آیا نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Demon’s Souls Remake در راه است؟

تریلر که اینگونه می‌گفت

آیا نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Demon’s Souls Remake در راه است؟ سورنا رضایی ۰ ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Demon’s Souls Remake

پس از نمایش اولین تریلر گیم‌پلی، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر انتشار نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Demon’s Souls Remake در فضای مجازی به وجود آمد.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی و استودیوی بلوپوینت گیمز در جریان The Future of Gaming که اواخر خرداد ماه پخش شد، با نمایش یک ویدیو از Demon’s Souls Remake رونمایی کردند. در آن زمان اعلام شد نسخه‌ی بازسازی، انحصاری پلی‌استیشن 5 بوده و برای دیگر پلتفرم‌ها در دسترس قرار نمی‌گیرد اما نمایش نخستین تریلر گیم‌پلی در PlayStation 5 Showcase گمانه‌زنی‌هایی را مبنی بر ساخت دیگر نسخه‌ها به وجود آورد؛ گمانه‌زنی‌هایی که صحیح نبوده‌اند.

اگر نخستین تریلر گیم‌پلی را تماشا کرده باشید، باید به یاد بیاورید که در بخش‌های پایانی آن گفته شد Demon’s Souls Remake یک انحصاری زمانی بوده و در آینده برای رایانه‌های شخصی و دیگر کنسول‌ها هم عرضه خواهد شد. نمایش چنین متنی در تضاد با اعلام قبلی توسعه‌دهندگان بود. از همین رو، وب سایت Kotaku از مسئولان سونی خواست توضیحاتی را در این باره ارائه دهند. ناشر ژاپنی هم در پاسخ گفت متنی که در انتهای تریلر قرار داشت نتیجه‌ی یک اشتباه انسانی بوده و جدیدترین محصول بلوپوینت گیمز یک انحصاری پلی‌استیشن 5 است. سونی همچنین ویدیویی قدیمی را از یوتیوب حذف و نسخه‌ی جدید را جایگزین کرد تا دیگران به اشتباه نیافتند.

داستان Demon’s Souls Remake در بولتاریا جریان دارد. پادشاه این امپراتوری که با نام النت شناخته می‌شود، برخلاف هشدارهای پیشینیان از جادوی ارواح استفاده کرده و The Old One را از خواب عمیقش بیدار می‌کند. این موجود شیطانی ضمن آزاد کردن ارتش خود، کنترل سرزمین‌ها را به دست گرفته و از آن‌ها برای تغذیه استفاده می‌کند. در شرایطی که تسلط The Old One بر بولتاریا روز به روز افزایش می‌یابد، شخصیت اصلی داستان وارد امپراتوری شده و طی اتفاقی کشته می‌شود. او سپس از مرگ بازگشته و از سوی یک موجود شیطانی ماموریت می‌یابد تا امپراتور را کشته و The old One را به هم حالت پیشین خود بازگرداند. بدین ترتیب، می‌تواند آزادی‌اش را به دست بیاورد.

استودیوی بلوپوینت گیمز دو حالت مختلف گرافیکی را برای تجربه‌ی بازی در نظر گرفته است: حالت اول، نرخ فریم بیشتری را ارائه می‌دهد و حالت دوم هم از جزئیات گرافیکی بهتری برخوردار است. یک حالت تحت عنوان Fractured هم برای این عنوان تدارک دیده می‌شود که در حال حاضر جزئیاتی از کاربردش موجود نیست. از دیگر ویژگی‌های شاخص این محصول می‌توان به پشتیبانی از قابلیت ردیابی پرتو (Ray Tracing) اشاره کرد.

در انتها، شایان به ذکر است جدیدترین محصول بلوپوینت گیمز در تاریخ ۲۲ آبان (مصادف با ۱۲ نوامبر) همزمان با پلی‌استیشن 5 به بازارهای جهانی خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا