یوبی‌سافت ساخت یکی از بازی‌های معرفی نشده را لغو کرده است

تیم سازنده‌ی سری Watch Dogs به دنبال ساخت چه اثری بود؟

بازی‌های معرفی نشده یوبی‌سافت

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت یوبی‌سافت روند ساخت یکی از بازی‌های معرفی نشده خود را بنا به دلایل نامشخصی به کلی لغو کرده است.

در حالی که شماری از بازی‌سازان مطرح دنیا از جمله یوبی‌سافت (Ubisoft) تا به امروز از عناوین مختلفی رونمایی کرده‌ و در آینده تمامی آن‌ها را به دست بازیکنان می‌رسانند، اما به نظر می‌رسد که هر از چند گاهی اتفاقات عجیب و غریبی در پشت پرده به وقوع می‌پیوندد که بسیاری از بازیکنان از آن‌ها بی‌خبر‌ هستند. به عبارتی، تعدادی از بازی‌ها پیش از آنکه به مرحله‌ی رونمایی برسند، پس از طی برخی از فرایند ساخت، از دور توسعه خارج و پروژه‌ی تولید آن‌ها به کلی لغو می‌شود. در همین راستا، گویا شرکت فرانسوی یوبی‌سافت به تازگی توسعه‌ی یکی از بازی معرفی نشده خود که به مدت سه سال در حال ساخت بوده را به طور کامل متوقف کرده و تیم توسعه‌ی آن در حال حاضر روی دیگر پروژه‌های این شرکت فعالیت می‌کنند.

به بیان دقیق‌تر، لوئیز دو کاروفل (Louis de Carufel)، برنامه نویس گرافیکی یوبی‌سافت مونترال، چندی پیش در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود رسما اعلام کرد که سه سال پیش، شرکت یوبی سافت پروژه جدیدی را به تیم توسعه‌دهنده بازی‌های Watch Dogs 1 و Watch Dogs 2 محول کرد که حال با کمال تعجب، فرآیند تولید آن را بدون ارائه‌ی توضیح خاصی به طور کامل لغو کرده است.

لوئیز دو کاروفل در این‌باره می‌گوید:

من به تازگی متوجه شده‌ام روند ساخت عنوانی که نزدیک به سه سال روی توسعه‌ی آن فعالیت کرده‌ایم، به کلی لغو شده است. این واقعا یک خبر ناخوشایندی است، چرا که من به مدت هفت سال با تمام افراد این پروژه همکار بوده‌ام و در این مدت بازی‌های Watch Dogs 1 و Watch Dogs 2 خلق و منتشر کرده‌ایم.

در ادامه، لوئیز دو کاروفل اشاره کرد که بیش از 200 نفر به مدت سه سال روی این پروژه مشغول به کار بودند و بخش‌هایی از بازی در طول این مدت طراحی و ساخته شده بود. با این حال، خبر خوب این است که پس از لغو پروژه، خوشبختانه هیچ کدام یک از اعضای تیم کار خود را از دست نداده‌اند و با انتخاب خود برای انجام یکی از 15 پروژه‌ی یوبی‌سافت به دیگر تیم‌های این شرکت ملحق شده‌اند. او در این خصوص توضیح می‌دهد:

در حالی که بیش از 200 نفر روی این پروژه فعالیت می‌کردند، خوشبختانه بعد از لغو توسعه‌ی آن هیچ کدام از این افراد از کار برکنار نشده‌اند. در عوض، این 200 نفر برای انجام بیش از 15 پروژه‌ی شرکت یوبی‌سافت مونترال، به تیم‌های مربوطه اضافه می‌شوند. جالب‌تر اینکه توسعه‌دهندگان با انتخاب و سلیقه‌ی شخصی خود می‌توانند از میان این پروژه‌ها، یکی را انتخاب کرده و به تیم ملحق شوند.

با وجود اینکه لوئیز دو کاروفل اطلاعات بیشتری در خصوص لغو یکی از بازی‌های معرفی نشده یوبی‌سافت ارائه نکرده و در حال حاضر مشخص نیست که این عنوان مربوط به کدام یک از مجموعه‌های این شرکت بوده است، اما گفته شده که این پروژه‌ی نافرجام در واقع یک آی‌پی (IP) کاملا جدیدی بوده و ارتباطی با سری Assassin’s Creed، Far Cry و حتی Splinter Cell ندارد. این در حالی است که سری Splinter Cell در طول نسل هشتم به کلی غایب بوده و علی‌رغم گمانه‌زنی‌های فراوان مبنی بر ساخت و عرضه‌ی نسخه‌ی جدید آن، یوبی‌سافت هرگز اطلاعات جامع‌ای درباره‌ی آینده مجموعه ارائه نکرده است. البته، باید در نظر داشت که وظیفه‌ی انجام پروژه برعهده‌ی اعضای تیم سازنده‌ی سری Watch Dogs بوده و ظاهرا این شرکت فرانسوی به دنبال ساخت یک بازی جهان باز بوده است.

در انتهای این خبر، به نظر شما شرکت یوبی‌سافت در طول این سه سال روی ساخت چه بازی‌ای مشغول به کار بود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا