ابرشرور بزرگ مارول بعد از فصل دوم سریال لوکی در چه وضعیتی قرار دارد؟
1%
  • 0/10

ابرشرور بزرگ مارول بعد از فصل دوم سریال لوکی در چه وضعیتی قرار دارد؟

نگاهی به آینده کانگ در دنیای سینمایی مارول

ابرشرور بزرگ مارول بعد از فصل دوم سریال لوکی در چه وضعیتی قرار دارد؟ ۸ ۱۲ آذر ۱۴۰۲ مارول کپی لینک

با توجه به نحوه پایان یافتن فصل دوم سریال لوکی و باز بودن پرونده حقوقی جاناتان میجرز (Jonathan Majors)، نگرانی درباره آینده ابرشرور بزرگ مارول دوباره سر باز کرده است.

جاناتان میجرز یکی از بازیگران برجسته‌ای است که اخیرا با ایفای نقش در فیلم‌‌هایی مانند Creed 3 و Ant-Man and The Wasp: Quantumania حسابی سر و صدا کرده است. با اینکه مذاکرات او با استودیو مارول برای ایفای نقشی کلیدی به‌عنوان ابرشرور بزرگ بعدی دنیای سینمایی مارول در وضعیت مطلوبی قرار داشت، اما چند ماه پیش به جرم درگیری خانگی با سی ساله به‌نام گریس جباری (Grace Jabbari) و همچنین اتهام به خفه کردن، تعرض و آزار و اذیت توسط پلیس شهر نیویورک دستگیر شده بود. خوشبختانه به‌دنبال دستگیری میجرز، یکی از وکلای او در بیانیه‌ای تایید کرد که هیچکدام از این اتهامات صحت ندارند و در واقع این خانم جباری بوده که به موکلش حمله کرده است. او سپس در نامه‌ای به قاضی پرونده گفت که داستان خانم جباری صحت ندارد و اتفاقات طور دیگری رخ داده است. با اینکه پرونده به نفع جاناتان میجرز پیش رفته، اما متاسفانه آینده او در دنیای سینمایی مارول هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. به‌همین خاطر تصمیم داریم در ادامه مطلب به بررسی وضعیت این ستاره بااستعداد بپردازیم.

با وجود باز بودن پرونده جاناتان میجرز، کانگ همچنان ابرشرور حماسه‌ مولتی‌ورس است

علیرغم پیروزی در پرونده اول، نام جاناتان میجرز همچنان تیتر اخبار سینما است، چراکه باز بودن پرونده‌ای دیگر باعث شده تا استودیو مارول و سایر کمپانی‌های بزرگ امیدی به ادامه همکاری با او نداشته باشند. البته این بدان معنا نیست که شخصیت کانگ فاتح قراره نقش خود در دنیای سینمایی مارول به‌عنوان ابرشرور بزرگ حماسه مولتی‌ورس را از دست بدهد، چون هنوز هیچ تایید رسمی از سوی استودیو مارول و دیزنی در این رابطه دریافت نشده است. ناگفته نماند که طبق گزارش‌های رسمی، از همان ابتدا که جاناتان میجرز توسط پلیس دستگیر شده، وکلای او سخت در تلاش بودند تا برای اثبات بی‌گناهی مدرک جمع آوری کنند. جدا از بدست آوردن مدارک مورد نیاز، آنها موفق شدند تاریخ دادگاه بعدی را به ۲۹ نوامبر (۸ آذر سال جاری) موکول کنند. بنابراین خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت، قراره از حقایق پرده برداشته شود.

شایعات کنار گذاشته شدن کانگ فاتح صحت ندارند

ماه گذشته ورایتی گزارشی جامع منتشر کرده بود که حول محور مشکلات اخیر دنیای سینمایی مارول می‌چرخید. یکی از موضوعات مطرح شده در این گزارش نیز، تصمیم مارول به جایگزینی کانگ فاتح با شخصیتی بزرگ مانند دکتر دووم بود که حسابی طرفداران را نگران کرده بود. به‌گفته ورایتی، عملکرد فاجعه‌بار فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania و همچنین باز بودن پرونده حقوقی جاناتان میجرز باعث شده تا شخصیت کانگ فاتح به‌کلی کنار گذاشته شود و دکتر دووم به‌عنوان ابرشرور بزرگ مارول در فاز ششم معرفی شود. خوشبختانه مدت کوتاهی پس از خبرساز شدن این گزارش، مدیر استودیو مارول به تمامی ادعاهای ورایتی واکنش نشان داد و آنها را تکذیب کرد.

کوانتومانیا در حال حاضر ضعیف‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول از نظر منتقدان وب‌سایت راتن تومیتوز نام گرفته و طی دوره چند ماهه خود در گیشه، تنها موفق به کسب رقم خجالت‌آور ۴۷۶ میلیون دلار شده است. با توجه به بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری و همچنین هزینه‌های سرسام‌آور کمپین بازاریابی، Ant-Man 3 رسما به یکی از بزرگترین شکست‌های مالی استودیو مارول در دوره بعد از اندگیم تبدیل شد (فعلا مارول به دو دوره قبل از اندگیم و بعد از اندگیم تقسیم شده است).

چرا از دست دادن جاناتان میجرز سخت است؟

به‌گفته جوآنا رابینسون (Joanna Robinson)، نویسنده کتاب MCU: The Reign of Marvel Studios، عملکرد بی‌نظیر جاناتان میجرز در تست‌های بازیگری بود که باعث شد مارول کانگ فاتح را در مرکز همه حماسه مولتی ورس قرار بدهد. پس از ایفای نقش‌ آنتاگونیست در آثاری مانند Ant-Man 3 و Creed 3، جاناتان میجرز به نامی بزرگ تبدیل شده است و واکنش‌های اولیه به فیلم Magazine Dreams هم ادعا می‌کنند که بازی او شایسته دریافت جایزه اسکار است. بنابراین با توجه به اینکه تصمیم برای قرار دادن کانگ در خط مقدم MCU تنها به‌دلیل استعداد خود میجرز و آنچه که او برای این نقش به ارمغان آورده، گرفته شده است، یافتن بازیگری جدید به‌هیچ وجه کار آسانی نخواهد بود.

پنج روشی که استودیو مارول می‌تواند با مشکل جاناتان میجرز مقابله کند

۱. بدون هیچ توضیح خاصی، او را با بازیگری جدید جایگزین کند

اگر بدترین اتفاق بیفتد و جاناتان میجرز مجبور به ترک دنیای سینمایی مارول شود، شاید تمیزترین و منطقی‌ترین گزینه یک جایگزینی ساده باشد. در این سناریو، استودیو مارول بدون هیچ توضیح خاصی درباره ظاهر متفاوت کانگ فاتح، پروژه‌های آتی دنیای سینمایی مارول را با بازیگر دیگری که از ظاهر، ویژگی‌ها و استعدادهای میجرز برخوردار است، جلو می‌برد. خوشبختانه یا متاسفانه استودیو مارول با چنین تغییر‌های بدون توضیح غریبه نیست، چراکه هالک ادوارد نورتون (Edward Norton)، جیمز رودی ترنس هاوارد (Terrance Howard) و کسی لنگ اما فورمن (Emma Fuhrmann) همگی بدون هیچ توضیح خاصی عوض شدند. شایان ذکر است که این اتفاق سال آینده دوباره رخ خواهد داد، زیرا مرگ ناگهانی ویلیام هرت (Willaim Hurt) باعث شد هریسون فورد (Harrison Ford) برای ایفای نقش ژنرال تاندبولت راس در فیلم Captain America: New World Order انتخاب شود.

۲. استفاده کردن از نسخه‌های مولتی‌ورسی دیگر کانگ فاتح

از طرف دیگر، استودیو مارول می‌تواند با ارائه یک توضیح منطقی، چهره‌های مختلفی را برای جان بخشیدن به نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح برگزیند. فیلم Spider-Man: No Way Home و سریال Loki هر دو ثابت کردند که نسخه‌های مولتی‌ورسی یک شخصیت می‌تواند چهره‌های گوناگون و منحصر به‌فردی داشته باشند. با این حال فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania کار مارول را تا حدودی سخت می‌کند، زیرا سکانس پس از تیتراژ، کانگ‌های بی‌شماری را نشان می‌داد که همگی توسط جاناتان میجرز بازی شدند. شاید دنیای سینمایی مارول بتواند شورای کانگ‌ها را مجددا معرفی کند، اما این بار با واریانت‌هایی که توسط بازیگران مختلف بازی می‌شوند. این استراتژی زمینه را برای معرفی چهره‌ای جدید به‌عنوان کانگ اصلی فراهم می‌کند تا آسیبی به پروژه‌های بزرگ مارول مثل Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars وارد نشود.

۳. معرفی تکامل عالی به‌عنوان یکی از نسخه‌های کانگ فاتح

از زمانی که قسمت پایانی سه‌گانه نگهبانان کهکشان در سینماها اکران و چوکوودی ایووجی (Chukwudi Iwuji) در قامت یکی از بهترین و بزرگترین آنتاگونیست‌های دنیای سینمایی مارول، یعنی تکامل عالی (High Evolutionary) ظاهر شد، بسیاری پیشنهاد کرده‌اند که او می‌تواند گزینه مناسبی برای جایگزینی جاناتان میجرز باشد. تکامل عالی تا حدودی از نظر طرز تفکر، علایق علمی متقابل و همچنین میل به کنترل شباهت زیادی به کانگ دارد. بنابراین تغییر دادن آنتاگونیست قسمت پایانی نگهبانان کهکشان به یکی از نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ کار زیاد سختی نیست، اما با در نظر گرفتن پیشینه کمیکی متفاوت آنها و همچنین اتفاق مهمی که در سکانس پایانی فیلم Guardians of the Galaxy 3 رخ داد، بعید است که استودیو مارول به چنین اقدام غیرضروری دست بزند.

۴. پیدا کردن یک ابرشرور بزرگ جدید

همانطور که قبلا اشاره شد، کانگ فاتح همیشه مرکز توجه حماسه مولتی‌ورس نبوده، تا زمانی که طرفداران و منتقدان به بازی ستودنی جاناتان میجرز واکنش مثبت نشان دادند. از آنجایی که استودیو مارول همیشه در حال برنامه‌ریزی کردن است، به نظر می‌رسد که آنها در ابتدا شخصیت شرور دیگری را در نظر داشتند. بسیاری قبلا خواستار این بودند که دکتر دوم ابرشرور اصلی جنگ‌های مخفی باشد، درست همانطور که در کمیک‌ها دیدیم. اگر استودیو مارول شخصیت کانگ فاتح را در بازی جاناتان میجرز نمی‌دید، شاید ویکور وان دووم می‌توانست به کانون جدید حماسه مولتی‌ورس تبدیل شود.

۵. با آرامش خاطر و فراموش کردن اتفاقات رخ داده، با جاناتان میجرز ادامه بدهد

استودیو مارول ممکن است همچنان با جاناتان میجرز ادامه دهد، مشروط بر اینکه حکم دادگاه او بی‌گناه باشد. اما اگر این بازیگر در اتهامات حمله و سوء استفاده مجرم شناخته شود، دوران او در دنیای سینمایی مارول بدون هیچ شک و شبهه‌ای به پایان خواهد رسید، چراکه کمترین مجازات او یک سال زندان خواهد بود. این را هم نباید فراموش کرد که بی‌گناه شناخته شدن میجرز لزوما به این معنی نیست که استودیو مارول بازیگر نقش کانگ فاتح را عوض نمی‌کند، زیرا برخی از طرفداران همچنان خواستار اخراج میجرز هستند.

طبق گزارش‌ها، کوین فایگی (Kevin Feige) در حال بررسی گزینه‌ها با تیم میجرز در مورد آینده‌اش در دنیای سینمایی مارول است، اگرچه به نظر می‌رسد هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است. وقتی جیمز گان (James Gunn) به‌دنبال انتشار یک سری توییت‌های قدیمی بحث‌برانگیز از کارگردانی فیلم Guardians of The Galaxy 3 برکنار شد، آلن هورن (Alan Horn) تا مدتی نمی‌توانست به‌خاطر این تصمیم عجولانه‌اش راحت بخوابد. بنابراین شاید استودیو بخواهد بیشتر روی قضیه جاناتان میجرز فکر کند و تصمیمی منطقی بگیرد.

دادگاه بعدی جاناتان میجرز برگزار شده، بنابراین انتظار می‌رود در آینده نزدیک وضعیتش در دنیای سینمایی مارول مشخص شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments