#مهسا_امینی

فیلمبرداری فصل پایانی Van Helsing از سر گرفته شده است

قسمت‌های جدید احتمال پاییز امسال از راه می‌رسند

فیلمبرداری فصل پایانی Van Helsing

طبق گزارشی که وب سایت The Hollywood Reporter به اشتراک گذاشته، فیلمبرداری فصل پایانی Van Helsing در کانادا از سر گرفته شده است.

شبکه‌ی سای‌فای در سال ۲۰۱۳ میلادی با دو شرکت نومدیک پیکچرز و داینامیک تلویژن وارد همکاری شد تا اقتباس سریالی کمیک بوک‌های هلسینگ را تولید کند. نیل لابیوت (Neil LaBute) هم به عنوان شورانر انتخاب شد تا روی روند ساخت نظارت داشته باشد. در پرونده‌ی کاری او آثار شاخصی از جمله فیلم تحسین شده‌ی In the Company of Men دیده می‌شود. اقتباس سریالی هلسینگ که Van Helsing نامگذاری شده، از پس انتظارات مدیران سای‌فای برآمد و در نتیجه، برای فصل‌های بعدی تمدید شد. فصل پنجم و پایانی این اثر پیش از همه‌گیری ویروس کرونا در دست ساخت بوده است.

داستان حول محور دختری جوان به نام ونسا ون هلسینگ می‌چرخد که از نوادگان آبراهام ون هلسینگ شکارچی معروف خوناشام و هیولا است. او پس از گذراندن چندین سال در شرایط کما به هوش آمده و متوجه می‌شود تغییرات بسیاری در شرایط جهان رخ داده است. فعال شدن غول‌دهانه یلواستون (یک ابرآتش‌فشان در پارک ملی یلواستون) باعث انتشار و پخش حجم زیادی از خاکستر در سراسر جهان شد. حجم خاکستر به حدی زیاد بود که جلوی رسیدن نور خورشید به سطح زمین را گرفت. به وجود آمدن چنین شرایطی به خوناشام‌ها اجازه داد از مخفی‌گاه‌های خود بیرون آمده و نهایتا کنترل زمین را به‌دست بگیرند. ونسا به واسطه‌ی خون منحصربه‌فردی که دارد، قادر است خون‌آشام را به انسان تبدیل کند. همین ویژگی هم او را به دردسر می‌اندازد.

دو شرکت نومدیک پیکچرز و داینامیک تلویژن با انتشار بیانیه‌ای برای وب سایت The Hollywood Reporter از ادامه‌ی فیلمبرداری فصل پایانی Van Helsing در ونکوور کانادا خبر دادند. این پروژه اوایل سال جاری میلادی وارد فاز تولید شد و تا پیش از اعلام همه‌گیری ویروس کرونا، صحنه‌های مربوط به سه قسمت ابتدایی آن ضبط شده بودند. در نتیجه، صحنه‌های مربوط به ۱۰ قسمت هنوز باقی مانده‌اند. Van Helsing همچنین اولین سریال آمریکایی است که روند تولید آن در کانادا پس از همه‌گیری کرونا ادامه می‌یابد. در ضمن، چاد اوکس (Chad Oakes) یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی سریال و همچنین مدیر نومدیک پیکچرز به طرفداران اطمینان خاطر داد سلامتی تیم بازیگری و دست‌اندرکاران در اولویت قرار دارد:

به عنوان اولین محصول آمریکایی که پس از همه‌گیری کرونا فیلمبرداری را در کانادا ادامه می‌دهد مسئولیت بزرگی روی دوش ما بوده و این موضوع را درک می‌کنیم. از همین رو، اولویت ما در هنگام کار سلامتی تیم بازیگری و دست‌اندرکاران خواهد بود.

از بازیگران حاضر در سریال Van Helsing می‌توان به کلی اورتون (Kelly Overton) در نقش ونسا ون هلسینگ، جاناتان اسکارف (Jonathan Scarfe) در نقش یک تفنگدار قدیمی، کریستوفر هیردال (Christopher Heyerdahl) در نقش یک قاتل سریالی و لائورا منل (Laura Mennell) در نقش یک ومپایر عالی رتبه اشاره کرد. در ضمن، شبکه‌ی Syfy تغییری در برنامه‌های خود نداده و همچنان امیدوار است فصل پایانی Van Helsing در پاییز سال میلادی روی آنتن برود.


guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا