برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

هشدار؛ واتساپ طلایی نرم‌افزارهای مخرب را روی گوشی کاربران نصب می‌کند

راهکار واتساپ برای جلوگیری از نصب بدافزار روی گوشی

هشدار؛ واتساپ طلایی نرم‌افزارهای مخرب را روی گوشی کاربران نصب می‌کند ۰ ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
واتساپ طلایی

به تازگی برنامه‌های تبلیغاتی در واتساپ طلایی منتشر شده که کاربران را تشویق به نصب می‌کند، اما این نرم‌افزارها برنامه‌های کلاهبرداری هستند.

برنامه‌های تبلیغاتی منتشر شده در واتساپ طلایی یا WhatsApp Gold حاوی نرم افزارهای مخربی است که تحت عنوان نسخه‌ی برتر سرویس پیام رسانی منتشر شده و با عنوان اینکه این نسخه توسط افراد مشهور مورد استفاده قرار می‌گیرد، در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است. همچنین در این برنامه به کاربران وعده داده می‌شود که با نصب آن از ویژگی‌های اضافی بهره‌مند خواهند شد که در واقع منجر به نصب نرم‌افزارهای مخرب می‌شود.

این روزها با شیوع ویروس کرونا، استفاده از رسانه‌های اجتماعی در حال افزایش است زیرا افراد بیشتر در خانه هستند و برای ارتباط با خانواده و دوستان از سرویس‌های آنلاین استفاده می‌کنند و همین امر باعث شده که چنین فریبکاری‌هایی گسترش یابد.

در بیانیه‌ای که توسط شرکت مادر واتساپ، فیسبوک منتشر شده، توضیح داده که در حال تلاش برای دفع این گونه حملات و جلوگیری از آسیب‌هایی است که این نوع برنامه‌ها ممکن است به کاربران وارد کنند و از سوی دیگر درصدد است تا امکانات و سرویس‌های بهتری به کاربران ارایه کند.

بر اساس گزارش شرکت فیسبوک، در مناطقی که ویروس بیشتر شیوع پیدا کرده، مکالمه صوتی و تصویری بر روی مسنجر و واتساپ بیش از دو برابر شده است.

بر این اساس برنامه‌های تبلیغاتی مخرب در واتساپ طلایی نیز مدتی است ظاهر شده و توانسته تاکنون تعدادی قربانی بگیرد.

از سوی دیگر پیامی در واتساپ در حال انتشار است که به کاربران توصیه می‌کند فیلمی به‌نام “Martinelli” را تماشا کنند، که در صورت تماشا، نرم‌افزار مخربی در گوشی نصب می‌شود.

یک تهدید مشابه نیز وجود دارد که ویدیویی به نام “رقص پاپ” است که گفته می‌شود گوشی قربانی را فرمت می‌کند. همانطور که گراهام کلوئی، کارشناس امنیتی گزارش می‌دهد، چنین برنامه‌ای حداقل از سال ۲۰۱۵ در حال انتشار است. این پیام ها به راحتی توسط افراد پخش می‌شوند و قربانی می‌گیرند.

برای مقابله با انتشار این بدافزارها، واتساپ اکنون در حال آزمایش یک ابزار است که به شما امکان می‌دهد برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی پیام‌هایی که دریافت می‌کنید به‌صورت آنلاین بررسی کنید. علامتی در کنار پیام‌های ارسال شده ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد محتوای آنها را در گوگل جستجو کنید که معمولا به جلوگیری از فعالیت‌های کلاهبرداری و اطلاعات نادرست کمک می‌کند.

واتساپ اظهار امیدواری کرده که این امر به جلوگیری از انتشار چنین پیام‌هایی کمک می‌کند و می‌توانند در سراسر جهان گسترش پیدا کنند و همچنین افراد به معنای واقعی آنها با بررسی صحت اعتبارشان پی می‌برند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments