قابلیت Quick Resume ایکس‌باکس سری ایکس چه مزیت‌هایی دارد؟

آلانا پیریس نقاط قوت آن را نشان می‌دهد

قابلیت Quick Resume ایکس‌باکس سری ایکس

آلانا پیریس یکی از اینفلوئنسرهای حوزه‌ی ویدیو گیم با انتشار دو توییت توضیحاتی را درباره‌ی قابلیت Quick Resume ایکس‌باکس سری ایکس ارائه داد.

Halo Infinite در ابتدا قرار بود همزمان با ایکس‌باکس سری ایکس به بازار بیاید اما بازخوردهای منفی نسبت به نمایش آن در Xbox Games Showcase، تیم تولید و ناشر را به تغییر در برنامه‌ریزی‌ها خود مجبور کرد؛ اقدامی که باعث به وجود آمدن حواشی و جوی منفی علیه مایکروسافت شد. با این حال، تیم بازاریابی ایکس‌باکس موفق شد ورق را برگردانده و شرایط را به نفع نسل جدید کنسول‌های خود تغییر دهد. حالا هم که مدت زیادی تا انتشار باقی مانده، تاخیر در عرضه‌ی Infinite اهمیت چندانی ندارد؛ زیرا قابلیت‌های جدید کنسول‌های ایکس‌باکس تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده‌اند.

از ویژگی‌های قابل‌توجه ایکس‌باکس سری اس می‌توان به وجود یک درایو SSD اشاره کرد که سرعت بارگذاری عناوین را به میزان زیادی افزایش داده است. بدین ترتیب، دیگر شاهد انتظار‌های طولانی مدت در هنگام بارگذاری نخواهیم بود. اسمارت دلیوری، دیگر قابلیتی است که ردموندی‌ها رویش مانور می‌دهند. به واسطه‌ی آن، کاربر با یک بار خرید، نسخه‌ی نسل هشتمی و نهمی بازی را دریافت می‌کند. در این بین، نباید از Backward Compatibility غافل شد. به واسطه‌ی چنین فناوری‌ای، دارندگان کنسول‌های جدید قادر خواهند بود تمامی عناوین ایکس‌باکس وان را تجربه کنند.

در شرایطی که حدودا یک ماه تا انتشار فاصله داریم، مایکروسافت برای تعدادی از اینفلوئنسرهای مشهور حوزه‌ی ویدیو گیم ایکس‌باکس سری ایکس ارسال کرده است. مطابق انتظار، آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی درباره‌ی تجربیاتشان نوشته یا ویدیوهایی را از قابلیت‌های مختلف به اشتراک می‌گذارند. آلانا پیریس (Alanah Pearce) یکی از اینفلوئنسرهایی است که کنسول نسل نهمی مایکروسافت دریافت کرد. او اخیرا دو توییت نوشت و در آن‌ها توضیحاتی را پیرامون قابلیت Quick Resume ایکس‌باکس سری ایکس ارائه داد. طبق گفته‌های او، این قابلیت برای ذخیره‌سازی بازی در حالت مد نظر طراحی شده است.

به بیان دیگر، وقتی بازی را انتخاب می‌کنید، کنسول شما را مستقیما به همان نقطه‌ای می‌برد که با رسیدن به آن از پای کنسول بلند شده بودید. بدین ترتیب، نیازی نیست به تماشای لوگوی سازنده و ناشر نشسته و از منوهای مختلف عبور کنید. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که خاموش کردن کنسول یا حتی کشیدن پریز برق اختلالی در قابلیت Quick Resume ایکس‌باکس سری ایکس ایجاد نمی‌کند. به بیان دیگر، بعد از انجام این کارها همچنان می‌توانید مستقیما به داخل بازی رفته و تجربه را بدون معطلی خاصی از سر بگیرد.

آلانا پیریس همچنین یک ویدیو به اشتراک گذاشت که Quick Resume را در عمل نشان می‌دهد. در بخش ابتدایی ویدیو، شاهد اجرای Ori and the Will of the Wisps با استفاده از قابلیت مورد بحث هستیم. سپس به سراغ Crackdown 3 رفته و بعد از تجربه‌ی آن برای چند دقیقه، به دنباله‌ی Ori and the Blind Forest بازمی‌گردد تا نشان دهد Quick Resume جابجایی بین بازی‌ها را چقدر سریع کرده است. البته این قابلیت بی‌نقص نیست و برخی اوقات بازی در هنگام اجرا به واسطه‌ی آن کرش می‌کند. برای مشاهده‌ی ویدیو می‌توانید به کانال یوتیوب پیرس به این آدرس مراجعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا