چه بازی‌هایی بیشترین فروش را در دوران قرنطینه‌ی خانگی داشته‌اند؟

مطابق انتظار، فیفا در صدر قرار دارد

چه بازی‌هایی بیشترین فروش را در دوران قرنطینه‌ی خانگی داشته‌اند؟ سورنا رضایی ۰ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
فیفا 20

انجمن The Entertainment Retailers Association انگلستان اخیرا لیست پرفروش‌ترین بازی‌ها در دوران قرنطینه‌ی خانگی را منتشر کرده است.

با اعلام همه‌گیری کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت، دولت‌ها به اجبار طرح قرنطینه‌ی خانگی را به اجرا آوردند تا بدین طریق بتوانند جلوی شیوع هر چه بیشتر این ویروس مرگبار را بگیرند. از آن‌جایی که مردم نمی‌توانستند برای گذراندن اوقات فراغت خود از خانه خارج شوند، میزان تمایل آن‌ها برای تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی یا تماشای فیلم و سریال‌های جدید به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت. این موضوع باعث شد اینترنت بسیاری از کشورها در روزهای آغازین قرنطینه با مشکلات جدی روبرو شود.

حالا که اجرای قرنطینه‌ی خانگی در بریتانیا متوقف شده و مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قادر به حضور در جامعه هستند، انجمن The Entertainment Retailers Association لیستی از پرفروش‌ترین محصولات سرگرمی (بازی ویدیویی، فیلم سینمایی و آلبوم موسیقی) در این بازه‌ی زمانی را منتشر کرد. از میان ۴۰ محصولی که در لیست قرار گرفته‌اند، ۲۱ مورد آن‌ها در دسته‌ی بازی‌های ویدیویی قرار می‌گیرد. این موضوع نشان می‌دهد بخش عمده‌ی جامعه‌ی بریتانیا بازی‌های ویدیویی را به دیگر سرگرمی‌ها ترجیح ‌می‌دهند.

بر اساس لیستی که منتشر شده، فیفا 20 با فروشی معادل ۵۰۶ هزار و ۵۷۲ نسخه توانسته رتبه‌ی اول را در میان بازی‌های ویدیویی به‌دست بیاورد. با در نظر گرفتن محبوبیت ورزش فوتبال در این منطقه، قرار گرفتن محصول الکترونیک آرتز در رتبه‌ی نخست چندان هم دور از ذهن نبوده است. رتبه‌ی دوم به Call of Duty: Modern Warfare تعلق دارد که در دوران قرنطینه موفق شد ۴۷۴ هزار و ۹۰۲ نسخه بفروشد. Grand Theft Auto V هم در این بازه‌ی زمانی ۴۳۸ هزار و ۹۰۲ نسخه فروخت و رتبه‌ی سوم از آن خود کند. اگرچه جدیدترین نسخه از سری Grand Theft Auto یک بازی تحسین شده به شمار می‌رود اما ادامه یافتن فروش آن پس از گذشت ۷ سال از عرضه اتفاق عجیبی است.

دو نکته پیرامون لیستی که انجمن The Entertainment Retailers Association منتشر کرده وجود دارد که دانستن آن‌ها خالی از لیست نیست: نکته‌ی اول اینکه برای تهیه‌ی این لیست، فروش بازی‌ها در بازه‌ی زمانی ۲۳ مارس الی ۱۳ ژوئن (مصادف با ۴ فروردین الی ۲۴ خرداد) در نظر گرفته شده است؛ نکته‌ی دوم و پایانی هم اینکه ارقام قرار گرفته جلوی نام هر بازی شامل فروش فیزیکی و دیجیتالی می‌شود. البته برخی از ناشران مانند نینتندو و بتزدا تمایلی برای به اشتراک گذاری فروش دیجیتالی محصولات خود نداشته و تنها به فروش فیزیکی بسنده می‌کنند. همین موضوع هم باعث شده تا Animal Crossing: New Horizons علی‌رغم محبوبیت بالا در رتبه‌ی ششم قرار بگیرد. در ادامه می‌توانید لیست را مشاهده کنید:

نام بازیمیزان فروش
FIFA 20۵۰۶ هزار و ۵۷۲ نسخه
Call of Duty: Modern Warfare۴۷۴ هزار و ۹۰۲ نسخه
GTA 5۴۳۸ هزار و ۹۰۲ نسخه
NBA 2K20۴۰۰ هزار و ۸۷۹ نسخه
Monopoly Plus۲۵۳ هزار و ۴۵ نسخه
Animal Crossing: New Horizons۲۰۶ هزار و ۶۹ نسخه
Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered۲۰۳ هزار و ۷۴۹ نسخه
Final Fantasy 7 Remake۱۸۵ هزار و ۲۶۰ نسخه
The Sims 4۱۴۶ هزار و ۶ نسخه
Resident Evil 3۱۴۳ هزار و ۴۲ نسخه

لیست اصلی که شامل بازی، فیلم و آلبوم موسیقی می‌شود، از طریق این لینک قابل مشاهده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا