#مهسا_امینی

انتشار بخش آنلاین Watch Dogs: Legion برای چه زمانی برنامه‌ریزی شده است؟

تعداد زیادی از مشکلات فنی برطرف شده‌اند

انتشار بخش آنلاین Watch Dogs: Legion

شرکت فرانسوی یوبیسافت با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی در وب سایت خود، بازه‌ی انتشار بخش آنلاین Watch Dogs: Legion را اعلام کرده است.

جدیدترین عنوان از مجموعه‌ی واچ داگز که با نام Watch Dogs: Legion شناخته می‌شود اواخر اکتبر سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. این بازی در جلب نظر منتقدان و مخاطبان موفق نبود و بازخوردهای متوسطی را دریافت کرد. دلایل مختلفی در رخ دادن این موضوع دخیل بوده‌اند که از مهم‌ترینشان می‌توان سیستم رانندگی پرنقص، طراحی تکراری مراحل و عدم وجود یک پروتاگونیست ثابت را نام برد. مورد آخر برخلاف وعده‌های سازندگان و همچنین نمایش‌های بازی جذابیت چندانی ندارد.

نقاط ضعف Watch Dogs: Legion به همین موارد ختم نمی‌شود. جدیدترین محصول شعبه‌ی تورنتو یوبیسافت از مشکلات فنی متعددی رنج می‌برد. این مشکلات به حدی هستند که تجربه‌ی کاربران را تحت الشعاع قرار داده‌اند. از همین رو، تیم توسعه مجبور به اعمال تغییر در برنامه‌ریزی‌ها و اولویت‌بندی‌های خودی شد. آن‌ها قصد داشتند بعد از عرضه‌ی رسمی بازی منابع اعم از انسانی و مالی را به توسعه‌ی بخش چندنفره اختصاص دهند اما طی دو ماه گذشته مشغول آماده‌سازی به‌روزرسانی به منظور رفع اشکالات بوده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، مهم‌ترین ایرادات رفع شده و تیم آماده است تا تمرکز خود را روی حالت‌های چندنفره قرار دهد.

یوبیسافت با انتشار یک پست در وب سایت رسمی خود، به تشریح فعالیت‌هایش با محوریت Watch Dogs: Legion پرداخته است. این شرکت فرانسوی در ابتدا گفت به منظور قدردانی از جامعه‌ی طرفداران، یک ماه گذشته را به رفع مشکلات اختصاص داده که نتیجه‌اش انتشار به‌روزرسانی‌های مختلف و رفع ایرادات گزارش‌شده بوده است. بدین ترتیب، کاربران در هنگام تجربه‌ی Legion نباید با مشکل خاصی از جمله کرش مواجه شوند. ایراد مربوط به ذخیره‌سازی روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس هم برطرف شده است. ناشر فرانسوی در بخش بعدی متن خود تاکید داشت از این پس به‌روزرسانی‌ها با محوریت افزودن محتوای جدید آماده می‌شوند.

یوبیسافت در ادامه به بازه‌ی انتشار بخش آنلاین Watch Dogs: Legion اشاره داشت. این شرکت فرانسوی گفت تیم توسعه مشغول تست و بررسی حالت‌های چندنفره است تا کاربران از همان ابتدا تجربه‌ی روان و بدون مشکل داشته باشند. یوبیسافت همچنین گفت بخش آنلاین اوایل سال آینده‌ی میلادی به بازی اضافه خواهد شد. در ضمن، اطلاعاتی درباره‌ی حالت‌های چندنفره به اشتراک گذاشته است. بر این اساس، کاربران می‌توانند در قالب گروه‌های چهارنفره به انجام ماموریت‌های مختلف از جمله Tactical Ops بپردازند. آن دسته از کاربرانی هم که علاقه‌ای به همکاری ندارند، می‌توانند حالت Invasion را تجربه کنند.

در حالت Invasion، یک کاربر به عنوان NPC به دنیای بازی یک کاربر دیگر برده می‌شود. او ماموریت دارد بدون اینکه دستگیر شود، اطلاعات خاصی را از کاربر دوم بدزد. علاوه بر این‌ها، یوبیسافت تاکید داشته بخش آنلاین Watch Dogs: Legion تنها ابتدای کار بوده و در آینده محتواها و رویدادهای غافل‌گیرکننده‌ای را به بازی اضافه خواهد کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا