#مهسا_امینی

اشاره به مرد عنکبوتی و موربیوس در ویدیو جدید فیلم Venom 2

حتی قبل از مولتی‌ورس؟!

طی ویدیو جدید فیلم Venom 2 که به تازگی توسط سونی منتشر شده، ظاهرا اشاره‌های مستقیمی به مرد عنکبوتی (Spider-Man) و همچنین موربیوس (Morbius) وجود دارد که نشان می‌دهد هر دو آن‌ها در جهان ونوم حضور دارند!

از سال ۲۰۱۹ که توافق جدیدی بین استودیو مارول و سونی شکل گرفته، گفته‌های بسیاری وجود دارد که باید جهان سینمایی سونی و مارول با همدیگر یکی شده و به عبارتی کراس اور داشته باشند. این در حالی است که اشاره‌های غیر مستقیم و گفته‌های عجیب و غریب سازندگان این موضوع را به نحوی تایید می‌کرد، تا اینکه بالاخره فیلم Venom: Let There Be Carnage به همه صحبت‌ها پایان داد! در صحنه بعد از تیتراژ این اثر سینمایی، دیدیم که ونوم بالاخره به جهان سینمایی مارول وارد شد و چنان که پیداست، در آن هم خواهد ماند تا در مقابل اسپایدرمن مبارزه کند یا در کنار او دشمنانی را از پای دربیاورد.

با این وجود پیش از آنکه به صحنه بعد از تیتراژ برسیم، در خود این فیلم یک ایستراگ عجیب و جذاب وجود دارد که به شخصیت مرد عنکبوتی و همچنین موربیوس اشاره مستقیم دارد! این جزئیات که مربوط به طراحی دیوارهای زندان کلتوس کسدی (Cletus Kasady) است، در واقع نشان می‌دهد که یک نقاشی از عنکبوت و خفاش روی دیوار آن وجود دارد. حال در کنار این دو طرح، برای عنکبوت عبارت «نترس و در عین حال قدرتمند» و برای خفاش «تراژدی واقعی زمانی است که کسی از نور بترسد!» نوشته شده است. این‌ها هر دو مشخصات و جزئیاتی از شخصیت مرد عنکبوتی و بخصوص موربیوس است، چراکه او نیز مانند یک خفاش و به دلیل خوناشام بودن از نور روز دوری می‌کند.

به هر حال هر چه جلوتر می‌رویم، این سرنخ‌ها و تایید شدن‌های کراس اور بین شخصیت‌های جهان مرد عنکبوتی سونی و استودیو مارول بیشتر می‌شود، طوری که حتی سنفورد پنیچ (Sanford Panitch)، رئیس استودیو Sony Pictures هم اعلام کرده که به زودی خبرهای بسیاری درباره این موضوع منتشر خواهد شد.

در واقع یک نقشه خاص وجود دارد که حال نیز مردم بیشتر درباره آن می‌دانند. اما بعد از انتشار فیلم Spider-Man: No Way Home جزئیات بیشتری در رابطه با آن فاش خواهد شد!

با این وجود، یک مشکل بزرگ و حل نشده وجود دارد، آن هم این است که چطور پیش از صحنه بعد از تیتراژ کلتوس کسدی درباره اسپایدرمن و موربیوس خبر داشت؟ در این زمان هنوز جهان سینمایی دو استودیو با هم یکی نشده بود و در نتیجه احتمال دارد که در دنیای ونوم و موربیوس، یک مرد عنکبوتی دیگر وجود داشته باشد! شاید اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) اسپایدرمن آن باشد، یا شاید هم یک مرد عنکبوتی جدید معرفی شود! هنوز هیچ چیز مشخص نیست.


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا