کنترل ویس چت بازی Valorant به زودی آغاز خواهد شد!

رایت گیمز به دنبال حل مشکل بزرگ بد رفتاری کاربران

کنترل ویس چت بازی Valorant

این روزها بد رفتاری کاربران در بازی‌های ویدیویی یکی از بزرگ‌ترین معضلات این دنیای دوست داشتنی است و استودیو رایت گیمز (Riot Games) قصد دارد قدمی بزرگ در این راه بر دارد. این استودیو به زودی کنترل ویس چت بازی Valorant را آغاز خواهد کرد!

متاسفانه طی سال‌های اخیر کاربران بسیاری در ویس چت بازی‌های ویدیویی مورد آزار و اذیت و تهاجم قرار گرفته‌اند که سبب اتفاقات ناگوار بسیاری شده است. از همین رو، توسعه دهندگان بازی‌ها همواره به دنبال روش‌هایی برای کاهش این اتفاقات و فرهنگ سازی میان کاربران بوده‌اند. یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها که در عین اعتراض بسیاری از کاربران به نقض برخی قوانین آزادی بیان سبب کاهش این موارد ناگوار شده، کنترل ویس چت بازی‌های آنلاین و در نتیجه بن شدن کاربران خاطی است.

طی سال‌های اخیر بازی‌های بزرگی از جمله بازی Rainbow Six Siege از این روش بهره برده و خوشبختانه نتایج مثبتی در بر داشته است. حال به تازگی تیم Riot Games اعلام کرده که آن‌ها نیز قصد دارند به کنترل ویس چت بازی Valorant به منظور کاهش آزار و اذیت زبانی کاربران بپردازند.

تیم Riot Games روز گذشته اعلام کرد که آن‌ها قصد دارند از روز ۱۳ جولای، برابر با ۲۲ تیر ماه در آمریکای شمالی ارزیابی ویس چت بازی Valorant به زبان انگلیسی را آغاز کنند. به گفته آن‌ها، استودیو توسعه دهنده قصد دارد ویس چت‌های بازی را به منظور پایه ریزی برخی قوانین برای جلوگیری از آزار و اذیت و بد رفتاری کاربران ذخیره کند.

تیم رایت گیمز قصد دارد پس از پایه ریزی قوانین، سرویس کنترل ویس چت بازی را در تمام قاره‌ها ارائه داده و از بد رفتاری کاربران جلوگیری کند. جمع آوری ویس چت‌ها و ارتباطات، به منظور ارائه قانونی کلی با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف بوده و آن‌ها قصد ارائه نسخه بتای سرویس خود پیش از پایان سال ۲۰۲۲ را دارند.

استودیو رایت گیمز همچنین اشاره داشت که این ارزیابی به منظور اعمال قانون علیه اشخاص خاطی استفاده نخواهد شد و قصد دارند تا پیش از کامل شدن قوانین و ارزیابی خود، هیچگونه داوری صورت نگیرد. به عبارت دیگر آن‌ها قصد دارند از اشتباهات احتمالی جلوگیری کرده و این ابزار و سرویس را پس از اطمینان از اثر بخشی کامل ارائه می‌دهند.

نظر شما درباره این سیاست شرکت‌ها چیست؟ گمان دارید کنترل ویس چت بازی Valorant می‌تواند جلوی خشونت و بد رفتاری کاربران را بگیرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا