1%
  • 0/10

ربات چت هوش مصنوعی ایکس باکس در راه است

قابلیت جدید ردموندی‌ها

ربات چت هوش مصنوعی ایکس باکس در راه است ۰ ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
ربات چت ایکس باکس

شواهد امر گویای این موضوع است که مایکروسافت مشغول ساخت یک ربات چت هوش مصنوعی برای ایکس باکس است.

به لطف پیشرفت هوش مصنوعی طی سال‌های اخیر، چند وقتی است که بخش پشتیبانی بسیاری از شرکت‌ها به ربات‌ها سپرده شده است. در همین راستا، به نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز به دنبال ارائه چنین قابلیتی برای ایکس باکس بوده تا با استفاده از به مشکلات کاربرها به سرعت رسیدگی شود.

به گفته رسانه معروف The Verge، به نظر می‌رسد که ربات چت جدید ایکس باکس یک شخصیت متحرک تجسم‌شده به صورت هوش مصنوعی است که به مشکلات پشتیبانی ایکس باکس رسیدگی کرده و در همین حین، به سوالات پردازش استرداد (ریفاند) و دیگر درخواست‌های کاربرها به طور آنی پاسخ می‌دهد.

مایکروسافت ربات چت ایکس باکس را تحت عنوان Xbox Support Virtual Agent توسعه داده و این ویژگی ممکن است به‌زودی برای تمامی بازیکن‌ها ارائه شود. البته، دقت داشته باشید که ردموندی‌ها هنوز واکنشی از خود در قبال این ادعا نشان نداده‌اند و بر این اساس، گزارش فوق در حد یک شایعه به شمار می‌رود.

البته، استفاده مایکروسافت از هوش مصنوعی صرفا به این مورد محدود نمی‌شود و براساس گزارش‌ها، گویا این کمپانی در آینده در بخش‌های مختلف به هوش مصنوعی متکی خواهد شد. تام وارن از رسانه ورج در این زمینه توضیح می‌دهد:

در جریان جلسه ایکس باکس که در اوایل سال جاری میلادی برگزار شد، مدیرهای شرکت مایکروسافت برنامه‌ها و چشم‌انداز Xbox Everywhere را ترسیم کردند. این استراتژی شامل نوآوری هوش مصنوعی به عنوان بخش مهم و کلیدی بود.

ناگفته نماند که مایکروسافت تنها شرکتی نیست که در حوزه گیمینگ از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. بر اساس گزارش، ظاهرا شرکت سونی نیز به دنبال استفاده از هوش مصنوعی برای کنسول پلی استیشن 5 پرو است تا وضوح تصویر و نرخ فریم بازی‌ها را افزایش دهد. بدین ترتیب، با پیشرفت چشمگیر این فناوری‌ها، انتظار می‌رود که در آینده شاهد استفاده بیشتر از هوش مصنوعی در کنسول‌ها، شبکه‌ها و بازی‌ها باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments