#مهسا_امینی

آیا نسخه ۴ ساعته فیلم انتقام جویان: پایان بازی منتشر خواهد شد؟

نسخه ۴ ساعته مرموز!

آیا نسخه ۴ ساعته فیلم انتقام جویان: پایان بازی منتشر خواهد شد؟ شینا گازرانی ۰ ۳۰ تیر ۱۴۰۱ مارول
نسخه ۴ ساعته انتقام جویان: پایان بازی

جو (Joe) و آنتونی روسو (Anthony Russo)، کارگردانان فیلم Avengers: Endgame در مصاحبه‌ای که اخیرا منتشر شده، علت عدم انتشار نسخه ۴ ساعته فیلم انتقام جویان: پایان بازی را توضیح داده‌اند.

برادران روسو در سال ۲۰۱۴ در کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان برای اولین بار به دنیای سینمایی مارول پیوستند و بعدتر، در سال ۲۰۱۶، کارگردانی فیلم دنباله، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی را برعهده داشتند. موفقیت دو فیلم کاپیتان آمریکا، به ویژه فیلم Captain America: Civil War که رویداد بزرگی از اتحاد ابرقهرمانان بود، باعث شد که کارگردانی دو فیلم Infinity War و Endgame به برادران روسو سپرده شود که البته به دو فیلم از موفق‌ترین فیلم‌های تاریخ MCU تبدیل شدند.

فیلم انتقام جویان: پایان بازی که در آوریل ۲۰۱۹ منتشر شد، استنتاجی حماسی برای داستان فیلم Infinity War به‌ حساب می‌آید. مدت‌ زمان پخش فیلم پایان بازی حدود ۳ ساعت بود که با وجود تاثیرگذارترین گروه بازیگرانی که تا به حال برای ساخت یک فیلم بلند گرد هم آمده‌اند، داستان چند انتقام‌جوی اصلی را از جمله Iron-Man، Captain America و Black Widow به پایان رساند.
اگرچه زمان پخش فیلم Endgame کاهش یافته بود، صحنه‌های متعددی از فیلم‌های گذشته MCU در این فیلم مرور شدند. با وجود اینکه حدود سه سال از اکران فیلم پایان بازی در سینماها می‌گذرد، طرفداران هنوز هم سراغ نسخه طولانی‌تر این فیلم تاریخی را می‌گیرند.

طی روزهای گذشته، برادران روسو با حضور در WIRED Autocomplete Interview، به سوالی پیرامون انتشار نسخه‌ای ۶ ساعته از فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی پاسخ دادند. آنتونی می‌گوید که سوپرکات فیلم‌های Infinity War و Endgame‌ احتمالا ۶ ساعته خواهد بود؛ در حالی که جو می‌گیود طولانی‌ترین کاتی که از فیلم پایان بازی تا به حال وجود داشته ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه طول داشته است. جو روسو در ادامه گفت، که اطمینان دارد حدود ۴۰ دقیقه از فیلم حذف شده و بنابراین، نسخه‌ اکران‌شده فیلم در اصل نسخه متفاوتی از فیلم است.

تا به‌ امروز، هیچگاه کات غیرضروری و بی‌دلیلی در پروژه‌های MCU رخ نداده است؛ تمام سکانس‌های حذف‌شده غیرضروری بوده‌اند. با این وجود، درخواست‌ها برای انتشار برش کارگردان از فیلم‌هایی از جمله ثور ۴ و دکتر استرنج ۲ روز به‌روز بیش‌تر می‌شود، هرچند که کارگردان‌های این دو فیلم، تایکا وایتیتی (Taika Waititi) و سم ریمی (Sam Raimi) واکنشی به این درخواست‌ها نشان نداده‌اند. به‌ طور کلی، نسخه کارگردان یا طولانی‌تر از فیلم‌ها زمانی منتشر می‌شود که مانند فیلم Justice League ساخته زک اسنایدر (Zack Snyder) طرفداران نسخه اکران شده را ناکارآمد یا ناقص بدانند.

در هر صورت، فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی در سرتاسر جهان مورد علاقه منتقدان و طرفداران بوده و پس از فیلم آواتار، دومین فیلم پرفروش تمام دوران‌هاست. در واقع، هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای برای مارول وجود ندارد که بخواهد نسخه ۴ ساعته فیلم Endgame را منتشر کند. به‌علاوه، نسخه‌ای که پیش‌تر اکران شده نسخه مورد تایید برادران روسو است. برای کسانی که نمی‌دانند که نسخه ۴ ساعته فیلم انتقام جویان: پایان بازی چه تفاوتی با نسخه اکران شده دارد، تعدادی از صحنه‌های حذف شده فیلم پایان بازی به‌صورت آنلاین منتشر شده‌اند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا