جدول فروش هفتگی بریتانیا: بازگشت دوباره‌ی Call of Duty به صدر

فروش Star Wars Jedi: Fallen Order عالی بود

پرفروش ترین بازی‌های هفته سوم آذر

انجمن بازی‌های ویدیویی انگلستان، ساعاتی پیش از جدول پرفروش ترین بازی‌های هفته سوم آذر ماه در منطقه بریتانیا پرده برداشت که در آن بازی Call of Duty: Modern Warfare موفق به تصاحب جایگاه نخست شده است.

سازمان سرگرمی‌های تعاملی بازی‌های ویدیویی انگلستان که وظیفه بررسی و تهیه‌ی جدول فروش هفتگی در بریتانیا را برعهده دارد، مثل همیشه جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته منتهی به 23 آذر را منتشر کرد که بر اساس آن، جدیدترین نسخه‌ی مجموعه COD یعنی Call of Duty: Modern Warfare در فاصله‌ی یک هفته مانده به پایان سال جاری میلادی، علی‌رغم کاهش فروش 10 درصدی نسبت به هفته‌ی گذشته، با یک پله صعود به صدرنشینی دومین هفته‌ی پی‌درپی FIFA 20 پایان داده و مجددا به رتبه‌ی اول جدول برگشته است. Star Wars Jedi: Fallen Order نیز تقریبا سه هزار نسخه کمتر از بازی ندای وظیفه فروش داشته و به همین خاطر از قرارگیری در رده‌ی اول ناتوان مانده است. با این وجود، به نظر می‌رسد که این اثر به لطف اکران فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker در هفته‌ی آینده، فروش بسیار خوبی را در پیش دارد و مهم‌تر اینکه طی  چند روز اخیر نیز با استقبال بازیکنان روبه‌رو شده و فروش آن نزدیک به 30 درصد افزایش پیدا کرده است. از این رو، بازی با یک پله صعود رده‌ی دوم جدول را در اختیار دارد.

FIFA 20 که از دو هفته‌ی پیش به رده‌ی اول جدول صعود کرده بود، این بار در پی کاهش فروش 41 درصدی، سه پله سقوط را تجربه کرده و در جایگاه سوم جدول قرار گرفته است. به دلیل اینکه اختلاف چندان زیادی میان فروش این سه عنوان دیده نمی‌شود، هنوز نمی‌توان با قاطعیت صدرنشین آخرین هفته‌ی چارت بریتانیا را مشخص کرد. بازی Mario Kart 8: Deluxe پس از دریافت بسته‌ی الحاقی جدید، در ماه دسامبر با استقبال خوب بازیکنان روبه‌رو شده و طی این هفته با یک پله سقوط، در رده‌ی چهارم به چشم می‌خورد.

دیگر بازی شرکت نینتندو به نام Luigi’s Mansion 3 که تا به امروز رکورد‌های قابل توجهی را از آن خود کرده، علی‌رغم کاهش 30 درصدی فروش نسبت به هفته‌ی گذشته، با جهش دو پله‌ای رده‌ی پنجم جدول را تصاحب کرده است. جایگاه ششم و هفتم جدول به ترتیب به بازی‌های Pokémon Sword و Just Dance 2020 تعلق دارد. هر دو اثر طی این هفته یک پله سقوط را تجربه کرده‌اند. البته، حضور بازی Just Dance 2020 در میان ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا یک موفقیت بزرگ برای شرکت یوبی‌سافت به شمار می‌رود، چرا که نسخه‌های پیشین مجموعه غالبا در آستانه‌ی شروع سال نو میلادی در این جمع حضور نیافته‌اند.

پرفروش ترین بازی‌های هفته سوم آذر
فروش بازی Star Wars Jedi: Fallen Order با اکران فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker به احتمال قوی افزایش می‌یابد!

اثر شبیه‌ساز رقابت‌های المپیک شرکت سگا که به Mario & Sonic at the Tokyo Olympic Games معروف است، دوباره به لیست ده بازی پرفروش هفتگی ملحق شده و از رده‌ی سیزدهم به رده‌ی هشتم جدول نقل مکان کرده است. دو بازی جدید شرکت باندی نامکو انترتینمنت (Bandai Namco Entertainment) به نام‌های Tekken 7 و Project Cars 2 به لطف اعمال تخفیف وسوسه‌انگیز، طی این هفته فروش فوق‌العاده بالایی را تجربه کرده‌‌اند و هر یک به ترتیب رده‌های نهم و دهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند. جالب اینجا است که این دو عنوان پیش‌تر در لیست 40 بازی پرفروش هفتگی انگلستان نیز حضور نداشتند و یک باره با جهشی بلند موفق به قرارگیری در این جایگاه‌ها شده‌اند.

از دیگر نکات مهم گزارش این هفته می‌توان به نبود بازی Death Stranding در جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا اشاره کرد. همچنین، چند هفته‌ای است که بازی‌های شرکت راک‌استار گیمز یعنی GTA V و Red Dead Redemption 2 قادر به حضور در این جمع نیستند و برخلاف گذشته، فروش پایینی را نسبت به سایر عناوین تجربه می‌کنند. بد نیست بدانید که بازی‌های سوپر ماریو (Super Mario) طی این هفته حضور پررنگی را در چارت بریتانیا داشته‌اند، به طوری که در صورت احتساب آثار Luigi’s Mansion و Super Smash Bros، این فرنچایز در مجموع 9 جایگاه مختلف در جدول 40 بازی پرفروش هفتگی انگلستان را از آن خود کرده است.

در ادامه می‌توانید جدول پرفروش ترین بازی‌های هفته سوم آذر ماه در بریتانیا را همراه با جایگاه پیشین و شرکت ناشر مشاهده کنید. گفتنی است که جدول زیر بر اساس فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌ها تهیه شده است.

  • آغاز هفته: یک‌شنبه 17 آذر (هشتم دسامبر)
  • پایان هفته: شنبه 23 آذر (چهاردهم دسامبر)
تغییر جایگاهرتبه فعلیرتبه قبلینام بازیشرکت ناشر
12Call of Duty: Modern Warfareاکتیویژن
24Star Wars Jedi: Fallen Orderالکترونیک آرتز
31FIFA 20الکترونیک آرتز
43Mario Kart 8: Deluxeنینتندو
57Luigi’s Mansion 3نینتندو
65
Pokémon Sword
پوکمون
76Just Dance 2020یوبی‌سافت
813Mario & Sonic at the Tokyo Olympic Gamesسگا
9Tekken 7باندی نامکو
10Project Cars 2باندی نامکو

در انتهای این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته سوم آذر ماه چیست؟ به نظر شما، آیا اثر Call of Duty: Modern Warfare می‌تواند در آخرین چارت هفتگی بریتانیا در سال 2019 میلادی جایگاه اول جدول را همچنان به خود اخصاص دهد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا