی شبکه‌ی پرمخاطب ایکس‌باکس لایو به شمار می‌رود که کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی صرفا با پرداخت مبلغ ۱۰ دلار می‌توانند ماهانه از تجربه‌ی رایگان بیش از چهارصد بازی ویدیویی مختلف لذت ببرند که بی‌شک با عضویت در آن می‌توانید در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. همچنین، اشتراک آلتیمیت یک پیشنهاد عالی دیگر از سوی ردموندی‌ها است که شامل عضویت ایکس‌باکس گیم پس و ایکس‌باکس لایو گلد می‌شود. به عبارتی، با این اشتراک می‌توانید علاوه بر بخش تک‌نفره و داستانی، به تجربه‌ی حالت چندنفره‌ی آنلاین بازی‌ها نیز بپردازید. عضویت یک ماهه‌ی این سرویس در حالت عادی به قیمت ۱۵ دلار قابل خریداری است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا