آیا بازی Starfield به سرنوشت Redfall دچار می‌شود؟

رئیس ایکس باکس توضیح می‌دهد

آیا بازی Starfield به سرنوشت Redfall دچار می‌شود؟ حمید توحیدلو ۰ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی

رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت مدعی است که ایکس باکس در ساخت بازی Starfield مشارکت بیشتری با سازندگان داشته است.

در پی انتشار ضعیف بازی ردفال و کم‌کاری‌های استودیو آرکین و شرکت بتزدا، شماری از هواداران ایکس باکس این بار از عملکرد بازی علمی تخیلی استارفیلد نگران هستند. با این حال، طبق گفته‌های مدیر بخش گیمینگ مایکروسافت، به نظر می‌رسد که وضعیت بازی Starfield به مراتب بهتر از ردفال خواهد بود و این نگرانی‌ها کمی بی‌مورد هستند.

آقای فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، که پیش‌تر بابت عملکرد ضعیف ردفال از هواداران ایکس باکس عذرخواهی کرد و مسئولیت این اتفاق را پذیرفت، به تازگی در گفت‌وگو با پادکست Kinda Funny اذعان داشت که عملکرد ضعیف ردفال لزوما به معنی عملکرد ضعیف بازی استارفیلد نیست و بنا به همکاری نزدیک ایکس باکس با استودیوی بازی‌سازی بتزدا، شرایط این عنوان بهتر خواهد بود.

فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

زمانی که ما استودیوهای بازی‌سازی را خریداری می‌کنیم، بازی‌های وجود دارند که بخش عمده‌ای از روند ساخت آن‌ها طی شده است. از طرفی، یک سری از پروژه‌ها نیز هنوز در مرحله ساخت ابتدایی قرار دارند یا حتی توسعه آن‌ها آغاز نشده است. به نظر من، ما باید در زمینه درگیری با پروژه‌هایی که در اواسط پروسه توسعه خود قرار دارند، رویکرد جدید و بهتری اتخاذ کنیم.

ما در ابتدا کار همکاری خوبی با آرکین نداشتیم و نتوانستیم آن‌ها آن‌طور که باید توجیه کنیم که عضوی از خانواده فرست پارتی ایکس باکس به چه صورت است. در واقع، ما آن‌ها را رها کردیم تا بازی خود را به تنهایی بسازند. با این وجود، وضعیت آثاری که در زمان خرید مراحل ساخت ابتدایی خود را سپری می‌کنند، بهتر است.

با توجه به اینکه بازی استارفیلد در زمان خرید شرکت بتزدا توسط مایکروسافت در مرحله ساخت اولیه خود قرار داشت، ایکس باکس همکاری نزدیکی با تیم سازنده داشته و به همین خاطر، شرایط Starfield به مراتب بهتر از ردفال خواهد بود. این در حالی است که بخش زیادی از روند توسعه بازی Redfall در زمان خرید بتزدا طی شده بود و عملا مایکروسافت نقشی در این پروژه نداشته است.

بازی استارفیلد در روز ۶ سپتامبر سال جاری میلادی (۱۵ شهریور ماه پیش‌رو) به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و پلتفرم کامپیوتر منتشر می‌شود. طبق معمول، این اثر از همان روز نخست عرضه به سرویس گیم پس راه می‌یابد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا