چرا مخفی‌گاه گودزیلا در فیلم King of the Monsters به تصویر کشیده شد؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

چرا مخفی‌گاه گودزیلا در فیلم King of the Monsters به تصویر کشیده شد؟ سورنا رضایی ۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
کارگردان Godzilla: King of the Monsters

مایکل دورتی کارگردان Godzilla: King of the Monsters با انتشار چند توییت اطلاعات جدید و جالبی را از این فیلم به اشتراک گذاشت.

پس از اینکه Godzilla مطابق انتظارات ظاهر شد و در کنار بازخوردهای مثبت منتقدان، به فروش خوبی در باکس آفیس جهانی دست یافت، شرکت لجندری پیکچرز تصمیم به ساخت قسمت دوم گرفت. گرث ادواردز (Gareth Edwards) قرار بود برای کارگردانی بازگردد و حتی برای مدتی روی پروژه‌ی دنباله کار کرد اما نهایتا کنار کشید تا روی آثار دیگری کار کند. پس از این اتفاق، مایکل دورتی به تیم تولید اضافه شد و علاوه بر نویسندگی به همراه زک شیلدز (Zach Shields)، وظیفه‌ی کارگردانی را هم بر عهده گرفت.

ساخت قسمت دوم سرانجام به پایان رسید و تحت عنوان Godzilla: King of the Monsters راهی سینماها شد. این اثر به‌خاطر بخاطر نقص‌هایش در سرعت روایت، داستان، شخصیت‌پردازی و لحن مورد انتقاد قرار گرفت و بازخوردهای منفی‌ای را دریافت کرد. سومین فیلم بلند مایکل دورتی در مقام کارگردان عملکرد ناامیدکننده‌ای در باکس آفیس داشت و در مقابل بودجه‌ی ۱۷۰ الی ۲۰۰ میلیون دلاری خود، تنها ۳۸۶ میلیون دلار فروخت. با اینحال، قسمت بعدی ساخته شده و لجندری پیکچرز و استودیوی برادران وارنر امیدوار هستند این فیلم بتواند توجه‌ها را بار دیگر روی مانسترورس متمرکز کند.

این روزها که قرنطینه‌ی اجباری و تاثیراتش به بخش جدا‌ناپذیری از زندگی انسان‌ها در کشورهای مختلف جهان تبدیل شده است؛ وب سایت‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون از مخاطبان خود می‌خواهند یک اثر را تماشا کرده و سپس با استفاده از هشتگی خاص در یک بازه‌ی زمانی مشخص، هر متنی را که می‌خواهند در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. در این بین، تعدادی از دست‌اندرکاران آن پروژه هم به دعوت وب سایت از هشتگ استفاده کرده و اطلاعات جالبی را درباره‌ی روند ساخت به اشتراک می‌گذارند. Nerdist، یکی از وب سایت‌هایی است که از این ایده استفاده می‌کند.

این وب سایت چندی پیش از کارگردان Godzilla: King of the Monsters خواست در یک بازه‌ی زمانی مشخص توییت‌هایی را درباره‌ی آخرین ساخته‌اش منتشر کند. او هم اطلاعاتی را به اشتراک گذاشت که احتمالا برای طرفداران تایتان‌ها جذاب باشد. اگر به یاد داشته باشید، در بخشی از King of the Monsters متوجه شدیم زمین توخالی بوده و گودزیلا با استفاده از تونل‌هایی که وجود دارد به سرعت می‌تواند از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر برود. همچنین برای نخستین بار مخفی‌گاه این هیولای عظیم‌الجثه به نمایش گذاشته شد. مایکل دورتی در این باره نوشت:

می‌خواستم سکانسی را در فیلم قرار دهم تا از طریق آن بتوانم به لایه‌های بیشتری از گودزیلا پرداخته و آن را به گونه‌ای به تصویر بکشم که تاکنون انجام نشده بود. در نتیجه، ورود به مخفی‌گاه گودزیلا گزینه‌ی منطقی‌ای بود. به هر حال، هر اژدهایی یک غار دارد و هرگز غار گودزیلا را ندیده بودیم.

لاشه‌های کشتی از دوران مختلف، از وایکینگ‌ها گرفته تا کشتی‌های جنگی امروزی را در خرابه‌ها قرار دهیم. این کشتی‌ها به‌واسطه‌ی گرداب‌ها یا خود گودزیلا سر از آن جا درآورده بودند.

شخصیت دکتر سریزاوا با نقش‌آفرینی کن واناتابه (Ken Watanabe) در بخشی از Godzilla: King of the Monsters بمب هسته‌ای را نزدیک گودزیلا برد و منفجر کرد تا بدین ترتیب روند احیای این هیولا تسریع شود. مایکل دورتی گفت این اتفاق اشاره‌ای به Godzilla محصول سال ۱۹۵۴ بود:

فداکاری سریزاوا، جبران کاری است که نسخه‌ی قدیمی این شخصیت در فیلم ۱۹۵۴ انجام داده بود. او در آنجا خودش را فدا کرد تا گودزیلا را از بین ببرد. از دید من، نسخه‌ی جدید سعی دارد آن اشتباه را با نجات دادن گودزیلا جبران کند.

در پایان، لازم به ذکر است که جدیدترین فیلم از مانسترورس تحت عنوان Godzilla vs. Kong از تاریخ ۳۰ آبان (مصادف با ۲۰ نوامبر) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا