آیا پشتیبانی Xbox Game Pass از ایکس‌کلاود به کنسول‌ها و پی‌سی هم خواهد آمد؟

فیل اسپنسر از برنامه‌های آتی برای سرویس ایکس‌باکس گیم پس می‌گوید


با توجه به توییتی که فیل اسپنسر رئیس بخش ایکس‌باکس در پاسخ به یکی از کاربران نوشت، پشتیبانی Xbox Game Pass از ایکس‌کلاود به کنسول‌ها و پی‌سی هم خواهد آمد.

مایکروسافت طی سال‌های اخیر از دو سرویس متفاوت در حوزه‌ی گیمینگ رونمایی کرده است: سرویس اول، Xbox Game Pass است که به کاربران اجازه می‌دهد با خرید اشتراک به تعداد زیادی بازی دسترسی داشته باشند؛ سرویس دوم با نام xCloud Project شناخته می‌شود. کاربران با استفاده از آن می‌توانند بازی‌ها را به صورت استریم روی تلفن همراه خود تجربه کند. این دو سرویس اواخر تیر ماه روی تلفن‌های همراه ادغام شدند. به بیان دیگر، مشترکان گیم‌پس می‌توانند بازی‌ها را بدون دانلود روی موبایل خود اجرا کنند.

چندی پیش یکی از کاربران توییتر، فیل اسپنسر را منشن کرد و پرسید آیا پشتیبانی Xbox Game Pass از ایکس‌کلاود به کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی هم خواهد آمد یا خیر؟ رئیس بخش ایکس‌باکس در پاسخ نوشت تیم توسعه در حال حاضر روی لیستی طولانی از قابلیت‌های جدید و جالب برای ایکس‌باکس گیم پس کار می‌کند و پشتیبانی از سرویس ایکس‌کلاود روی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی یکی از آن‌ها است. او وارد جزئیات نشد و نگفت قابلیت مورد بحث دقیقا چه زمانی برای کاربران دیگر پلتفرم‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. با این حال، می‌توان گفت فاصله‌ی زمان بسیاری با رخ دادن چنین اتفاقی داریم؛ زیرا اسپنسر در بخش دیگری از توییت خود اشاره کرد در حال حاضر اولویت‌ها روی موارد دیگری قرار گرفته است.

در حال حاضر برای استفاده از Xbox Game Pass روی کنسول‌های خانواده‌ی ایکس‌باکس وان و همچنین رایانه‌های شخصی باید بازی را دانلود کنید اما اگر پشتیبانی از ایکس‌کلاود برای این دو پلتفرم اضافه شود دیگر نیازی به انتظار برای دانلود و نصب نخواهد بود. به راحتی می‌توانید بازی مد نظر را انتخاب کرده و بدون صرف زمان چندانی به تجربه‌ی آن بپردازید. مطابق انتظار، به یک اینترنت پرسرعت نیاز دارید تا انتقال اطلاعات در سریع‌ترین زمان ممکن صورت بگیرد. طبق بررسی‌هایی که تاکنون از عملکرد ایکس‌کلاود روی تلفن‌های همراه انجام شده، به محض سیو کردن بازی، اطلاعات به سرور انتقال داده می‌شوند. به بیان دیگر، مدت بسیار کوتاهی بعد از بستن بازی روی تلفن همراه، می‌توانید کنسول یا رایانه‌ی شخصی خود را روشن کرده و از همان نقطه‌ای که چند ثانیه قبل بازی را رها کرده بودید ادامه دهید.

در حالی که هنوز نمایشگر‌های 4K اعم از تلویزیون و مانیتور مرسوم نشده‌اند، شرکت‌های فعال در حوزه‌ی فناوری ساخت انبوه نمایشگرهای 8K را آغاز کرده‌اند. حتی کنسول‌های جدید بازی‌های ویدیویی هم دارای سخت‌افزارهای مناسب برای اجرای عناوین با چنین وضوح تصویری هستند. با این حال، گروهی از کارشناسان معقتدند فاصله‌ی زمانی زیادی تا مرسوم شدن 8K در سطح جهان داریم. فیل اسپنسر هم یکی از همین افراد است. او در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب سایت Wired صراحتا به این موضوع اشاره و اعلام کرد 8K سال‌ها با تبدیل شدن به وضوح تصویری مرسوم در صنعت بازی‌های ویدیویی فاصله دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا