#مهسا_امینی

چرا کامالا خان در پایان سریال میس مارول ناپدید شد؟

ارتباط ناپدید شدن کامالا با کمیک Fantastic Four

چرا کامالا خان در پایان سریال میس مارول ناپدید شد؟ شینا گازرانی ۰ ۳۰ تیر ۱۴۰۱ مارول
پایان سریال میس مارول

حدود یک هفته از انتشار قسمت آخر سریال Ms.Marvel می‌گذرد و استودیو مارول با به پایان بردن ماجرای شش قسمتی خانم مارول، بار دیگر مخاطبان را در شوک جدیدی فرو برد. همانطور که در صحنه پس از تیتراژ دیده شد، کامالا خان به‌طرز مرموزی در پایان سریال میس مارول ناپدید می‌شود.

قسمت پایانی سریال میس مارول مهر تاییدی بر جهش‌یافته بودن میس مارول بود، اما بلافاصله بعد از اشاره به اینکه کامالا خان جهش‌یافته است، در صحنه پست کردیت می‌بینیم که او ناپدید شده و با کارول دنورز با بازی بری لارسون جایگزین می‌شود و به این ترتیب، MCU پیچش داستانی جدیدی رقم می‌زند.

دو پیچش داستانی که در قسمت آخر سریال میس مارول می‌بینیم، برای وقایع دنیای سینمایی مارول در بلندمدت بسیار حائز اهمیت هستند. ممکن است سال‌ها طول بکشد تا رابطه X-Men با سریال میس مارول مشخص شود، اما یقینا صحنه پس از تیتراژ سریال میس مارول مستقیماً با یکی از فیلم‌های فاز چهارم MCU ارتباط دارد. هر اتفاقی که برای کامالا افتاد و چگونگی جایگزینی او با کارول، مطمئناً برای داستان فیلم The Marvels حیاتی خواهد بود. انتظار می‌رود این دو شخصیت در فیلم The Marvels با مونیکا رامبو (Teyonah Parris) از سریال وانداویژن سه‌گانه‌ای ابرقهرمانی تشکیل دهند. بدیهی است که مچ‌بند کامالا در آنچه که برای کاراکترها اتفاق می‌افتد نقشی غیرقابل انکار خواهد داشت. همچنین، به‌ نظر می‌رسد که در حقیقت مچ‌بند کامالا در وضعیتی که برای کارول و کامالا در پایان سریال میس مارول پیش آمد، نقش داشته است.

داستان زمانی جالب‌تر می‌شود که احتمالا پیشینه اتفاقی که برای دو کاراکتر کامالا و کارول در پایان سریال میس مارول رخ داد از کمیک‌ها الهام گرفته شده است. در دهه ۱۹۶۰، کاپیتان مارول اصلی یک جفت دستبند به نام Nega-Band به دستش می‌بست که باعث به دام افتادن او در Negetive Zone شده بودند. هنگامی که ریک جونز، یار قدیمی و نوجوان هالک، جفت مشابهی از Nega-Band را پیدا کرد، پیوندی میان‌بعدی با Mar-Vell ایجاد کرد که باعث شد آن دو (کاپیتان مارول و ریک جونز) نتوانند در یک زمان و مکان مشابه حضور داشته باشند و هر زمان که ریک دست‌بندهایش را به هم می‌کوبید، جای آن‌ها بلافاصله عوض می‌شد؛ در حالی که کاپیتان مارول می‌توانست برای چند ساعت در زمین آزادنه پرسه بزند، جونز در منطقه منفی به دام می‌افتاد. با توجه به شباهت‌هایی که وجود دارد، به‌نظر می‌رسد آنچه برای کاپیتان مارول و ریک اتفاق افتاد، منبع الهام MCU برای اتفاقات پایان سریال میس مارول بوده است.

منطقه منفی (Negative Zone) کجاست و چه تاثیری در آینده MCU دارد؟

نگتیو زون یا منطقه منفی که در کمیک شماره ۵۱ از سری کمیک‌های Fantastic Four در سال ۱۹۶۶ معرفی شد، بعد مرموزی‌ست که توسط رید ریچاردز کشف شده است. در طول تحقیقات ریچاردز در این قلمرو منحصر به فرد، آقای شگفت‌انگیز متوجه شد که منطقه منفی مکانی‌ست که کاملاً از پادماده تشکیل می‌شود. به‌نظر می‌رسد که منطقه منفی زمینی وسیع و بایر باشد، در حالی که در واقعیت خانه بیگانگان متعدد مارول است. ماجراجویی‌هایی که در منطقه منفی اتفاق می‌افتد منجر به معرفی دو شرور بزرگ، به نام Blastaar و Annihilus شد. بلاستار که قبلاً محوریت شایعات متعددی درباره MCU بود، حالا به لطف وقایع پایان سریال میس مارول شخصیتی است که احتمال می‌رود شرور اصلی فیلم The Marvels باشد.

منطقه منفی مکانی اصلی در کمیک‌هاست و می‌تواند به‌راحتی با بیش از یک فیلم MCU ارتباط پیدا کند. آنایلوس یک تهدید فوق‌العاده قدرتمند در سطح ثانوس است که می‌تواند کشتار جمعی را در سراسر جهان گسترش دهد. بنابراین، اگر اگر آنایلوس در فیلم The Marvels حضور نداشته باشد، احتمال می‌رود هر یک از وقایع فیلم باعث شود او آزادی‌ش را به‌دست آورده و به‌عنوان شخصیت شرور اصلی در فیلم انتقام‌جویان ۵ بازگردد. از آنجایی که منطقه منفی ارتباط‌های مهمی با داستان کمیک‌های چهار شگفت‌انگیز دارد، این بُعد می‌تواند در کنار بلاستار و آنایلوس به‌عنوان کاندیدهای شرور فیلم Fantastic Four، ابزاری داستانی در فیلم چهار شگفت‌انگیز باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا