یادداشت: آیا قسمت سوم Kill Bill آخرین اثر کوئنتین تارانتینو خواهد بود؟

تارانتینو فعلا سکوت در پیش کرده است

قسمت سوم Kill Bill

اگرچه کوئنتین تارانتینو اعلام کرده دهمین فیلم سینمایی او حکم یک خداحافظی را دارد، قسمت سوم Kill Bill احتمالا آخرین اثرش نخواهد بود.

کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) از فیلمسازان مشهور هالیوود به شمار می‌رود. او طی چهار دهه‌ای که از آغاز فعالیتش در سینما می‌گذرد، آثار شاخصی را روی پرده نقره‌ای برده که بعضی از آن‌ها توانستند به فروش خوبی دست یابند و برخی دیگر هم عملکرد قابل‌دفاعی در باکس آفیس جهانی نداشته‌اند. تارانتینو اخیرا Once Upon a Time in Hollywood را با همکاری سونی ساخت که نام‌های پرطرفداری مانند لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio)، برد پیت (Brad Pitt) و مارگو رابی (Margot Robbie) را در تیم بازیگری خود جای داده و در کنار برانگیختن تحسین منتقدان، عملکرد تجاری بسیار خوبی داشت.

[در صورت عدم تماشای فیلم‌های «بیل را بکش» از خواندن ادامه‌ی مطلب خودداری کنید] از آثار قدیمی و شاخص کوئنتین تارانتینو می‌توان به Kill Bill اشاره کرد. پس از اینکه نسخه نهایی آماده شدو مدت زمانش از ۴ ساعت فراتر رفت، دست‌اندرکاران تصمیم گرفتند آن را به دو فیلم تبدیل کرده و روی پرده نقره‌ای ببرند. داستان روی بئاتریس کیدو ملقب به عروس تمرکز دارد که مورد حمله گروهی از قاتلان قرار می‌گیرد. او که جان سالم به در برده، مصمم است تمامی افراد مهاجم و رهبرشان را به قتل برساند. دومین فردی که شخصیت اصلی داستان هدف می‌گیرد، ورنیتا گرین نام دارد. او حالا زندگی خود را به عنوان یک مادر و خانه‌دار می‌گذراند. کیدو نهایتا موفق می‌شود کار ورنیتا را مقابل چشمان دخترش تمام کند. او سپس به دختر ورنیتا می‌گوید وقتی به اندازه کافی بزرگ شد، می‌تواند برای گرفتن انتقام خون مادرش بیاید. بیان این جمله در کنار صحبت‌های مختلف تارانتینو، طرفداران را به ساخت قسمت سوم امیدوار کرده است. [پایان اسپویل]

کوئنتین تارانتینو صریحا اعلام کرده با ساخت دهمین فیلم خود از سینما خداحافظی کرده و دیگر پشت دوربین نخواهد ایستاد؛ زیرا دوست ندارد مانند کارگردانان محبوبش، سال‌های پایانی فعالیت خود را با ساخت آثار ضعیف سپری کند. با در نظر گرفتن این موضوع، تعدادی از کاربران فضای مجازی گمان می‌کنند فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی پس از اینکه اثر بعدی‌اش را ساخت، برای همیشه کناره‌گیری می‌کند. آن‌ها برای اثبات ادعای خود به Once Upon a Time in Hollywood اشاره می‌کنند که نهمین فیلم به شمار می‌رود. استدلالشان صحیح است اما می‌توان ماجرا را از دیدگاه دیگری مشاهده کرد. اصحاب رسانه و شخص تارانتینو، Kill Bill: Volume 1 و Kill Bill: Volume 2 را یک فیلم به شمار می‌برند، در حالی که از لحاظ فنی دو فیلم هستند. بدین ترتیب، او همین حالا هم به رکورد ۱۰ اثر سینمایی رسیده و نباید فیلم دیگری را جلوی دوربین ببرد.

حالا که کوئنتین تارانتینو مصمم است یک فیلم دیگر بسازد، احتمال دارد Kill Bill: Volume 3 را مانند Kill Bill: Volume 2 اثری وابسته دانسته و آن را بخشی از مجموعه «بیل را بکش» حساب کند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، طرفداران می‌توانند امیدوار باشند قسمت سوم Kill Bill آخرین اثر فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی نخواهد بود؛ البته اگر چنین اتفاقی رخ دهد. تاراتنیتو در مصاحبه‌های قدیمی خود بارها به ساخت قسمت سوم ابراز علاقه کرده بود. او حتی فاش ساخت در صورتی که بخواهد فیلم مزبور را تولید کند، مایا هاوک (Maya Hawke) را برای نقش اصلی (دختر بئاتریس کیدو) انتخاب خواهد کرد. با این حال، در مصاحبه اخیرش با The Playlist تاکید داشت فرایند ساخت «کیل را بکش» تجربه خوبی برایش نبود. در نتیجه، ایده‌هایش برای قسمت سوم تاکنون رنگ واقعیت به خود نگرفته‌اند.

تارانتینو فعلا در قبال اثر جدید خود سکوت کرده و مشخص نیست چه برنامه‌هایی برای آن دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا