#مهسا_امینی

با زیرنویس فارسی تماشا کنید: دومین تریلر فیلم آواتار ۲ منتشر شد

فرزندان پاندورا و اعمال اقیانوس‌ها..

دومین تریلر فیلم آواتار ۲ به تازگی منتشر شده و به همراه تعدادی پوستر جذاب از فرزندان سرزمین پاندورا می‌گوید. 

اولین قسمت فیلم آواتار (Avatar) در سال ۲۰۰۹ توسط جیمز کامرون‌ (James Francis Cameron) کارگردان موفق سینمای هالیوود ساخته شد که که با توجه به گرافیک و داستان منحصر به فرد خود در آن زمان با استقبال طرفداران مواجه شد. فیلم آواتار داستان سرباز معلولی را روایت می‌کرد که با تکنولوژی خاصی وارد بدن نسخه‌ای شبیه‌سازی شده از خود از یک نژاد بیگانه برای تحقیق وارد سرزمینی اعجاب انگیز شده بود. 

دومین تریلر فیلم آواتار ۲

سرزمینی به نام پاندورا که از زیبایی خالص ساخته شده بود و اکوسیستم متفاوتی با زمین داشت. همین موضوع باعث شد تا آواتار به سرعت به یک اثر محبوب تبدیل شود و رفته رفته عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از‌ آن خود کند. رکوردی که تا سال ۲۰۱۹ با اکران فیلم حماسی و محبوب Avengers: Endgame از استودیو مارول شکسته شد. به این معنی که آواتار به مدت ده سال لقب پرفروش‌ترین فیلم سال را مختص به خود حفظ کرد. 

با این حال اکنون پس از سال‌ها شاهد شنیدن اخبار خوبی در رابطه با ساخته شدن دنیاله داستان سرباز معلول معروف آواتار و زندگی جدید او در سرزمین پاندورا هستیم. و خوشبختانه طرفداران این فرنچایز محبوب تقریبا نزدیک به یک ماه تا دیدن اولین دنباله آواتار یعنی Avatar: The Way of Water فاصله دارند. 

The Way of Water داستان پرنسس نیتیری (Neytiri te Tskaha Mo’at’ite) و جیک سالی (Jake Sully) را روایت می کند که اکنون خانواده مستقل خود را تشکیل داده‌اند و صاحب فرزندانی بسیار زیبا و توانمند شده‌اند. در حقیقت تمرکز اصلی دنباله این اثر روی فرزندان جیک و نیتیری است که به نظر می‌رسد درگیر جنگی عجیب و بزرگ می‌شوند و اکنون پدر و مادر آن‌ها باید فرزندان خود را در این نبرد راهنمایی کرده و از آن‌ها مراقبت کنند. 

 

در صحنه های ابتدایی تریلر منتشر شده تصاویر بسیار زیبایی از پاندورا را می‌بینیم و به نظر می رسد که جیمز کامرون قصد دارد تا در این اثر اکوسیستم اقیانوسی زیبا را به پروژه هنری خود اضافه کند و موجودات دریایی جدیدی را به ما نشان دهد. موجوداتی که با زیبایی هرچه تمام تر خلق شده‌اند و کامرون تنها به یک داستان قوی و پردازش عالی نیاز دارد تا باری دیگر عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را به مخلوق خود اختصاص دهد. 

پوستر‌های جدید فیلم آواتار ۲

در ادامه این تریلر شاهد صحنه‌هایی از صحبت پرنسس و جیک با فرزندان آنها هستیم که ظاهرا برای جنگیدن راه و رسم مبارزه را به آن‌ها نشان می‌دهند. در ادامه نیز مشخص است که انسان‌ها قصد تصرف سرزمین آن‌ها را داشته و تلاش می‌کنند تا به خاک پاندو تجاوز کنند و در این راه از ناو‌هایی عجیب و پرنده به همراه ربات‌هایی مبارز و خطرناک استفاده می‌کنند.  

در تریلر منتشر شده دیالوگی را می شنویم که عنوان می‌کند The Way of Water (راه آب) که به نظر می‌رسد به مفهوم خاصی در فرهنگ مردم پاندورا اشاره می‌‌کند، همه چیز از پیش از تولد یک شخص تا پس از مرگ او را به هم مرتبط می‌کند. نیتری در ادامه عنوان می‌کند که اینجا خانه ما است و چهره او بسیار نگران به نظر می رسد؛ سپس جیک به او می‌گوید که او باید مانند گذشته قوی باشد و در این مبارزه او را همراهی کند، به این معنی که آن‌ها باید تا آخرین قطره خون و تا لحظات پانانی عمر خود از سرزمین پاندورا  و فرزندانشان محافظت کرده و از یورش انسان‌ها در جهت تصرف این منطقه و کشتن آن‌ها جلوگیری کنند. 

تریلر فیلم آواتار ۲ صحنه‌های جالبی را به نمایش می گذارد که می‌توان اشاره به اثر خوش‌ساخت و جذابی داشته باشد. فیلم Avatar: The Way of Water در تاریخ ۱۶ دسامبر سال جاری برابر با ۲۵ آذر ماه در سینماهای سراسر جهان اکران خواهد شد و هنوز تاریخ انتشار نسخه دیجیتالی آن مشخص نیست. جیمز کامرون کارگردان این اثر عنوان کرده است که ساخت دنباله‌های بعدی آواتار که پیشتر نیز در رابطه با آن صحبت‌هایی انجام شده است تنها به موفقیت فیلم  The Way of Water بستگی دارد. 


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا