آموزش بازی Sea of Thieves
1%
  • 0/10

آموزش بازی Sea of Thieves | دزدان دریایی در پلی استیشن، بادبان‌ها را بکشید!

بی گدار به آب نزنید!

آموزش بازی Sea of Thieves | دزدان دریایی در پلی استیشن، بادبان‌ها را بکشید! ۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ راهنما و آموزش کپی لینک

جنگ و غارت در دریاها به زودی وارد کتابخانه پلی استیشن می‌شود. اما پا گذاشتن به بازی پنج ساله بدون آموزش کار آسانی نیست. در این مطلب به آموزش بازی Sea of Thieves برای کاربران جدید می‌پردازیم.

روز ۱۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳، روزی بسیار مهم برای مایکروسافت و سونی، ایکس باکس و پلی استیشن است. در این روز، بازی انحصاری ایکس باکس یعنی Sea of Thieves برای کنسول‌های پلی استیشن به انتشار خواهد رسید. این بازی جذاب چند نفره با تمرکز بر فعالیت‌های دزدان دریایی یکی از بهترین بازی‌های لایو سرویس سال‌های اخیر است.

بازی Sea of Thieves اولین مرتبه در سال ۲۰۱۸ برای کنسول ایکس باکس وان به انتشار رسید و با انتشار به روزرسانی‌های پیاپی، یکی از فعال‌ترین بازی‌های آنلاین حال حاضر است. در حالی که کاربران ایکس باکس سال‌های طولانی به تجربه این بازی پرداخته، کاربران پلی استیشن دزدان دریایی نوپا بوده که باید برخی نکات را پیش از غارت کردن دریاها رعایت کنند. در این مطلب به آموزش بازی Sea of Thieves می‌پردازیم.

بخش Tutorial را حتما بازی کنید!

تقریبا تمام بازی‌ها بخش آموزشی یا همان Tutorial را ارائه می‌دهند که شما را با زیر و بم دنیای بازی آشنا می‌کند. گیمرهای زیادی این بخش را نادیده گرفته و مستقیم وارد بازی می‌شوند. اما ما پیشنهاد می‌کنیم در بازی Sea of Thieves از این بخش به سادگی عبور نکنید. دریاهای این بازی بسیار ژرف بوده و شما در صورت ورود به این بازی بدون اطلاعات پیشین، به سادگی خود را دزد دریایی مرده می‌بینید!

برای مبارزات PvP عجله نکنید!

هدف اصلی بازی Sea of Thieves مبارزات بازیکن در برابر بازیکن یا همان PvP است، با این وجود ازدیاد مکانیسم‌ها در این بازی، ورود مستقیم به مبارزات در برابر دیگر بازیکنان را به شدت دشوار کرده است. از همین رو و با درخواست کاربران، بخش PvE یا همان بازیکن در برابر محیط نیز به این بازی افزوده شده که به شما اجازه می‌دهد با اضطراب کمتر به غارت دریاها بپردازید. ما نیز پیشنهاد می‌کنیم پیش از حمله به کشتی دیگر کاربران، به سراغ بخش PvE بروید.

دوستان خود را فراموش نکنید!

تجربه بازی Sea of Thieves به صورت تک نفره امکان پذیر است، اما شما زمانی لذت کافی را از زندگی دریایی می‌برید که کشتی را با دوستان خود شریک شوید. حضور دوستان شما در این بازی مدیریت کشتی، حملات، دفاع و البته غارت را نه تنها آسان‌تر کرده، بلکه به مراتب لذت بخش‌تر می‌کند. باید این موضوع را دانست که بازی‌های لایو سرویس و به خصوص این بازی دریایی جذاب، برای تجربه به همراه دوستان طراحی شده و توسعه یافته است.

عملیات بازی را فراموش نکنید!

یکی از ویژگی‌های بازی‌های لایو سرویس، کاوش و گردش بدون هیچگونه هدف خاص است. با این حال، عملیات زیادی در این دست بازی‌ها تعبیه شده تا در کنار هموار کردن مسیر موفقیت شما، کوهی بلند از گزینه‌های شخصی سازی را در نتیجه موفقیت در عملیات ارائه دهد. تعداد و تنوع عملیات در بازی Sea of Thieves بسیار بالا بوده و شامل غارت‌های معمولی تا غارت‌های داستان محور افسانه‌ای می‌شوند. از سوی دیگر، عملیات این بازی به نحوی آزاد بوده و انتخاب یک عملیات اغلب به معنی محدود شدن مسیر پیشرفت شما نیست. در نتیجه در کنار غارت گهگاهی، نگاهی به عملیات اصلی بازی نیز داشته باشید.

گنج‌های خود را محکم بچسبید!

دریاها بی رحم هستند! فارغ از اینکه شما چه گنج‌هایی طی غارت خود به دست آورده‌اید، همیشه این احتمال وجود داشته که در کسری از ثانیه آن را از دست دهید. مخاطرات در بازی Sea of Thieves بسیار زیاد و متنوع بوده و نباید از آن‌ها ترسید! ما پیشنهاد می‌کنیم پس از غرق شدن و از دست دادن غارت خود، شکست را پذیرفته و بار دیگر با دوستان خود به سوی غارتی تازه بروید. غنایم در این بازی نیز زیاد هستند و غصه خوردن پس از نابودی غارت اشتباه‌ترین کار در این بازی است!

کشتی بزرگ‌تر، کار بیشتر!

کشتی گلئون (Galleon) قدرتمندترین و بزرگ‌ترین کشتی در بازی Sea of Thieves با قدرت آتش بسیار زیاد است، اما این قدرت و عظمت به معنی کار بیشتر و نیاز به نیروهای بیشتر است! اگر شما قصد تجربه این بازی به صورت تک یا دو نفره را دارید، بهترین انتخاب برای شما کشتی کوچک اسلوپ (Sloop) است. این کشتی قدرت مانور بالایی داشته و با مدیریت درست قدرت آتش خوبی نیز ارائه می‌دهد. کشتی دوم یعنی بریگنتین (Brigantine)، مناسب گروه‌های دو نفره قدرتمند و گروه‌های سه نفره است. قدرت متوسط و قدرت مانور بیشتر از کشتی گلئون، آن را تبدیل به یک غول می‌کند. گروه‌های چهار نفره ناچار به استفاده از گلئون عظیم و قدر هستند، اما فراموش نکنید که کار شما برای سالم نگه داشتن آن بسیار زیاد است!

محیط اطراف را مداوم رصد کنید!

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، دنیای Sea of Thieves مملو از مخاطرات است و شناسایی مخاطرات از فواصل دور به معنی برگ برنده در مبارزات است. این مخاطرات می‌توانند موجودات افسانه‌ای دریایی یا کشتی‌های قدرتمند دیگر کاربران باشند. در هر صورت شما باید هر دم آماده جنگ باشید. علاوه بر آن، استفاده و خاموش نگه داشتن فانوس در زمان مناسب و همچنین برافراشتن پرچم مناسب می‌تواند شما را وارد مبارزه یا وارد دوستی‌های پایدار کند!

لنگر خود را بالا نگه دارید!

بازی Sea of Thieves بیش از پنج سال سن داشته و انتشار به روزرسانی‌های پیاپی به این معنی بوده که شما باید نکات زیادی را طی مسیر یاد بگیرید. از جمله ساده‌ترین این نکات، تلاش برای همیشه بالا نگه داشتن لنگر کشتی است. رعایت این موضوع به فرار سریع شما در مواقع خطرناک کمک زیادی می‌کند. اما این تنها یک نکته بوده و به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از تجربه تمام وقت این بازی، با مراجعه به منابع مختلف یا کاربران قدیمی، نکات کلیدی این بازی را از بر کنید.

به روزرسانی‌های بازی را جدی بگیرید!

بازی Sea of Thieves علاقه زیادی به غافلگیر کردن کاربران خود دارد. در نتیجه، شما پس از یاد گرفتن تمام نکات بازی که رویه‌ای زمان بر بوده، باید انتظار داشته باشید با انتشار تنها یک به روزرسانی بار دیگر نیاز به آموزشی تازه داشته باشید. توسعه دهندگان این بازی به شکل مداوم به روزرسانی‌های مملو از جزئیات به این بازی افزوده که هر مرتبه تجربه آن را جذاب‌تر از پیش می‌کنند. از بررسی به روزرسانی‌های جدید غافل نشوید!

آموزش بازی Sea of Thieves طی تنها یک مطلب بدون شک کاری نشد است، با این حال ما تلاش کردیم اصلی‌ترین نکات برای شروع بازی را با شما در میان بگذاریم. نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا شما نیز قصد تجربه این بازی در زمان انتشار در پلی استیشن را دارید؟ در انتظار نکات، نظرات و تجربیات شما از این بازی دوست داشتنی هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments