جدول فروش هفتگی بریتانیا: دومین صدرنشینی FIFA 21

بازگشت Animal Crossing: New Horizons به جایگاه دوم

پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی چهارم مهر

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان چندی پیش جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی چهارم مهر ماه در منطقه‌ی بریتانیا را به اشتراک گذاشت که از فروش عالی و صدرنشینی بازی FIFA 21 در دومین هفته‌ی انتشار حکایت دارد.

در هفته منتهی به بیست و ششم مهر ماه، جدیدترین بازی ورزشی مجموعه‌ی فیفا در حالی که در زمان انتشار چندان با استقبال خوب منتقدان و بازیکنان روبه‌رو نشد و به خاطر عدم تغییر و تحول بزرگ در سری مورد انتقاد شماری از طرفداران نیز قرار گرفت، لیکن گزارش اخیر سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان نشان می‌دهد که این اثر علی‌رغم کاهش فروش ۶۵ درصدی، کماکان لقب پرفروش‌ترین بازی هفته را از آن خود کرده و برای دومین بار متوالی در جایگاه اول جدول بریتانیا به چشم می‌خورد.

نکته جالب اینجا است که فیفا 21 تنها یک هفته با ثبت رکورد بازی Animal Crossing: New Horizons فاصله دارد و در صورت تداوم فروش، به‌زودی به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال جاری میلادی در انگلستان شناخته خواهد شد. از طرفی، میزان فروش نسخه‌ی دیجیتالی بازی نیز رکورد تازه‌ای را در سری خود به ثبت رسانده و در حال حاضر بیشترین فروش دیجیتالی مجموعه را به خود اختصاص داده است. هرچند میزان فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی به نسبت نسخه‌ی گذشته کاهش یافته که شیوع جهانی ویروس کرونا را می‌توان یکی از مهم‌ترین عامل این اتفاق دانست.

بازی Animal Crossing: New Horizons همچنان به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ به شمار می‌رود، به طوری که این عنوان طی هفت روز اخیر با دو پله صعود و افزایش فروش ۴۴ درصدی، هم‌اکنون در جایگاه دوم جدول قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این تنها بازی پرفروش نینتندو در طول این هفته نیست و به لطف برگزاری رویداد Amazon Prime Day و اعمال تخفیف‌های گسترده، فروش عناوین نینتندو به طور چشم‌گیری افزایش یافته است. در همین راستا، چیزی در حدود ۱۸ بازی ویدیویی حاضر در چارت ۴۰ بازی پرفروش هفته مختص به عناوین انحصاری نینتندو سوییچ است که موفقیت این کنسول هیبریدی و محبوبیت بالای آن در میان بازیکنان را به رخ می‌کشد.

بازی Mario Kart 8: Deluxe که تا به امروز فروش بسیار خوبی را تجربه کرده، این بار به لطف رویداد ویژه‌ی آمازون، با هفتاد درصد افزایش فروش روبه‌رو شده که در پی آن با صعود سه پله‌ای، جایگاه سوم جدول را در اختیار دارد. نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی ماینکرفت نیز با جهش سه پله‌ای، از رده‌ی هفتم به رده‌ی چهارم نقل مکان کرده است. گفتنی است که فروش این عنوان به نسبت هفته‌ی گذشته، ۹۵ درصد افزایش داشته است.

بازی تناسب اندام Ring Fit Adventure که حسابی در روزهای قرنطینه مورد استقبال کاربران کنسول سوییچ قرار گرفته، به دنبال افزایش فروش ۷۹ درصدی، پنج پله صعود را تجربه کرده و موفق به تصاحب جایگاه پنجم جدول شده است. این در حالی است که Super Mario 3D All-Stars مشمول تخفیف‌های وسوسه‌انگیز فروشگاه بزرگ آمازون نشده و در طول این هفته با یک پله سقوط، در رده‌ی ششم جا گرفته است.

بیشترین میزان افزایش فروش این هفته در میان ده بازی پرفروش انگلستان به Just Dance 2020 تعلق دارد. اثری که در زمان انتشار به خوبی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و چه بسا با حضور در میان ده بازی پرفروش هفته در انگلستان، سال گذشته میلادی را به پایان رساند. حال در آستانه‌ی انتشار نسخه‌ی بعدی مجموعه، بازی با افزایش فروش ۲۳۳ درصدی، از رده‌ی هفدهم به رده‌ی هفتم صعود کرده و پس از مدت‌ها دوری، بار دیگر به جمع ده اثر پرفروش هفته ملحق شده است.

بازی جدید سری استار وارز تحت عنوان Star Wars: Squadrons که روی جنگ‌های فضایی و سفینه‌ها تمرکز کرده، به مدت دو هفته در جایگاه دوم جدول حضور داشت که حال به خاطر افزایش چشم‌گیر فروش بازی‌های نینتندو، با شش پله سقوط به رده‌ی هشتم جدول نقل مکان کرده است. Crash Bandicoot 4: It’s About Time نیز از این قاعده مستثنی نیست و از رده‌ی سوم به رده‌ی نهم جدول سقوط کرده است. گفته شده که میزان فروش این عنوان در مقایسه با هفته‌ی پیشین نزدیک به ۴۷ درصد افت داشته است. در آخر، موفق‌ترین بازی شرکت راکستار گیمز یعنی Grand Theft Auto V با یک پله صعود و قرارگیری در رده‌ی دهم، بار دیگر به جمع ده بازی پرفروش هفتگی در انگلستان ملحق شده است.

از دیگر نکات مهم گزارش این هفته می‌توان افزایش ۱۰۰۰ درصدی فروش بازی Fallout 76 اشاره کرد که هم‌اکنون در جایگاه شانزدهم قرار گرفته است. بازی Jumanji: The Video Game و F1 2020 به ترتیب با رشد فروش ۴۶۴ و ۲۲۰ درصدی، در مکان‌های چهاردهم و پانزدهم جدول دیده می‌شوند.

در ادامه می‌توانید جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ی چهارم مهر ماه در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه ۲۰ مهر (۱۱ اکتبر)
  • پایان هفته: شنبه ۲۶ مهر (۱۷ اکتبر)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
11
FIFA 21
الکترونیک آرتز
24
Animal Crossing: New Horizons
نینتندو
36
Mario Kart 8: Deluxe
نینتندو
47
Minecraft (نسخه سوییچ)
نینتندو
510
Ring Fit Adventure
نینتندو
65
Super Mario 3D All-Stars
نینتندو
717
Just Dance 2020
یوبی‌سافت
82
Star Wars: Squadrons
الکترونیک آرتز
93
Crash Bandicoot 4: It’s About Time
اکتیویژن
1011Grand Theft Auto Vراکستار گیمز
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا