عملکرد بسیار ضعیف Wonder Woman 1984 در هفته‌ی نخست اکران

آیا اثر جدید پتی جنکینز می‌تواند ورق را برگرداند؟

فروش افتتاحیه‌ی Wonder Woman 1984 در بازارهای بین‌المللی

طبق گزارشی که Variety کار کرده، فروش افتتاحیه‌ی Wonder Woman 1984 در بازارهای بین‌المللی بسیار پایین‌تر از رقم مورد انتظار بوده است.

Wonder Woman 1984 پس از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های مختلف، از حدودا یک هفته‌ی پیش در سینماهای فعال بازارهای بین‌الملی اکران شد. استودیوی برادران وارنر در ابتدا قصد داشت این فیلم ابرقهرمانی را در سال ۲۰۱۹ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد اما بنا به دلایلی مجبور شد آمدنش به سینماها را چند ماهی به تعویق بیاندازد. استودیوی آمریکایی خود را برای اکران گسترده در ژوئن سال ۲۰۲۰ آماده می‌کرد که شیوع ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد و سالن‌های تماشای فیلم را به تعطیلی کشاند. وارنر چاره‌ای نداشت و دسامبر همان سال را به عنوان تاریخ جدید انتخاب کرد.

در ابتدا امید زیادی وجود داشت که Wonder Woman 1984 بتواند تاریخ اکرانش در دسامبر سال جاری میلادی را حفظ کرده و مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش ‌برود اما نرخ شیوع کووید-۱۹ در آمریکا دوباره افزایشی شد. استودیوی برادران وارنر از یک سو می‌دانست شرایط چندان برای اکران مناسب نبوده واز سوی دیگر، تضمینی برای یافتن واکسن و اتمام همه‌گیری کرونا در سال آینده‌ی میلادی وجود ندارد. از همین رو، در اقدامی شوکه‌کننده اعلام کرد دنباله‌ی Wonder Woman و تمامی فیلم‌هایش در سال ۲۰۲۱ را به صورت همزمان در سینماها و سرویس استریم HBO Max در دسترس قرار می‌دهد؛ اقدامی که صدای بسیاری از چهره‌های هالیوودی را درآورد.

با توجه به گزارش اخیر Variety، فروش افتتاحیه‌ی Wonder Woman 1984 در بازارهای بین‌المللی بسیار ضعیف بوده است. بر این اساس، جدیدترین اقتباس سینمایی واندروومن ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در ۳۲ بازار فروخته است. از این رقم، ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار سهم چین، ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار سهم تایوان، ۲ میلیون دلار سهم تایلند، یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار سهم برزیل و یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار سهم مکزیک و ژاپن بوده است. برای اینکه درک بهتری از عملکرد پایین‌تر از انتظارات فیلم داشته باشید، به فروش افتتاحیه‌ی Wonder Woman اشاره می‌کنیم که رقمی معادل ۹۰ میلیون دلار بوده است.

اگرچه سینماهای چین طی ماه‌های اخیر فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند اما تمایل مردم برای حضور در این مکان‌ها نسبت به گذشته کاهش یافته است. از همین رو، فیلم‌های بلاک‌باستر چندان در این بازار عملکرد مناسبی نداشته‌اند؛ برای مثال، می‌توان به Tenet جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) اشاره کرد که فروش افتتاحیه‌اش در این منطقه ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بوده است. Mulan هم شرایط نسبتا مشابهی داشت. این فیلم نه تنها درباره‌ی تاریخ چین است، بلکه بازیگرانی چینی دارد. با این حال، ۲۳ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی این کشور فروخت تا برخلاف انتظارات کارشناسان ظاهر شود.

اکران Wonder Woman 1984 در ایالات متحده‌ی آمریکا از چهار روز دیگر آغاز می‌شود. از آن‌جایی سینماهای شهرهای مهم به دلیل همه‌گیری تعطیل هستند و این فیلم از طریق HBO Max هم در دسترس قرار می‌گیرد، نباید انتظار داشت رقم بالایی در باکس آفیس داخلی به ثبت برسد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا