آیا ممکن است بازی 2 Marvel’s Spider-Man حالت چند نفره داشته باشد؟

مرد عنکبوتی یا ولورین؟

آیا ممکن است بازی 2 Marvel’s Spider-Man حالت چند نفره داشته باشد؟ گلناز کیانی ۱ ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی 2 Marvel's Spider-Man

توسعه دهنده بازی 2 Marvel’s Spider-Man اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) به دنبال استخدام برنامه نویسان بازی‌های چند بازیکن است و بسیاری از طرفداران کنجکاو شده‌اند که آیا این اخبار به معنای Co-op بودن بازی در آینده خواهد بود یا خیر.

شرکت اینسامنیاک سازنده دو بازی Marvel’s Spider-Man و Spider-Man 2 به دنبال یک برنامه نویس اصلی گیم پلی با تجربه در عناوین چند بازیکن است. قسمت دوم بازی مرد عنکبوتی برای اولین بار در نمایشگاه پلی استیشن در سپتامبر ۲۰۲۱ معرفی شد و از آن زمان، طرفداران به دنبال اطلاعات بیشتری درباره دنباله عنوان اکشن جهان باز محبوب سال ۲۰۱۸ خود بودند. تاکنون تنها تعداد کمی از جزئیات بازی به طور دقیق و رسمی تایید شده‌اند، و بسیاری از بازیکنان به صورت آنلاین در مورد آنچه ممکن است در بازی وجود داشته باشد و یا حذف شود حدس و گمان‌هایی زده‌اند.

موضوعی که در فضای مجازی به شدت مورد بحث قرار گرفته است این است که آیا طرفداران برخی از ویژگی‌های Co-op را در این بازی مشاهده خواهند کرد یا خیر. اخیراً با انتشار قسمت اول یعنی Marvel’s Spider-Man بر روی رایانه‌های شخصی، بازیکنانی که فایل‌های آن بازی را بررسی می‌کردند، متوجه شدند که در مقطعی در سال ۲۰۱۸ اینسامنیاک برای قسمت اول برنامه‌هایی داشته است که شکلی از بازی چند نفره را نیز شامل می‌شده‌اند. برای برخی، موضوع مذکور به این معنا بوده است که شاید اینسامنیاک برای بخش چند نفره در قسمت دوم آماده می‌شود! اکنون نیز با انتشار یک آگهی استخدام جدید، طرفداران شواهد بیشتری برای حمایت از این نظریه  دارند.

این پست استخدام برای یک موقعیت برنامه نویس اصلی بازی تبلیغ شده است. با توجه به الزامات نقش این شغل مشخص شده است که اینسامنیاک به دنبال فردی با تجربه در توسعه عناوین چند نفره است. این موقعیت مستلزم تجربه در ساخت معماری و ارائه فضای گیم پلی برای سیستم‌های بازی چند نفره و همچنین آشنایی با تکنیک تکثیر اشیا است که یکی از ویژگی‌های عالی بازی‌های چند نفره محسوب می‌شود. البته شرکت اینسامنیاک گیمز تا به حال اعلام نکرده است که این سیستم‌های چند نفره در دست ساخت به طور خاص برای قسمت دوم بازی مرد عنکبوتی تهیه می‌شوند یا خیر و در پاسخ به سوالات تنها از بازی به عنوان یک پروژه جدید هیجان انگیز یاد کرده است.

اما باید توجه داشت که در حالی که بسیاری از طرفداران آگهی استخدام را مربوط به بازی مرد عنکبوتی می‌داند، این بازی تنها عنوان آینده‌ای نیست که تیم‌های اینسامنیاک در حال حاضر روی آن کار می‌کنند. در همان نمایشگاه پلی‌ استیشن که قسمت دوم مرد عنکبوتی معرفی شده بود پروژه ساخت یک بازی ولورین (Wolverine) نیز فاش شد. با این همه پیش‌بینی می‌شود که عنوان ولورین دیرتر از مرد عنکبوتی ۲ منتشر شود و این موضوع شاید به این معنی باشد که تیم‌های اینسامنیاک این موقعیت‌های شغلی اصلی را برای کار بیشتر روی بازی ولورین استخدام کرده باشند.

با این حال، با توجه به اینکه هم مایلز مورالز و هم پیتر پارکر مرد‌های عنکبوتی در بازی 2 Marvel’s Spider-Man خواهند بود، بسیار منطقی است که بازی دارای برخی عملکردهای Co-op باشد. در این بین یک عامل وجود دارد که ممکن است مانع از اجرای سبک چند نفره در این بازی شود و آن هم بیانیه رسمی اینسامنیاک است. اندکی پس از رونمایی از بازی، اینسامنیاک تایید کرد که قسمت دوم مرد عنکبوتی مارول فقط یک تجربه تک نفره خواهد بود. البته این بیاینه می‌تواند یکی از آن مواردی باشد که توسعه دهندگان برای بازاریابی یا غافلگیری از یک دروغ کوچک استفاده می‌‌کنند تا یک افشای بزرگ را برای آینده ذخیره کنند، یا می‌تواند تنها اشاره‌ای به یک فرنچایز دیگر از این شرکت باشد که یک بازی چند نفره دارد.

طبق گزارش‌ها نسخه کامل‌ Marvel’s Spider-Man 2 در سال ۲۰۲۳ اکران خواهد شد.

نظر شما درباره شایعات اخیر چیست؟ آیا ممکن است در عنوان آینده مرد عنکبوتی شاهد اجرای حالت Co-op باشیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا