مشارکت استراتژیک Xbox و Sega در ساخت بازی‌های بزرگ

‌این بازی‌ها با استفاده از پلتفرم ابری Azure ساخته می‌شوند

مشارکت استراتژیک Xbox و Sega در ساخت بازی‌های بزرگ عرفان بدری ۰ ۱۱ آبان ۱۴۰۰ اخبار بازی
مشارکت استراتژیک Xbox و Sega

شرکت Sega به تازگی اعلام کرده است که وارد یک همکاری بزرگ با Xbox شده است. این مشارکت استراتژیک Xbox و Sega منجر به ساخت بازی‌هایی در مقیاس بزرگ و جهانی با استفاده از پلتفرم ابری Azure شرکت Microsoft خواهد شد.

پلتفرم Azure یک سرویس محاسبات ابری است که در سال ۲۰۰۸ توسط شرکت Microsoft راه اندازی شده و در اموری از جمله تولید، تست، استقرار و مدیریت برنامه‌های کاربردی از آن استفاده می‌شود. این سرویس امکانات ویژه‌ای برای توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی دارد و حالا شرکت Sega قصد دارد با استفاده از آن پروژه‌های بزرگی را توسعه دهد.

شرکت Sega اخیرا اعلام کرده که به توافق بزرگی با Xbox برای همکاری رسیده است تا در آینده پروژه‌های بزرگی را تولید کند. مشارکت استراتژیک Xbox و Sega منجر به ساخت بازی‌هایی در مقیاس بزرگ و جهانی خواهد شد که با استفاده از پلتفرم ابری Azure توسعه پیدا خواهند کرد. طبق گفته‌ی Sega، این توافق بخش مهمی از استراتژی‌های میان‌مدت تا بلندمدت این شرکت را تشکیل می‌دهد. آن‌ها همچنین نام این پروژه‌ی بزرگ خود را Super Game گذاشته‌اند. بازی‌های این پروژه روی عناصر جهان، آنلاین، جامعه محور و استفاده از آی‌پی تمرکز دارند.

پروژه‌ی Super Game اولین بار در ماه مه سال میلادی جاری به سرمایه‌گذاران و سهامداران شرکت Sega معرفی شده بود و قرار است جزو استراتژی‌های اولویت‌دار کمپانی در پنج سال آینده باشد.

یوکیو سوئینو، رئیس شرکت Sega در رابطه با این همکاری گفت:

ما امروز بسیار خوشحالیم که اعلام کنیم در حال بررسی مشارکت استراتژیک Xbox و Sega برای کمک به توسعه‌ی پروژه‌ی جدید Super Game و همچنین ایجاد یک محیط توسعه‌ی نسل نهمی برای بازی‌ها هستیم. با در نظر گرفتن این شراکت استراتژیک با Microsoft، ما به دنبال پیشرفت‌های بیشتری در بازی‌های خود هستیم تا طرفداران در سراسر جهان بتوانند از عناوین ما لذت ببرند. هدف ما ایجاد مشارکتی است که هم از قابلیت‌های بازیسازی قدرتمند Sega و هم از تکنولوژی‌های پشرفته و محیط توسعه‌ی Microsoft استفاده شود.

همچنین سارا باند، مدیر اجرایی Microsoft در این رابطه اضافه کرد:

شرکت Sega نقش نمادینی را در صنعت بازی‌های ایفا کرده و در طول سال‌های شریک فوق‌العاده‌ای بوده است. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا با هم همکاری کنیم، زیرا آن‌ها با استفاده از پلتفرم ابری Micosoft قرار است تا راه جدیدی را برای ایجاد تجربه‌های منحصربه‌فرد در بازی‌ها کشف کنند. ما با هم نحوه‌ی ساخت، میزبانی و اجرای بازی‌ها را با هدف افزایش ارزش آن‌ها برای بازیکن‌ها و Sega دوباره تصور خواهیم کرد.

شرکت Microsoft پیش از این در ماه مه ۲۰۱۹ وارد یک همکاری مشابه با شرکت Sony شده بود تا با بهره‌گیری از پلتفرم Azure راه‌های جدیدی مبتنی بر تکنولوژی ابری برای تجربه‌ی بازی‌ها و استریم محتوا ایجاد کند. تکنولوژی ابری در آینده‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی نقش بسیار مهمی دارد و این طور که به نظر می‌رسد، شرکت Microsoft قصد دارد با توسعه‌ی امکانات خود و همکاری با بزرگترین شرکت‌های این عرصه به یکی از پیشگامان این زمینه تبدیل شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا