نسخه دیجیتالی فیلم آواتار ۲ چه زمانی منتشر می‌شود؟

فرزندان پاندورا و شبکه‌‌های استریم

نسخه دیجیتالی فیلم آواتار ۲

با توجه به شایعاتی که شنیده می‌شود، به نظر می‌رسد که نسخه دیجیتالی فیلم آواتار ۲ به زودی به دست طرفداران نخواهد رسید. 

از سال ۲۰۱۹، شرکت دیزنی یک سنت مشابه را دنبال کرده است، اگر فیلمی در سینماها اکران شود، در نهایت پس از گذشتن زمان مشخص شده در دیزنی پلاس نیز به صورت دیجیتالی منتشر خواهد شد. با این حال، در برنامه پروژه‌های متفاوت همواره تغییراتی مشاده می‌شود که ثابت می‌کنند، دیزنی پلاس در برخورد با تمام پروژه‌ها یکسان عمل نمی‌کند. همه‌گیری بیماری COVID-19 استودیو‌های فیلم سازی را مجبور کرد تا فیلم‌های بیشتری را مستقیماً روی سرویس‌های استریمر قرار دهند و برنامه جدیدی برای اکران آثار مختلف در سینما پیاده کنند. درست پیش از اکران مجموعه‌ای از فیلم‌های سال ۲۰۲۳، فیلم موردانتظار آواتار: راه آب در ماه‌های دسامبر و ژانویه مانند یک بمب در باکس آفیس منفجر شد. با یک هدف که اضای این پروژه دائما به سمت آن در حال حرکت هستند، عملکرد قوی آواتار 2 در سرتاسر سینماهای جهان ممکن است روی زمانی که در نهایت برای پخش در دیزنی پلاس در دسترس باشد تأثیر بگذارد.

پیش از سال ۲۰۲۲، معمولاً فیلم‌هایی که در سینماها اکران می‌شوند یک بازه زمانی ۹۰ روزه را دنبال می‌کنند تا اینکه در VOD یا Blu-Ray/DVD در دسترس قرار بگیرند. دیزنی از سال ۲۰۲۰، برخی از فیلم‌های روز را در سینماها و پلتفورم استریم خود با فاصله کمتری منتشر کرده مانند فیلم بیوه سیاه و انیمیشن رایا و آخرین اژدها.

همچنین فیلم Multiverse of Madness  تقریبا ۴۷ روز پس از اکران در سینما برای پخش در دیزنی پلاس در دسترس بود و چند ماه بعد فیلم، Thor Love and Thunder نزدیک به ۶۹ روز پس از اکران در سینما برای پخش در دسترس بود.

کارگردان این اثر جیمز کامرون با سابقه‌ای که دارد نشان می‌دهد این فیلم احتمالاً یک دنباله تاریخی موفق خواهد بود. عملکرد جهانی باکس آفیس برای درک اینکه چه زمانی آواتار ۲ در دیزنی پلاس پخش می‌شود بسیار مهم است. با فرض اینکه The Way of Water عملکرد درجه یکی در باکس آفیس داشته باشد، هیچ عجله‌ای برای پخش نسخه دیجیتالی فیلم آواتار ۲ وجود نخواهد داشت. اثر مذکور در آخر هفته افتتاحیه خود ۱۳۴ میلیون دلار در داخل آمریکا و ۳۰۷.۶ میلیون دلار دیگر در سطح بین المللی به دست آورد. افتتاحیه جهانی ۴۴۱.۶ میلیون دلاری دومین افتتاحیه پرفروش سال ۲۰۲۲ است. 

این اعداد عموماً توسط کارشناسان صنعت پیش‌بینی می‌شد، با این حال، رسیدن به نیم میلیارد در سه روز جای تاسف ندارد. با این حال، یک ماه قبل از آن، Ant-Man and the Wasp: Quantumania (یکی دیگر از تولیدات عظیم دیزنی) که در ۱۷ فوریه اکران می‌شود این اثر فرصت دارد تا همچنان به موفقیت خود ادامه دهد. این امر می‌تواند باعث شود شرکت دیزنی آواتار 2 را تقریباً در همان زمان در جریان پخش استریمی قرار دهد تا به محبوبیت خود ادامه دهد. دیدن نحوه برخورد دیزنی با این اثر بسیار جذاب خواهد بود، به خصوص با توجه به اینکه فرنچایز آواتار به خاطر ماندگاری طولانی در گیشه و ساخته شدن برای اکران در سینما بسیار مشهور است.

2.9 7 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا