جدول فروش هفتگی بریتانیا: صدرنشینی دوباره FIFA 22

ندای وظیفه در رده سوم!

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم آذر بازی FIFA 22

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم آذر ماه در منطقه‌ی بریتانیا را به اشتراک گذاشت که از فروش بی‌نظیر و صدرنشینی دوباره بازی پرطرفدار FIFA 22 حکایت دارد.

در هفته منتهی به سیزدهم آذر ماه، بازی ورزشی فیفا ۲۲ پس از اتمام رویداد جمعه سیاه و تخفیف‌های وسوسه‌انگیز اغلب خرده‌فروشان، یک پله صعود را تجربه کرده و بعد از چند هفته دوری، دوباره موفق به تصاحب جایگاه نخست جدول شده است. گزارش‌های سازمان بازی‌های ویدیویی بریتانیا نشان می‌دهد که فروش این عنوان طی هفت روز اخیر چیزی در حدود ۳۳ درصد کمتر از قبل بوده که با این حال، شاهد صدرنشینی بازی هستیم.

افت روند فروش بازی نسبت به هفته‌ی گذشته چندان هم دور از انتظار نبود. اگر اخبار بازی‌ها را دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که هفته‌ی پیش جشنواره جمعه سیاه یا همان بلک فرایدی برگزار شده بود. به لطف این رویداد، جدیدترین شبیه‌ساز فوتبال شرکت الکترونیک آرتز با رشد فروش ۱۴۵ درصدی روبه‌رو شد و از رده‌ی پنجم به رده‌ی دوم نقل مکان کرد. حال علی‌رغم کاهش فروش ۳۳ درصدی طی این هفته، باز هم عملکرد تجاری بازی بی‌نظیر بوده و شواهد امر گویای این موضوع است که جامعه‌ی این اثر روز به روز گسترش می‌یابد.

جایگاه دوم جدول این هفته به بازی ماریو کارت ۸ دیلاکس تعلق دارد. این اثر از نظر تجاری تا به امروز عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته؛ به طوری که طبق آخرین گزارش منتشر شده از سوی شرکت نینتندو، لقب پرفروش‌ترین بازی کنسول سوییچ را یدک می‌کشد. هفته‌ی پیش بود که اثر مزبور به لطف تخفیف‌های عالی نینتندو و افزایش فروش ۵۶۷ درصدی، از رده‌ی هفتم به رده‌ی نخست جدول صعود کرد. با این وجود، صدرنشینی بازی ادامه‌دار نبوده و اکنون با یک پله سقوط، جایگاه دوم را در اختیار دارد. طبق گفته‌ی سازمان بازی‌های ویدیویی انگلستان، فروش بازی در این هفته چیزی نزدیک به ۵۹ درصد کاهش یافته است.

جدیدترین بازی مجموعه‌ی کال آو دیوتی یعنی Call of Duty: Vanguard که در زمان عرضه موفق به تصاحب رده‌ی اول جدول شده بود و سپس به مدت دو هفته‌ی متوالی در مکان چهارم به چشم می‌خورد، اکنون با یک پله صعود روبه‌رو شده و در مکان سوم حضور دارد. متاسفانه سازمان سرگرمی‌های تعاملی بریتانیا گزارش دقیقی از میزان فروش این عنوان طی هفت روز اخیر ارائه نکرده است. هرچند، گزارش‌ها نشان می‌دهد که بازی جدید کال آو دیوتی عرضه‌ی چندان خوبی را تجربه نکرده و نسبت به آثار پیشین مجموعه، فروش کمتری داشته است.

بازی Pokemon Brilliant Diamond در نخستین هفته‌ی انتشار رده‌ی اول جدول را به خود اختصاص داد و سپس به دنبال کاهش فروش ۵۷ درصدی، به رده‌ی ششم سقوط کرد. حال روند رو به رشد فروش بازی دوباره آغاز شده و این عنوان با دو پله صعود، خود را به رده‌ی چهارم جدول رسانده است. بازی Just Dance 2022 که هفته‌ی پیش به لطف تخفیف ویژه یوبی‌سافت حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و پس از افزایش فروش ۱۳۳ درصدی، به رده‌ی هفتم صعود کرد، اکنون رده‌ی پنجم را در اختیار خود دارد.

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم آذر بازی Call of Duty Vanguard

دیگر اثر محبوب کنسول سوییچ به نام Animal Crossing: New Horizons هم مشابه سایر عناوین این پلتفرم، هفته‌ی پیش فروش بسیار خوبی را تجربه کرد و حتی به جمع ده اثر پرفروش هفتگی بریتانیا ملحق شد. در همین راستا، بازی به رشد فروش خود ادامه داده و این بار با صعود دو پله‌ای، در جایگاه ششم دیده می‌شود.

نسخه‌ی سوییچ بازی ماینکرفت که به دنبال افزایش فروش ۲۵۸ درصدی، از رده‌ی یازدهم به رده‌ی سوم نقل مکان کرده بود، این بار در رتبه‌ی هفتم جدول قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که برخلاف سایر بازی‌ها، میزان فروش این عنوان به تفکیک پلتفرم گزارش می‌شود. از این رو، در صورتی که مجموع فروش آن در تمامی پلتفرم‌ها را لحاظ کنیم، بی‌شک شاهد حضور بازی در رده‌های بهتری خواهیم بود.

بازی جدید شرکت اسکوئر انیکس تحت عنوان Marvel’s Guardians of the Galaxy از همان ابتدا فروش چندان خوبی را تجربه نکرد. این عنوان نتوانست رکورد فروش اولیه‌ی بازی مارول اونجرز را از آن خود کند. این در حالی است که بازی بازخوردهای نسبتا خوبی را از سوی منتقدان دریافت کرده و داستان درگیرکننده و شخصیت‌پردازی عالی از ویژگی‌های مثبت آن به شمار می‌رود. این اثر پیش‌تر در رده‌ی پنجم جدول حضور داشت که اکنون به خاطر سقوط سه پله‌ای، مکان هشتم را به خود اختصاص داده است.

هفته‌ی پیش بود که بازی Mario Party Superstars به لطف تخفیف‌های بلک فرایدی، دوباره به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا پیوست و در مکان دهم جا گرفت. جدیدترین گزارش سازمان بازی‌های ویدیویی انگلستان نشان می‌دهد که بازی با یک پله صعود، در حال حاضر جایگاه نهم را در اختیار دارد. در آخر، همتای بازی جدید پوکمون یعنی Pokemon Shining Pearl از رده‌ی یازدهم به رده‌ی دهم جدول صعود کرده است.

به طور کلی، کنسول نینتندو سوییچ و باندل‌های آن در طول هفت روز اخیر فروش خوبی را تجربه کردند و از ده اثر حاضر در این لیست، شش بازی متعلق به کنسول مذکور است. جدا از این‌ها، سایر عناوین نیز مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته‌اند؛ به عنوان مثال، فروش بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury با رشد ۶۸ درصدی روبه‌رو شده و در رده‌ی سیزدهم به چشم می‌خورد. بازی Sonic Sonic Ultimate پس از افزایش فروش ۵۲ درصدی، از رده‌ی بیست و هشتم به رده‌ی بیستم جدول نقل مکان کرده است.

از دیگر نکات قابل توجه گزارش این هفته می‌توان به خروج بازی Far Cry 6 از میان ده اثر پرفروش هفتگی در انگلستان اشاره کرد. این عنوان در زمان انتشار تا حدودی توانست بازخوردهای مثبت بازیکنان را کسب کند و اگر از یک سری مشکلات همچون گیم‌پلی تکراری صرف نظر کنیم، در کل می‌توان آن را یک اثر سرگرم‌کننده از سوی شرکت یوبی‌سافت تلقی کرد. بهتر است بدانید که فار کرای ۶ در جریان تخفیف‌های بلک فرایدی به عنوان یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های فروشگاه‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن به شمار می‌رفت.

در ادامه می‌توانید جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم آذر ماه در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه ۷ آذر (۲۸ نوامبر)
  • پایان هفته: شنبه ۱۳ آذر (۴ دسامبر)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
12FIFA 22 الکترونیک آرتز
21
Mario Kart 8: Deluxe
نینتندو
34Call of Duty: Vanguardاکتیویژن
46Pokémon Brilliant Diamondنینتندو
57Just Dance 2022یوبی‌سافت
68Animal Crossing: New Horizonsنینتندو
73Minecraft (نسخه سوییچ)نینتندو
85Marvel’s Guardians of the Galaxyاسکوئر انیکس
910Mario Party Superstarsنینتندو
1011Pokémon: Shining Pearlنینتندو

در پایان این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم آذر ماه در انگلستان چیست؟ به نظر شما، آیا صدرنشینی بازی محبوب فیفا ۲۲ همچنان ادامه خواهد داشت؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا