داستان The Falcon and the Winter Soldier در چه بازه‌ی زمانی‌ای روایت می‌شود؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

داستان The Falcon and the Winter Soldier

کری اسکاگلند فیلمنامه‌نویس و کارگردان کانادایی در مصاحبه‌ی اخیر خود فاش کرد داستان The Falcon and the Winter Soldier در چه بازه‌ی زمانی‌ای روایت می‌شود.

به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا تقریبا به مدت یک سال هیچ گونه محتوای مرتبط با Marvel Cinematic Universe در سینما پخش نشد. مارول تصمیم دارد به منظور جبران چنین اتفاقی آثار جدیدش را با فاصله‌ی کمتری منتشر کند. در همین راستا، پخش The Falcon and the Winter Soldier از دیزنی پلاس طی روزهای آتی آغاز می‌شود. این سریال روی سم ویلسون و باکی بارنز تمرکز دارد که ظاهرا برای یک سازمان جدید کار کرده و از طرف آن ماموریت دارند با یک تهدید بسیار برزگ مقابله کنند. این در حالی است که فالکون و سرباز زمستان رابطه‌ی چندانی خوبی ندارند. در ضمن، این اثر دومین سریال مارولی به شمار می‌رود. پیش از این، WandaVision پخش شده بود.

استیو راجرز در انتهای Avengers: Endgame از بازگشت به زمان حال خودداری کرد و در گذشته ماند تا بتواند به آرزویش، یعنی یک زندگی مشترک با پگی کارتر برسد. در نتیجه، در انتهای Endgame با نسخه‌ی کهنسال راجرز مواجه شدیم. او می‌خواست سپرش به سم ویلسون سپرده شود اما طبق اطلاعاتی که از The Falcon and the Winter Soldier منتشر شده، مقامات دولتی برنامه‌های دیگری را در سر می‌پرورانند. آن‌ها گمان می‌کنند کشورشان به نمادی تازه نیاز دارد. از همین رو، هویت کاپیتان آمریکا را به جان واکر می‌سپارند.

کری اسکاگلند (Kari Skogland) یک فیلمنامه‌نویس و فیلمساز کانادایی است. او که کارگردانی تمامی قسمت‌های The Falcon and the Winter Soldier را بر عهده داشته، چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Collider انجام داد و اطلاعاتی را از فیلمنامه فاش کرد. طبق گفته‌ی او، بخشی از سریال جدید مارول به تاثیر بشکن دوم بر شرایط جهان می‌پردازد. به‌طور دقیق‌تر، داستان The Falcon and the Winter Soldier شش ماه پس از بشکن دوم روایت می‌شود:

تقریبا تمام جنبه‌های داستان تحت تاثیر بشکن دوم قرار گرفته‌اند. مردم حالا باید با شرایط جدیدی که به واسطه‌ی بازگشت افراد غیب شده به وجود آمده کنار بیایند که موضوع پیچیده‌ای است.

با غیب شدن نصف جمعیت زمین به خاطر بشکن اول، وضعیت اقتصادی متفاوتی بر جهان حاکم شد، مرزهای کشورها تغییر کردند و کشورهایی که قبلا رابطه‌ی خوبی نداشتند، به همکاری در زمینه‌های مختلف پرداختند. همسایه‌هایی که قبلا نمی‌توانستند با هم کنار بیایند شرایط بهتری داشتند و تعدادی از مردم در خانه‌هایی زندگی می‌کردند که به آن‌ها تعلق نداشت. [به طور کلی] همه چیز فرق کرده بود. مردم با شوکی که بشکن به آن‌ها وارد کرد کنار آمده و حالا سعی دارند با شرایط جدید کنار بیایند.

The Falcon and the Winter Soldier برخلاف فیلم‌های اخیر مارول شباهت زیادی به فیلم‌های اکشن دارد؛ ویژگی‌ای که مورد استقبال کارشناسان قرار گرفته است. باید منتظر ماند و دید مخاطبان هم نظر مثبتی نسبت به این ویژگی خواهند داشت یا خیر.

پخش دومین سریال Marvel Cinematic Universe در تاریخ ۲۹ اسفند (مصادف با ۱۹ مارس) آغاز خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا