داستان فیلم Ant-Man 3 | کانگ فاتح به دنبال چیست؟ + پاسخ مدیر استودیو مارول!

کانگ به دنبال بازگشت به قدرت

داستان فیلم Ant-Man 3

کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر استودیو مارول (Marvel Studios) اخیرا جزئیاتی درباره یک نکته بسیار مهم از داستان فیلم Ant-Man 3 را توضیح داده است.

فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania در حالی فاز پنجم دنیای سینمایی مارول را شروع می‌کند که طی آن، شاهد معرفی ابرشروری به نام کانگ فاتح (Kang The Conqueror) خواهیم بود؛ کسی که ورینت اصلی آن در قالب He Who Remains پیش‌تر در سریال Loki حاضر شده بود و حال باید شاهد نسخه‌های خشن‌تر او در مولتی ورس مارول باشیم.

کانگ که روز گذشته رسما توسط استودیو مارول به عنوان قوی‌ترین ابرشرور MCU معرفی شده بود، در فیلم Ant-Man 3 به عنوان تهدید اصلی شناخته می‌شود و حتی در تریلر دوم این اثر سینمایی، می‌بینیم که او تا سر حد مرگ اسکات لنگ (Scott Lang) را می‌زند! با این حال چیزی که در تریلر دیده شده، حتی یک دهم قدرت کانگ نیست! چیزی که کوین فایگی به شدت روی آن تاکید دارد و اخیرا بیشتر درباره آن صحبت کرده است.

با این وجود جالب است بدانید که مدتی پیش از یک سلاح اصلی کانگ رونمایی شد که صندلی زمان (Time Chair) نام دارد. این دستگاه که مشابه دقیق نسخه کمیک بوکی خود است، در تصویری که در مجله Empire از فیلم Ant-Man 3 منتشر شده، دیده شده بود. این در حالی است که اخیرا فایگی بیشتر درباره این صندلی و قدرت‌های آن در داستان فیلم Ant-Man 3 صحبت کرده و به نظر می‌رسد که بخش مهمی از روایت جدید مرد مورچه‌ای درباره آن خواهد بود.

موضوع اصلی داستان فیلم Ant-Man 3 درباره چیست؟

هنگامی که از فایگی سوال شد که چرا کانگ فاتح را به عنوان ابرشرور مولتی ورس ساگا انتخاب کرده، او اظهار می‌کند که «وقتی موضوع درباره مولتی ورس باشد، اولین و بهترین گزینه در دنیای مارول، کانگ فاتح خواهد بود». با این حال فایگی اظهار کرده که کانگ در فیلم Ant-Man 3 در اوج قدرت خود نیست؛ او چیزی را از دست داده که می‌تواند با خانواده انت من آن را درست کند.

کانگ شخصیت خیلی قوی و قدرتمندیه، اما جایی که ما قراره ببینیمش، اون میخواد قدرت از دست رفته‌ش رو دوباره به دست بیاره. اون سفینه‌ای داره که می‌تونه باهاش به هر نقطه از زمان و مکان بره، اما اگه اونو راه بندازه و درستش کنه؛ البته اگه به فناوری پیم دسترسی داشته باشه و از هوش همچین دانشمندی استفاده کنه.

گفته‌های فایگی به خوبی ما را برای اینکه بدانیم چه چیزی در داستان فیلم Ant-Man 3 در انتظار ماست، آماده می‌کند. در واقع دلیل اینکه کانگ با انت من وارد یک معامله می‌شود، این است که او از انت من تعدادی از Pym Particle ها (همان ذراتی که هنک پیم کشف کرده بود) را می‌خواهد. هنک پیم سال‌ها پیش در دهه ۷۰ تا ۸۰ میلادی، موفق شده بود تا تعدادی از این پارتیکل‌ها را بسازد و اگر به خاطر داشته باشید، در فیلم Avengers: Endgame تنها راهی که انتقام جویان می‌توانستند به واسطه آن در زمان سفر کنند، استفاده از همین ذرات بود. حتی آن‌ها به گذشته سفر می‌کنند تا تعدادی از این پارتیکل‌ها را بدزدند!

با این حساب، به نظر می‌رسد که مغز متفکر مولتی ورس نیز خود برای استفاده از بخش‌هایی از تکنولوژی خود، به همین فناروی هنک پیم نیاز دارد. این در حالی است که شاید سایر ورینت‌های کانگ خود به این فناوری دسترسی پیدا کرده و خیلی قوی‌تر باشند. به هر حال فردی مثل He Who Remains هرگز به این تکنولوژی نیاز نداشت و خود به این قدرت رسید تا با مسلح کردن الایث (Alioth)، حاکم مولتی ورس شود.

با این حال جالب است بدانید که جدای از ماجرای داستان فیلم Ant-Man 3 کوین فایگی جزئیاتی را هم درباره خود شخصیت کانگ فاتح ارائه کرده است. او اظهار می‌کند کانگ جدای از اینکه قصد دارد تا ابرقهرمانان داستان را شکست بدهد، از طرفی در تلاش است تا با سایر ورینت‌های خود نیز رقابتی مستقیم داشته باشد. در حقیقت او به زندگی افراد در جهان موازی هیچ اهمیتی نمی‌دهد، بلکه فقط قصد دارد تا با حکمرانی بر مولتی ورس، سایر ورینت‌های خود را شکست داده و کنترل همه چیز را به دست بگیرد؛ کاری که دقیقا He Who Remains انجام داده بود.

فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania در تاریخ ۲۸ بهمن (۱۷ فووریه) اکران خواهد شد.

4 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا