جدول فروش هفتگی بریتانیا: FIFA 20 دوباره صدرنشین شد

رشد چشم‌گیر فروش Mario Kart 8: Deluxe

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم اردیبهشت

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان چندی پیش جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم اردیبهشت ماه در منطقه‌ی بریتانیا را به اشتراک گذاشت که به صدرنشینی دوباره بازی محبوب FIFA 20 اشاره می‌کند.

سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان که وظیفه‌ی بررسی و تهیه‌ی جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش از جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته منتهی به سیزدهم اردیبهشت پرده برداشت که بر اساس آن، تازه‌ترین شبیه‌ساز فوتبال شرکت الکترونیک‌آرتز به نام FIFA 20 که چند هفته‌ی قبل با صعود چند پله‌ای خود را به جایگاه نخست جدول رسانده بود و در هفته‌ی گذشته به خاطر افزایش چشم‌گیر فروش Animal Crossing: New Horizons به رده‌ی دوم نقل مکان کرده بود، حال طی هفت روز اخیر علی‌رغم کاهش هفت درصدی میزان فروش، دوباره رتبه‌ی اول جدول را پس گرفته است.

بازی Animal Crossing: New Horizons که حسابی غوغا به پا کرده و هفته‌ی گذشته برای اولین بار صدرنشینی در چارت بریتانیا را تجربه کرده بود، حال با کاهش فروش ۳۲ درصدی و سقوط یک پله‌ای، در جایگاه دوم جدول قرار گرفته است. گفتنی است که فروش این عنوان تا به امروز از فروش اولیه‌ی تمامی نسخه‌های مجموعه‌ی Mario و Zelda بیشتر بوده و این اثر در حال حاضر به عنوان سومین عرضه‌ی پرفروش بازی‌های تاریخ نینتندو در ایالات متحده‌ی آمریکا شناخته می‌شود. از آنجا که طی این هفته شاهد انتشار بازی جدیدی نبودیم، تغییرات زیادی در جدول ایجاد نشده و جدیدترین ساخته‌ی استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) یعنی Call of Duty: Modern Warfare برای سومین بار پی‌در‌پی در جایگاه سوم جدول به چشم می‌خورد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که میزان فروش این عنوان در مقایسه با هفته‌ی گذشته، نزدیک به ۳۶ درصد افزایش یافته که گویا این رشد قابل توجه منجر به صعود بازی به رده‌های بالاتر نشده است.

بازی Mario Kart 8: Deluxe که در ماه گذشته عملکرد چندان درخشانی از خود به نمایش نگذاشت و چندی پیش برای نخستین بار از جمع ده بازی پرفروش هفتگی انگلستان خارج شده بود، در حال حاضر به دوران اوج خود بازگشته و آن‌طور که به نظر می‌رسد، کاربران نینتندو سوییچ در روزهای سخت قرنطینه بیش از پیش به خرید این عنوان روی آورده‌اند. به عبارت دقیق‌تر، این اثر محبوب نینتندو هم‌اکنون با رشد فروش ۹۸ درصدی، از رده‌ی هفتم به رده‌ی چهارم صعود کرده و این بار در میان پنج بازی برتر این هفته بریتانیا دیده می‌شود. پرطرفدارترین بازی شرکت خوش‌نام راکستار گیمز تحت عنوان Grand Theft Auto V که در طول نسل هشتم با فروش باورنکردنی خود به موفق‌ترین اثر این نسل تبدیل شده، همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد و بر اساس گزارش اخیر سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان، فروش بازی در هفت روز اخیر بیش از ۵۲ درصد افزایش یافته است. با این وجود، این اثر تحسین‌آمیز تن به جابه‌جایی نداده و برای دومین بار متوالی در رده‌ی پنجم جدول حضور دارد.

با مشابه GTA V، بازی محبوب Star Wars Jedi: Fallen Order، ساخته‌ی استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment)، نیز در طول هفت روز اخیر از حیث میزان فروش با تغییرات محسوسی روبه‌رو نشده و برای دومین بار پی‌در‌پی جایگاه ششم جدول را در اختیار خود دارد. سومین بازی پرفروش این هفته‌ی کمپانی ژاپنی نینتندو، Luigi’s Mansion 3 نام دارد که با عملکرد عالی خود در هفته‌های اخیر، این بار با جهش دو پله‌ای موفق به تصاحب رده‌ی هفتم جدول شده است.

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم اردیبهشت
کاهش فروش ۳۲ درصدی Animal Crossing: New Horizons باعث سقوط یک پله‌ای بازی در چارت بریتانیا شد!

نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Final Fantasy 7 که چند هفته پیش با وجود همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان عرضه شد و کمپانی اسکوئر انیکس را به خاطر محدودیت‌های حمل و نقل بین‌المللی و تعطیلی خرده‌فروشان در اقصی نقاط دنیا به دردسر انداخته بود، اما تا به امروز فروش نسبتا خوبی را تجربه کرده و در طول این هفته با حفظ رتبه‌ی قبلی، برای دومین بار متوالی جایگاه هشتم جدول را به خود اختصاص داده است. بازی Red Dead Redemption 2 که هفته‌ی گذشته پس از صعود چهار پله‌ای، پای خود را دوباره به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا باز کرده بود، این هفته نیز به روند صعود خود ادامه داده و در حال حاضر با جهش یک پله‌ای، رتبه‌ی نهم جدول را در اختیار دارد. در آخر، جایگاه دهم به بازی Forza Horizon 4 تعلق دارد که به احتمال قوی، حضور این عنوان در مکان مذکور به خاطر رشد فروش باندل کنسول ایکس‌باکس وان در روزهای قرنطینه است.

از دیگر نکته‌های مهم گزارش این هفته‌ی چارت بریتانیا می‌توان به خروج ناگهانی بازی Ring Fit Adventure از جمع ده بازی پرفروش هفتگی اشاره کرد. این بازی تناسب اندام و ورزشی در طول یک ماه اخیر به خاطر خانه نشینی میلیون‌ها انسان در سراسر جهان، فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است؛ به طوری که در جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفتگی بریتانیا نیز به مرور شاهد بازگشت این عنوان به جمع چهل، بیست و ده بازی پرفروش هفته بودیم. علاوه بر این، فروش این عنوان در هفته‌ی گذشته نزدیک به ۹۵ درصد بیشتر شده بود که در پی موفقیت، بازی جایگاه چهارم جدول را به راحتی تصاحب کرد. با همه‌ی این‌ها، این اثر ورزشی شرکت نینتندو هم‌اکنون با یازده پله سقوط، در رده‌ی پانزدهم به چشم می‌خورد که متاسفانه هیچ گزارشی از جزئیات میزان کاهش فروش این عنوان در دست نیست.

به طور کلی، در حالی که قوانین منع تردد و تعطیلی اغلب خرده‌فروشان بازی‌ها در انگلستان به دلیل شیوع و همه‌گیری ویروس مرگبار کرونا همچنان ادامه دارد، اما در هفت روز گذشته بالغ بر ۲۳۴ هزار بازی مختلف به صورت فیزیکی در سراسر بریتانیا به فروش رسیده است. این در حالی است که فروش هفتگی نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها در روزهای پیش از قرنطینه و همه‌گیری ویروس کووید-۱۹، به طور میانگین برابر با ۱۵۰۰ نسخه اعلام می‌شد. البته، افزایش فروش بازی‌ها در این روزها که میلیون‌ها انسان با تعطیلی کسب و کارهای خود، به خانه‌ها پناه برده‌اند، موضوع عجیبی نیست، اما اینکه فروش نسخه‌ی فیزیکی عناوین با وجود عدم فعالیت خرده‌فروشان بیشتر شده، شاید ذهن شما را درگیر کرده باشد.

در همین راستا، باید اشاره کنم که افزایش فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها ناشی از افزایش فروش باندل کنسول‌ها است و آن‌طور که به نظر می‌رسد، مردم انگلستان در یک ماه گذشته بیش از پیش به خرید کنسول‌های خانگی روی آورده‌اند. به عبارتی، فروش ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و نینتندو سوییچ در این هفته به ترتیب ۲۳، ۱۹ و ۹ درصد نسبت به هفته‌ی قبلی افزایش یافته است. همچنین، بر اساس گزارش اخیر سازمان سرگرمی‌های تعاملی انگلستان، از ابتدای ایام قرنطنیه تا به امروز قریب به دو میلیون بازی به صورت فیزیکی در سراسر این منطقه فروخته شده است.

در ادامه می‌توانید جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم اردیبهشت ماه در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه ۷ اردیبهشت (۲۶ آوریل)
  • پایان هفته: شنبه ۱۳ اردیبهشت (۲ می)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
12FIFA 20الکترونیک‌آرتز
21Animal Crossing: New Horizonsنینتندو
33Call of Duty: Modern Warfareاکتیویژن
47Mario Kart 8: Deluxeنینتندو
55
Grand Theft Auto V
راکستار گیمز
66
Star Wars Jedi: Fallen Order
الکترونیک‌آرتز
79Luigi’s Mansion 3نینتندو
88Final Fantasy 7: Remakeاسکوئر انیکس
910Red Dead Redemption 2راک‌استار گیمز
1011Forza Horizon 4مایکروسافت

در انتهای این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی دوم اردیبهشت ماه چیست؟ به نظر شما، آیا صدرنشینی FIFA 20 در هفته‌ی آتی تمدید خواهد شد؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا