خالق سریال Watchmen به کار روی جنگ ستارگان و دنیای مارول ابراز تمایل کرد

دیمون لیندلوف: محصولات مارول تازه دارد به جاهای جالبی می‌رسد

خالق سریال Watchmen

دیمون لیندلوف خالق سریال Watchmen در مصاحبه‌ی اخیر خود به کار روی دنیای سینمایی مارول یا فرنچایز جنگ ستارگان ابراز علاقه کرد.

دیمون لیندلوف (Damon Lindelof) از سال ۱۹۹۹ میلادی وارد عرصه‌ی نویسندگی شد و تا سال ۲۰۰۴ فرد چندان شناخته‌شده‌ای نبود اما ساخت سریال Lost ورق را به سودش بازگرداند. او سپس بخش عمده‌ی تمرکز خود را روی فعالیت در صنعت سینما گذاشت و به عنوان نویسنده به تیم تولید آثار علمی تخیلی از جمله Star Trek Into Darkness و Tomorrowland پیوست. این نویسنده و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی پس از چند سال بار دیگر به تلویزیون بازگشت و اینبار با ساخت سریال Watchmen توانست نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد. این اثر، تحسین منتقدان را برانگیخت و در لیست موفق‌ترین آثار سال ۲۰۱۹ قرار گرفت. با وجود این، فعلا برنامه‌ای برای ساخت فصل دوم آن وجود ندارد.

خالق سریال Watchmen به‌تازگی مصاحبه‌ای را با وب سایت Fandom انجام داده و در جریان آن درباره‌ی موضوعات مختلفی صحبت کرده است. دیمون لیندلوف در بخشی از گفتگو به فرنچایزهایی پرداخت که دوست دارد روی آن‌ها کار کند. او با دنیای سینمایی مارول شروع و سپس به جنگ ستارگان اشاره کرد:

فکر می‌کنم ساخت محصولی برای دنیای سینمایی مارول احتمالا برای من هیجان‌انگیز باشد، به خصوص اینکه اخیرا به سمت تولید آثار تجربی رفته‌اند. وقتی بخش‌هایی از سریال Wandavision را دیدم، با خودم گفتم محصولات آن‌ها تازه دارد به جاهای جالبی می‌رسد. این موضوع برای سریال‌های تلویزیونی مارول بیشتر صدق می‌کند.

سریال Wandavision روی واندا ماکسیمف و ویژن تمرکز دارد. اسکارلت ویچ نهایتا به خواسته‌ی خود رسیده و زندگی آرامی را در کنار معشوقه‌اش در حومه‌ی یک شهر آغاز می‌کند اما پس از مدتی به ماهیت همه چیز شک می‌برد. از آن‌جایی که واندا در کمیک بوک‌ها سابقه‌ی توهم و اعمال تغییر در واقعیت‌های جهان را دارد، احتمالا در سریال هم با چنین اتفاقاتی روبرو خواهیم شد. همچنین وقایعی که در دومین سریال ابرقهرمانی دیزنی پلاس رخ می‌دهد، مستقیما روی فیلم مورد انتظار Doctor Strange in the Multiverse of Madness تاثیر می‌گذارند. بسیاری از طرفداران امیدوار هستند این دو اثر، شرایط را برای اضافه شدن مردان ایکس و چهار شگفت‌انگیز مهیا می‌کنند.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، دیمون لیندلوف در بخشی از مصاحبه به کار روی جنگ ستارگان تمایل نشان داد. آخرین فیلم سینمایی این فرنچایز تحت عنوان Star Wars: The Rise of Skywalker سال گذشته‌ی میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و خط داستانی اسکای‌واکر را به پایان رساند. در حال حاضر مشخص نیست فیلم‌های این فرنچایز به چه سمت و سویی می‌روند. البته شرایط برای تلویزیون فرق کرده و طرفداران تا حدودی با برنامه‌های لوکاس‌فیلم برای این حوزه آشنا هستند:

در آینده، البته نه آینده‌ی نزدیک، دوست دارم روی یکی از پروژه‌های دنیای جنگ ستارگان کار کنم. شاید ده سال دیگر به‌خاطر خراب کردن این فرنچایز مورد سرزنش قرار نگیرم.

دیمون لیندلوف در گذشته روی فیلمنامه‌ی Prometheus کار کرده بود که حکم یک پیش در‌آمد را برای فرنچایز بیگانه (Alian) دارد. بسیاری از طرفداران او را برای عیب‌های داستانی این فیلم مقصر می‌دانند. جمله‌ی پایانی صحبت‌های او هم به این قضیه اشاره داشته است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا با حضور او در دنیای سینمایی مارول یا فرنچایز جنگ ستارگان موافق هستید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا