برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

شایعه: شش بازی دیگر ایکس‌باکس از انحصار خارج می‌شوند

ادامه استراتژی جدید

شایعه: شش بازی دیگر ایکس‌باکس از انحصار خارج می‌شوند ۰ ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
شش بازی دیگر ایکس‌باکس

براساس شایعات مطرح شده قرار است شش بازی دیگر ایکس‌باکس از انحصار خارج شده و به صورت مالتی پلتفرم عرضه شوند.

از زمان شروع سال میلادی جدید، رویکرد جدید شرکت مایکروسافت در رابطه با عرضه مالتی پلتفرم برخی از عناوین فرست پارتی خود به سوژه اصلی گیمرها به ویژه طرفداران ایکس‌باکس برای گفتگو و جروبحث تبدیل شده است. این صحبت‌ها ابتدا در ماه ژانویه بدین شکل آغاز شد که چندین بازی انحصاری این شرکت به زودی برای سایر پلتفرم‌ها نیز در دسترس قرار می‌گیرند. امری که در نهایت نیز تا حد زیادی درست از آب در آمد و شرکت مایکروسافت با انتشار پادکست رسمی خود اعلام کرد که چهار بازی Hi-Fi Rush، بازی Sea of Thieve، بازی Pentiment و بازی Grounded روی سایر کنسول‌ها نیز در دسترس قرار می‌گیرند.

این تصمیم با واکنش منفی بسیاری از طرفداران متعصب ایکس‌باکس مواجه شد. اگرچه برخی از مخاطبین از این مسئله که افرادی بیشتری می‌توانند این عناوین را تجربه کنند استقبال کردند، بسیاری از این موضوع ابراز نگرانی کردند که شاید مایکروسافت قصد دارد استراتژی جدیدی به منظور خروج از بازار ساخت سخت‌افزار و کنسول جدید را در پیش گرفته و بدین ترتیب تنها پلی استیشن و نینتندو به عنوان سازندگان کنسول باقی بمانند. با این حال به نظر می‌رسد علیرغم تمامی واکنش‌های صورت گرفته، مایکروسافت قصد دارد تا شش بازی دیگر ایکس‌باکس را نیز برای پلتفرم‌های رقیب عرضه نماید.

در اپیزود جدید پادکست XboxEra، اینسایدر مطرح صنعت بازی یعنی NateTheHate مدعی شد که در حال حاضر شش بازی انحصاری پلتفرم ایکس‌باکس برای سایر کنسول‌ها در حال ساخت و توسعه قرار دارد. این اینسایدر اینگونه توضیح داد که رویکرد عرضه عناوین به صورت مالتی پلتفرم توسط مایکروسافت گسترش خواهد یافت و آن‌ها بازی‌های بیشتری را برای انتشار روی پلتفرم‌های رقیب برنامه‌ریزی کرده‌اند.

NateTheHate در ادامه اظهار داشت که شخصا اطلاع دارد که شش بازی دیگر ایکس‌باکس که از عناوین قابل توجه و انحصاری‌های بزرگ این شرکت به شمار می‌روند سرانجام برای پلی استیشن و یا کنسول‌های نینتندو عرضه خواهند شد. با این حال این اینسایدر، جزئیات بیشتری در خصوص این که این بازی‌ها، دقیقا چه عناوینی هستند ارائه نکرد و تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که چنان‌چه در آینده از زمان رونمایی و یا انتشار این عناوین مطلع شود، اطلاعات بیشتری به اشتراک خواهد گذاشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments