1%
  • 0/10

قابلیت تماس صوتی و تصویری به نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر واتساپ خواهد آمد

این قابلیت فعلا در فاز بتا قرار دارد

قابلیت تماس صوتی و تصویری به نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر واتساپ خواهد آمد ۰ ۰۱ دی ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر واتساپ

طبق گزارشی که چندی پیش منتشر شد، قابلیت تماس صوتی و تصویری طی هفته‌های آتی به نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر واتساپ خواهد آمد.

واتساپ، یک پیامرسان است که قابلیت‌های متنوعی از جمله ارسال و دریافت پیام، برقراری تماس صوتی و تصویری، به اشتراک‌گذاری لوکیشن و ارسال و دریافت انواع محتوا (آهنگ، فایل ورد و غیره) را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. اگرچه سیستم عامل‌های تلفن همراه پلتفرم اصلی این نرم افزار بوده اما به مرور زمان نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر در اختیار کاربران قرار گرفت. البته نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر محدودیت‌های زیادی دارند که از مهم‌ترینشان می‌توان به عدم امکان برقراری تماس صوتی و تصویری از طریق آن‌ها اشاره کرد.

در ابتدا انتظار می‌رفت همه‌گیری ویروس کرونا پس از چند هفته به پایان رسیده و شرایط به حالت عادی بازگردد اما این اتفاق رخ نداد. با ادامه یافتن اپیدمیک، دولت‌ها قرنطینه‌ی خانگی را برقرار و مجموعه‌های مختلف از جمله شرکت‌ها و استودیوها را به دورکاری مجبور کردند. در پی رخ دادن چنین اتفاقی، برنامه‌های پیامرسان که قابلیت برقراری ارتباط صوتی و تصویری را در خود داشته باشند، اهمیت زیادی پیدا کردند. در این بین، جای خالی تماس‌های صوتی و تصویری در نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر واتساپ بیشتر از همیشه حس شد.

طبق گزارشی که WABetaInfo منتشر کرده، قابلیت تماس صوتی و تصویری طی هفته‌های آینده به نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر واتساپ آمده و تمامی کاربران در سراسر جهان قادر به استفاده از آن خواهند بود. این قابلیت در حال حاضر به صورت بتا عرضه شده و تنها تعداد محدودی از کاربران می‌توانند از نسخه‌های دسکتاپ یا مرورگر برای برقراری انواع تماس استفاده کنند. در صورتی که قابلیت مزبور مطابق انتظار عمل کرده و مشکلی پیش نیاید، در آینده‌ای نزدیک همه‌ی کاربران قادر به استفاده از آن خواهند بود. در ضمن، بد نیست بدانید تیم توسعه بیش از دو سال است که روی پیاده‌سازی قابلیت تماس صوتی و تصویری در نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر کار می‌کند.

تفاوت‌های نسخه‌های موبایل با دسکتاپ و مرورگر واتساپ تنها به قابلیت تماس صوتی و تصویری خلاصه نمی‌شود. مهم‌ترین تفاوت، عدم اجرای مستقل نسخه‌های دسکتاپ و مرورگر است. به بیان دیگر، برای استفاده از نسخه‌های مزبور ابتدا باید نرم افزار را روی تلفن همراه اجرا و به اینترنت متصل کرد. در غیر این صورت، امکان استفاده از آن‌ها وجود ندارد. طبق گمانه‌زنی‌ها و گزارش‌های غیر رسمی، نسخه‌ی دسکتاپ در آینده به صورت مستقل اجرا خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست این موضوع برای نسخه‌ی مرورگر هم صدق می‌کند یا خیر.

در انتها، لازم به ذکر است تعداد افرادی که در فاز بتا شرکت دارند، به مرور زمان افزایش می‌یابد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments