چرا خبری از انتقام جویان در فاز پنجم MCU نیست؟

غیبت قدرتمندترین ابرقهرمانان زمین

چرا خبری از انتقام جویان در فاز پنجم MCU نیست؟ پارسا خلیلی ۰ ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ سینمای جهان
انتقام جویان در فاز پنجم MCU

شاید استودیو مارول در کمیک کان سن دیگو ۲۰۲۲، از تمامی پروژه‌های فاز پنجم رونمایی کرده باشد، اما از طرفی هم باعث مطرح شدن سوالی به‌شدت مهم شده است، چرا خبری از انتقام جویان در فاز پنجم MCU نیست؟

فیلم‌های انتقام ‌جویان همیشه بزرگ‌ترین رویداد‌ کراس اوری دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شوند و دو اثر شاهکار Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame با پایان دادن به حماسه بی‌نهایت توانستند به بهترین شکل ممکن این موضوع را ثابت کنند. این در اصل همان ایده‌ای است که پشت Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars قرار دارد، اگرچه تاکنون با وجود جزئیات کم از داستان دو فیلم، به جز تهدید کنگ فاتح جاناتان میجرز (Jonathan Majors) که قراره نقش مهمی در Ant-Man and the Wasp: Quantumania ایفا کند، هنوز مشخص نیست که آیا این دو فیلم می‌توانند مثل عناوین پیشین انتقام جویان ارتباط محکمی باهم داشته باشند یا خیر. البته استفاده از آنها فقط برای پایان دادن به حماسه‌های بزرگ دنیای سینمایی مارول نیست، زیرا دو فیلم The Avengers و Avengers: Age of Ultron بیشتر روی تیم اصلی تمرکز داشت تا نتیجه گیری خطوط داستانی، موضوعی که نبودش در فاز چهارم و پنجم به‌وضوح حس می‌شود.

کوین فایگی (Kevin Feige) ماه گذشته با حاضر شدن در کمیک کان سن دیگو به‌طور رسمی فازهای چهارم، پنجم و ششم دنیای سینمایی مارول را بخشی از حماسه مولتی ورس (The Multiverse Saga) خواند و تایید کرد که این حماسه عظیم با اکران دو فیلم Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars در سال ۲۰۲۵ پایان خواهد یافت. طبق صحبت‌های فایگی، پروژه‌های سینمایی و سریالی آینده به‌قدری بزرگ هستند که به‌تنهایی یک رویداد کراس اوری تلقی می‌شوند و برای جمع بندی نیازی به انتقام جویان ندارند. به‌همین خاطر استودیو مارول قصد دارد از تجربیات خود در شکل دهی آینده دنیای سینمایی مارول استفاده کند و تجربه متفاوت و لذت بخش‌تری برای طرفداران به ارمغان بیاورد.

می‌دانید، ما با ساخت هر پروژه‌ چیزهای زیادی یاد می‌گیریم و به تجربه‌های باارزشی دست پیدا می‌کنیم. هنگام مطرح کردن ایده‌های مختلف به‌جهت آغاز کردن حماسه‌ مولتی ورس متوجه شدیم که کانسپت جهان‌های موازی به‌طرز باورنکردنی وسیع است و زمین تا آسمان با داستان سه فاز اول فرق می‌کند. در واقع ساخت پروژه‌های بیشتر در مدت زمانی محدود، باعث شد به این نتیجه برسیم که قرار نیست هر ۱۰ ماه یک بار داستان‌های هر فاز را با فیلم انتقام جویان جمع بندی کنیم. از طرفی فیلم‌ و سریال‌ها اکنون به‌قدری بزرگ هستند که می‌توانند به‌تنهایی نقش یک کراس اور کوچک ایفا کنند.

در مقایسه با سه فاز اول، به نظر می‌رسد دنیای سینمایی مارول به زمان بیشتری برای ساخت فیلم‌های کراس اوری در مقیاس عظیم نیاز دارد. همچنین با توجه به گسترش دایره شخصیت‌ها و خطوط داستانی جدید، فرصت‌های بی‌شماری برای تعیین جایگاه هر ابرقهرمان در گروه انتقام جویان وجود دارد. بنابراین حضور نداشتن انتقام جویان در فاز پنجم MCU، ایده فوق‌العاده هوشمندانه‌ای است و می‌تواند در درازمدت فیلم‌های انتقام‌جویان را آن‌طور که باید حماسی و نمادین نگه دارد.

از طرفی همانطور که توسط مایکل والدرون (Michael Waldron)، نویسنده فیلم Doctor Strange 2 فاش شد، وجهه تاریک اسکارلت ویچ ابتدا قرار بود در سلسله کنگ به تصویر کشیده شود، اما متقاعد نشدن فایگی باعث شد این خط داستانی جذاب در دنباله مولتی ورسی دکتر استرنج به کارگردانی سم ریمی (Sam Raimi) روایت شود. با رخ دادن این اتفاق، حضور گروه جدید انتقام ‌جویان در فاز پنجم MCU به امری اجتناب ناپذیر تبدیل می‌شد، زیرا به جهات مختلف با Avengers: Endgame متفاوت است و می‌تواند همچنان داستان قدرتمندترین قهرمانان زمین را به جلو ببرد. با توجه به اینکه استودیو مارول روی دنباله‌ها، داستان‌های پیشینه و تیم‌آپ‌های جدید متمرکز شده، هنوز هم ممکن است یک فیلم انتقام جویان در مقیاسی کوچک‌تر به فاز پنجم راه پیدا کند و حداقل به شکل گیری اعضای تیم جدید منجر شود. با اتخاذ چنین تصمیمی، آنها می‌توانند از فیلم Captain America: New World Older درجهت تحقق این امر استفاده کنند.

فیلم‌های Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars به ترتیب در تاریخ ۲ می سال ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۴) و ۷ نوامبر سال ۲۰۲۵ (۱۶ آبان سال ۱۴۰۴) در سینماهای سراسر دنیا اکران خواهند شد. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا با این رویکرد استودیو مارول موافق هستید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا