#مهسا_امینی

بازگشت تانوس با توضیح صحنه حذف شده Avengers: Endgame امکان‌پذیر شد!

تایتان دیوانه هنوز زنده است

پس از سه گانه ابدیت و پودر شدن تایتان دیوانه مارول، حال به نظر می‌رسد که مسئله بازگشت تانوس (Thanos) یک مورد فوق‌العاده امکان‌پذیر خواهد بود.

از سال ۲۰۰۸ استودیو مارول روایت داستانی را شروع کرد که در آن، شاهد حضور ابرقهرمانان مختلف مارولی بودیم. با این وجود چیزی که باعث خاص شدن آن می‌شد، مرتبط بودن تمامی داستان‌ها با یکدیگر بود که با فیلم‌های سری Avengers به اوج خود می‌رسید؛ در حالی که همیشه حتی پس از اتمام این فیلم‌ها هم می‌دانستیم که یک ابرشرور فوق‌العاده بزرگ‌تر و خطرناک‌تر پشت پرده همه اتفاقاتی است که می‌بینیم.

در واقع کسی که در صحنه‌های پس از تیتراژ دو فیلم اول سری Avengers دیده بودیم، شخصیتی به نام تانوس بود که هدفی به جز نابود کردن نیمی از جمعیت جهان را نداشت؛ هدفی که در نهایت در فیلم Avengers: Infinity War هم به آن رسید و نصف جمعیت تمامی موجودات زنده پاک شدند! اما پس از این اتفاق، پنج سال بعد انتقام‌جویان یکبار دیگر جمع شدند تا کار تانوس را خنثی کنند و دوباره این جمعیت پاک شده را بازگردانند.

در فیلم Avengers: Endgame دیدیم که انتقام‌جویان رسما توانستند تا یکبار دیگر شش سنگ ابدیت را اینبار از خط‌های زمانی مختلف به دست آورند و به همین دلیل نیز توانستند تا جمعیت پاک شده را زنده کنند. این در حالی بود که پس از بازگرداندن جمعیت پاک شده، جرقه احتمال بازگشت تانوس زده شد و حال می‌دانیم که دلیل آن چیست!

توضیح صحنه حذف شده Endgame و امکان بازگشت تانوس

اگر به خاطر داشته باشید، در آخرین فیلم منتشر شده از سری Avengers، ابتدا هالک موفق شد تا بشکن بزند و نیمه پاک شده جمعیت جهان را یکبار دیگر بازگرداند. با این وجود، در قسمت پایانی فیلم تونی استارک (Tony Stark) رسما با یک بشکن دیگر تانوس و کل ارتش او که از یک جهان دیگر آمده بودند را پاک کرد تا جنگ ابدیت دوم تمام شود.

حال دقت کنید که نیمه پاک شده جهان هنگامی که بازگشتند، چیزی از پنج سال محو شدن خود نمی‌دانستند، اما همه خاطرات گذشته را به یاد داشته و عملا می‌توان گفت که نمرده بودند. این یعنی بشکن سنگ‌های ابدیت چنین قتل عامی را انجام نمی‌دهد و فقط افراد را به بعد دیگری از زمان و مکان می‌فرستد که باعث می‌شود تا آن‌ها دیگر وجود نداشته باشند؛ در حالی که هنوز نمرده‌اند و راه بازگشت آن‌ها وجود دارد.

با این حساب، وقتی که در قسمت پایان فیلم Avengers: Endgame استارک بشکن آخر را زد، تانوس فقط پودر شد! این یعنی او هم هنوز در بعد دیگری از زمان و مکان حضور دارد و هیچ بعید نیست که در آینده شاهد بازگشت او به دنیای سینمایی مارول باشیم؛ بخصوص اینکه یکی از بستگان او در فیلم Eternals معرفی شد و احتمال دارد که او زمینه بازگشت تایتان دیوانه را فراهم کند.

همچنین در نظر داشته باشید که در یکی از صحنه‌های حذف شده Endgame، شخصیت انشنت وان (Ancient One) عملا بیان می‌کند که بشکن تانوس هرگز باعث مرگ کسی نشده و فقط آن‌ها را ناپدید کرده بود. این در حالی است که اگر کسی کشته شده باشد، هرگز با سنگ‌های ابدیت قابل بازگشت نیست! طوری که هالک تلاش کرده بود تا هنگام زدن بشکن ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) را بازگرداند اما هرگز موفق نشد.

با این وجود حال که موضوع مولتی ورس در دنیای سینمایی مارول به راه افتاده، دیگر بعید نیست که در آینده هر نسخه متفاوت یا مشابهی از تانوس را ببینیم؛ بخصوص اینکه ظاهرا خطر حضور او تنها مختص به جهان اصلی MCU نیست و در خط‌های زمانی مختلف نیز تانوس یک تهدید بزرگ دیده می‌شود.


guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا