تاخیر دوباره‌ی اکران Tenet بر زمان بازگشایی سینماهای بریتانیا تاثیر می‌گذارد

سرنوشت اکران هنوز مشخص نیست

تاخیر دوباره‌ی اکران Tenet بر زمان بازگشایی سینماهای بریتانیا تاثیر می‌گذارد مهسا سپاهی ۰ ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ سینمای جهان
فیلم Tenet

در صورتی که زمان اکران فیلم Tenet باز هم عقب بیافتد، پیرو آن بازگشایی تعداد زیادی از سینماهای بریتانیا لغو می‌شود.

مدتی پیش شرکت برادران وارنر (Warner Bros) اعلام کرد اکران فیلم جدید کارگردان مشهور دنیای سینما، کریستوفر نولان (Christopher Nolan) که Tenet نام دارد، بار دیگر به تاخیر خواهد افتاد و به زمان دیگری موکول خواهد شد. داستان Tenet حول محور دو مامور حرفه‌ای می‎‌چرخد که با استفاده از تکنولوژی وارونگی زمان، از بروز جنگ جهانی سوم جلوگیری می‌کنند. از بازیگران معروف حاضر در فیلم می‌توان به جان دیوید واشنگتن (John David Washington)، رابرت پتینسون (Robert Pattinson) و الیزابت دبیکی (Elizabeth Debicki) اشاره کرد.

تعدادی از مجموعه‌ها‌ی سینمایی از جمله Cineworld ،Vue و Odeon برنامه داشتند تا در ۳۱ ژوئیه سالن‌های خود را بازگشایی کنند. این موضوع کاملا به برادران وارنر و عوامل فیلم Tenet بستگی دارد؛ در صورتی که مشخص شود تاریخ اکران فیلم جدید نولان باز هم عقب می‌افتد، تعداد زیادی از سینماهای بریتانیا هم همچنان بسته می‌مانند و برنامه‌ی این شرکت‌ها به تعویق می‌افتد. این درحالی است که به‌دلیل فراگیری ویروس کرونا در آمریکا، امکان اکران این عنوان علمی تخیلی در آن محدوده ممکن نیست و همین موضوع مهم‌ترین دلیل لغو اکران آن شمرده می‌شود.

مدتی پیش برادران وارنر از اکران فیلم جدید نولان در تاریخ ۲۲ مرداد ماه سال جاری (مصادف با ۱۲ آگوست ۲۰۲۰ میلادی) خبر داد. در ادامه‌ی این موضوع، اریک هندلر (Eric Handler)، از جمله تحلیل‌گران برجسته‌ی صنعت سینما، پیش‌بینی کرد که به دلیل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالت‌های مهم و بزرگی همچون تگزاس، کالیفرنیا و فلوریدا و بازگشت محدودیت‌ها، دور از انتظار است که Tenet در ۲۲ مرداد ماه در سینماها به نمایش گذاشته شود.

لازم به‌ذکر است که در نهایت هنوز برادران وارنر تاریخ تازه‌ی را برای اکران این اثر علمی تخیلی مشخص نکرده و از سرنوشت نمایش این فیلم در سینماها بی‌اطلاع هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا