چرا بودجه فیلم The Marvels بسیار بالاست؟

اقدام عجیب استودیو مارول!

چرا بودجه فیلم The Marvels بسیار بالاست؟ پارسا خلیلی ۴ ۰۴ مهر ۱۴۰۲ مارول
بودجه فیلم The Marvels

به‌لطف گزارش‌های اخیر، بودجه فیلم The Marvels فاش شده و بسیاری را به این سوال واداشته است که چرا این رقم در مقایسه با سایر پروژه‌های ابرقهرمانی اینقدر زیاد است.

با نزدیک شدن به تاریخ ۱۰ نوامبر، اطلاعات زیادی درمورد دنباله کیهانی کاپیتان مارول فاش شده که یکی از آنها به هزینه تولید فیلم مربوط می‌شود. در ابتدا گزارش شده بود که بودجه تولید The Marvels حدود ۱۳۰ میلیون دلار است که رقم بسیار کمی برای یک فیلم ابرقهرمانی به‌شمار می‌رفت. با این حال اندکی بعد از خبرساز شدن این موضوع، منبع خبری معتبری به‌نام فوربس در گزارشی رسمی فاش کرد که بودجه واقعی فیلم بدون در نظر گرفتن هزینه تبلیغات چیزی حدود ۲۷۰ میلیون دلار است، رقمی سرسام‌آور که از فیلم‌های ابرقهرمانی بلاک‌باستری مارول انتظار می‌رود. در واقع فیلم The Marvels با داشتن چنین بودجه سرسام‌آوری رسما به چهارمین فیلم پرهزینه دنیای سینمایی مارول تبدیل شده است.

حالا شاید بپرسید چرا مارول چنین رقم بالایی را به دنباله کاپیتان مارول اختصاص داده، آن هم با توجه به عدم استقبال قشر وسیعی از طرفداران. اولا، داستان فیلم به خودی خود دلیل خوبی برای افزایش هزینه‌های تولید است. درست مانند سایر تولیدات پرهزینه مانند سری فیلم‌های نگهبانان کهکشان یا ثور، مجموعه کاپیتان مارول نیز پر از ماجراهای کیهانی است و با توجه به اینکه فیلمبرداری در فضا امکان پذیر نیست، استودیو برای تکیه به جلوه‌های ویژه به بودجه بسیار بیشتری نیاز پیدا می‌کند. در اصل تمامی فیلم‌های کیهانی دنیای سینمایی مارول به‌جای عکس‌برداری در مکان با استفاده از دکور، لوازم، لباس‌ و محیط‌های واقعی، باید بیشتر به محیط‌های دیجیتال و جلوه‌های ویژه تکیه کنند.

یکی دیگر از دلایل بالا بودن بودجه فیلم The Marvels نیز این است که نه یک، نه دو، بلکه سه شخصیت اصلی با قدرت‌های ماورایی را به تصویر می‌کشد. بنابراین علاوه‌بر هزینه‌های اضافه‌ شده برای پرداخت دستمزد سه بازیگر نقش اول، باید بخش قابل توجهی از بودجه را صرف خلق ظاهر منحصر به‌فرد و به تصویر کشیدن قدرت‌هایشان کنند. آخرین دلیل نیز به روند رو به رشد فیلم‌های ابرقهرمانی که هزینه‌های هنگفتی برای تولید دارند، مربوط می‌شود. تنها در فاز سوم دنیای سینمایی مارول، فروش شش فیلم از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد. در اصل موفقیت مستمر مارول در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ باعث شده تا استودیوها بودجه بیشتری را به تولیدات خود اختصاص بدهند. 

در کل با توجه به اینکه قسمت اول کاپیتان مارول بیش از ۱.۱ میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشته، می‌توان تاحدودی نسبت به دست‌یابی دنباله‌ The Marvels به رقم ۴۳۹.۶ میلیون دلار اطمینان داشت. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود و قسمت پایانی فصل دوم سریال لوکی نیز پیرو تغییر برنامه در تاریخ ۱۰ نوامبر از دیزنی پلاس پخش نشود، این فیلم می‌تواند به فروش قابل توجهی در آخر هفته افتتاحیه دست بزند.

دنباله کیهانی The Marvels آخرین اثر سینمایی مارول در سال ۲۰۲۳ است و برای اکران در تاریخ ۱۰ نوامبر سال جاری (۱۹ آبان سال ۱۴۰۲) برنامه‌ریزی شده است.

4.7 3 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا