یوبیسافت ساخت بازی Project Q را به خاطر اساسین‌ها لغو کرد

تمرکز روی توسعه بازی جدید اساسین کرید

ساخت بازی Project Q

بر اساس گزارش رسمی شرکت یوبیسافت، ساخت بازی Project Q برای کاهش هزینه‌ها به کلی لغو شده است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید شرکت یوبیسافت روزهای چندان خوبی را سپری نمی‌کند و جدا از افت ارزش سهام، اختلاف‌ها میان کارمندان و احتمال اعتصاب آن‌ها، این کمپانی برای ششمین بار انتشار بازی پرحاشیه Skull and Bones را عقب انداخت.

به علاوه، فرانسوی‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، ساخت سه پروژه معرفی نشده خود را به کلی لغو کردند. در حالی که جزئیاتی از این سه بازی لغو شده به اشتراک گذاشته نشده بود، لیکن به نظر می‌رسد که یکی از این‌ها، بازی Project Q است. ماجرا از این قرار است که ساعاتی پیش شرکت یوبیسافت در کانال رسمی دیسکورد پروژه کیو رمزی در پیامی خطاب به هواداران اعلام کرد که توسعه این بازی متوقف شده است.

پروژه کیو تا به امروز به طور کامل معرفی نشده بود، اما این عنوان در واقع یک بازی اکشن تیمی بوده که احتمالا شباهت زیادی با فورتنایت داشت، اما نباید آن را با یک بازی بتل رویال اشتباه گرفت. با این وجود، تیم سازنده دیگر روی تست محدود و پروسه توسعه آن فعالیت نمی‌کند و همزمان با اعلام خبر توقف ساخت پروژه، کانال دیسکورد این بازی نیز برای همیشه تعطیل شد.

یوبیسافت در این زمینه توضیح می‌دهد:

اولین مرحله از بررسی محدود این بازی به خاطر تمام زحمات و تلاش‌های تیم سازنده، پشتیبانی و بازخوردهای بی‌نظیر شما، دستاورد بزرگی برایمان بود. ما عاشق انرژی بودیم که کانال دیسکورد بازی دریافت می‌کردیم و این در واقع برای ما مشابه سوخت بود. بازخورد شما امیدبخش کار ما بوده و از آن برای بهبود کارهایمان جهت توسعه بازی استفاده می‌کردیم.

تمام این لحظات گرم که تاکنون برایمان پیش آمده، اعلام این خبر را سخت‌تر می‌کند. متاسفانه ما باید تست محدود بعدی بازی را متوقف کنیم، چرا که روند توسعه این عنوان به کلی لغو شده است. به همین خاطر، کانال دیسکورد بازی نیز تعطیل می‌شود. ما دیگر اطلاعات بیشتری از این پروژه در اختیار نداریم که آن‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم، اما از عشق شما نسبت به پروژه کیو صمیمانه تشکر می‌کنیم.

انتشار خبر لغو توسعه بازی رمزی Project Q شماری از هواداران را ناامید و ذهن آن‌ها را حسابی درگیر کرد؛ چرا که اولین بازخوردهای بازی کاملا مثبت بود و چه بسا برخی‌ها از آن به عنوان یک پروژه امیدوارکننده یاد می‌کردند. با این حال، یوبیسافت به صراحت دلیلی توقف ساخت این عنوان ارائه نکرد و ده‌ها سوال بازیکنان بی‌پاسخ ماند.

در این میان، گزارش‌ها نشان می‌دهد که بعد از لغو این پروژه، اعضای تیم سازنده هم اکنون به تیم توسعه‌دهنده بازی مورد انتظار Assassin’s Creed Mirage ملحق شدند. در واقع، مدیران یوبیسافت که در حال حاضر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، تصمیم گرفتند تا با بازنگری در اولویت‌ها و تخصص دوباره کارمندها، توسعه بازی‌های اصلی را پیش ببرند.

ایتن گچ، خبرنگار رسانه معروف کوتاکو، در این‌باره می‌گوید:

یوبیسافت پاسخی برای سوال‌های مرتبط با لغو پروژه کیو ارائه نکرد، امامن شنیده‌ام که برخی‌ها این را یک پروژه امیدوارکننده می‌دانستند. طبق آنچه من می‌دانم، تیم سازنده این پروژه به تیم توسعه‌دهنده بازی اساسین کرید میریج ملحق شده است.

با توجه به اینکه Assassin’s Creed Mirage یکی از بزرگ‌ترین آثار یوبیسافت در سال جاری میلادی به شمار می‌رود، پیوستن تیم سازنده اثر لغو شده Project Q به تیم سازنده بازی مزبور چندان دور از انتظار نیست؛ به خصوص که یوبیسافت تصمیم گرفته تا این عنوان عرضه موفقی را تجربه کند و از نظر تجاری، عملکرد قابل توجهی از خود به نمایش بگذارد.

لازم به ذکر است که اساسین کرید میریج  هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ندارد و قرار است در اواسط سال ۲۰۲۳ میلادی برای ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، کامپیوتر و آمازون لونا منتشر شود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که بازی در ماه آگوست پیش‌رو (مرداد ماه سال ۱۴۰۲) روانه بازار خواهد شد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با لغو بازی Project Q و پیوستن اعضای سازنده آن به تیم توسعه‌دهنده بازی اساسین کرید میریج چیست؟ به نظر شما، آیا یوبیسافت از این بحران نجات می‌یابد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا