مدیر استودیو مارول هم از کراس‌اور ونوم و اسپایدرمن می‌گوید

توضیح کوین فایگی در مورد صحنه‌ی بعد از تیتراژ ونوم 2

صحنه بعد از تیتراژ Venom 2

صحنه بعد از تیتراژ فیلم Venom 2 جزئیات جالبی را نشان داد که عملا باعث شده تا کراس‌اور بین دنیای سینمایی مارول و سونی به واقعیت تبدیل شود. با این حال پس از توضیحات کارگردان و بازیگران این اثر سینمایی، اینبار نوبت به مدیر استودیو مارول رسیده تا این موضوع را شفاف‌سازی کند.

سال ۲۰۱۸ فیلمی تحت عنوان Venom توسط استودیو سونی منتشر شد که در آن، شاهد حضور یکی از ابرشرورهای دنیای مارول و به صورت جزئی‌تر اسپایدرورس با همین نام بودیم. شخصیت ونوم در داستان‌های کمیک معمولا یک ابرشرور است که میزبان آن ادی براک (Eddie Brock) بوده و از آنجا که پیتر پارکر (Peter Parker) این انگل فضایی را پس می‌زند، ادی آن را می‌پذیرد و از طرفی برای گرفتن انتقام از آن استفاده می‌کند. با این حال وقتی که صحبت از فیلم Venom باشد، چنین مسئله‌ای اصلا و ابدا مطرح نیست!

در واقع ونوم در این اثر به شخصیتی تبدیل می‌شود که با کمک بدن میزبان خود موفق می‌شود تا زمین را از یک تهدید تازه نجات دهد. حال جالب است بدانید که همین روند در فیلم Venom 2 نیز تکرار می‌شود و اینبار کلتوس کسدی (Cletus Kasady) قصد نابودی جهان را دارد! شخصیت که نقش آن را وودی هرلسون (Woody Harrelson) بازی می‌کند، هنگامی که قرار است تا به دستور قانون اعدام شود ناگهان با یک سیمبیوت به نام کارنیج (Carnage) ترکیب می‌شود و در نتیجه از یک قاتل سریالی، به یک ابرقاتل تبدیل شده و از زندان فرار می‌کند. اما چه کسی جلوی این تهدید تازه را می‌گیرد؟ ونوم!

چنان که پیداست در جهان ونوم هنوز مرد عنکبوتی روی کار نیامده و یا هرگز وجود خارجی ندارد، اما از آنجا که جدا کردن اسپایدرمن و این سیمبیوت سیاه رنگ کمی غیرمنطقی به نظر می‌رسد، دو استودیو سونی و مارول همکار شدند تا این کاراکتر به MCU وارد شود! صحنه بعد از تیتراژ فیلم Venom 2 دقیقا همین کار را انجام می‌دهد و می‌بینیم که ونوم و ادی براک بعد از چند ثانیه از جهانی به جهان دیگر برده می‌شوند. حال اینکه چطور آن‌ها از جهان خود خارج شده‌اند هنوز معلوم نیست، اما حداقل می‌دانیم که بالاخره و در یک فیلم سینمایی ما به زودی شاهد تقابل این دو رقیب خواهیم بود.

پیش از این شاهد ارائه برخی توضیحات درباره این صحنه توسط کارگردان فیلم، یعنی اندی سرکیس (Andy Serkis) بوده‌ایم و حال نوبت به کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر استودیو مارول رسیده تا در مصاحبه جدید خود جزئیاتی را درباره این اقدام ارائه کند.

این صحنه حاصل همکاری‌های بسیاری بود؛ همکاری‌هایی که قاعدتا من نباید برای شما توضیح بدهم. اما بین دو تیم سازنده Venom: Let There Be Carnage و Spider-Man: No Way Home هم‌فکری‌های بسیاری وجود داشت. ما با هم روی این پروژه کار کردیم.

اینکه دو استودیو سونی و مارول تا این حد با یکدیگر همکاری می‌کنند تا نهایتا شاهد بهم پیوستن دو جهان سینمایی سونی و مارول باشیم خود نکته بسیار مثبتی است، اما حتی این صحنه بعد از تیتراژ هم توضیح نمی‌دهد که چه زمان و در کدام فیلم باید پیتر پارکر و ونوم را در کنار یکدیگر ببینیم. در واقع فیلم Spider-Man: No Way Home به گفته بسیاری از افراد قرار است تا راوی این ماجرا باشد و در آن ونوم به تیم شش خبیث می‌پیوندد، اما نکته قابل توجه اینجاست که در این جهان، ونوم یا ادی براک دیگر ابرشرور نیستند! در نتیجه احتمال دارد که در یک پروژه دیگر که شاید حتی فیلم Venom 3 باشد، شاهد همکاری مرد عنکبوتی و ونوم باشیم تا تهدیدهای تازه از میان برداشته شوند.

اما نظر شما درباره این اتفاقات اخیر در دو دنیای سینمایی مارول و سونی چیست؟ آیا می‌توانیم در No Way Home شاهد حضور ونوم در کنار پیتر پارکر باشیم؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا