واگذاری حقوق استریم ابری بازی‌های اکتیویژن بلیزارد به یوبیسافت

ردموندی‌ها به اجبار محدود شدند!

استریم ابری بازی های اکتیویژن

بر اساس اعلام مایکروسافت، شرکت یوبیسافت حقوق استریم ابری بازی های اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرده است.

در پی تکمیل قرارداد خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت، حق استریم ابری بازی‌های این کمپانی اخیرا به شرکت فرانسوی یوبیسافت واگذار شده است. بر این اساس، بازیکن‌ها در آینده نزدیک می‌توانند تمام عناوین اکتیویژن از جمله سری کالاف دیوتی را از طریق سرویس یوبیسافت پلاس استریم و تجربه کنند.

طبق این توافق نوشته شده میان ردموندی‌ها و فرانسوی‌ها، آثار بعدی اکتیویژن بلیزارد تا ۱۵ سال آینده نیز به جمع دیگر بازی‌ها ملحق می‌شوند و همگی از طریق یوبیسافت پلاس قابل تجربه خواهند بود. ذکر این نکته مهم است که اگر هر شرکت دیگری قصد استریم بازی‌های اکتیویژن را داشته باشد، باید لایسنس مربوطه را از یوبیسافت خریداری و دریافت کند.

کریس ارلی، معاون ارشد همکاری‌های استراتژیک و توسعه تجارت شرکت یوبیسافت در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما متعهد هستیم تا تجربه‌های شگفت‌انگیز را به کاربرانمان در هر مکانی که قصد تجربه بازی‌ها را دارند، ارائه دهیم. در پانزده سال گذشته، ما خدمات و جامعه خود را گسترش دادیم تا اکوسیستم ما به یکی از کامل‌ترین اکوسیستم‌های صنعت بازی‌ها تبدیل شود. این معامله به بازیکن‌ها فرصت‌های بیشتری می‌دهد تا برخی از بزرگ‌ترین عناوین را تجربه کنند.

ظاهرا این توافق به دلیل جلب رضایت سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) برای تکمیل معامله اکتیویژن بلیزارد صورت گرفته است. در واقع، اگر خاطرتان باشد، یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های نهاد مزبور، احتمال سوءاستفاده مایکروسافت از سرویس کلاود گیمینگ و عرضه انحصاری عناوین اکتیویژن در آن است که به واسطه این قرارداد، این نگرانی به کلی برطرف شده است.

به عبارت دیگر، واگذاری حقوق استریم ابری بازی های اکتیویژن بلیزارد به یوبیسافت بدین معنا است که مایکروسافت از این پس نمی‌تواند آثار اکتیویژن بلیزارد را به طور انحصاری در ایکس باکس کلاود گیمینگ عرضه کند. علاوه بر این، ردموندی‌ها دیگر قادر به صدور یا عدم صدور مجوز برای ارائه بازی‌های اکتیویژن در سایر سرویس‌های استریم ابری بازی‌ها از جمله پلی استیشن پلاس را نیز ندارند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا