واکنش مدیر یوبیسافت به قرارداد اکتیویژن و مایکروسافت

هدف بازی‌های موبایل است

قرارداد اکتیویژن و مایکروسافت

مدیرعامل شرکت یوبیسافت به تازگی توضیحاتی در خصوص قرارداد اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت ارائه کرده است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که بعد از ماه‌ها کشمکش، در نهایت قرارداد اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت توسط دادگاه فدرال آمریکا تایید شد و ردموندی‌ها یک گام دیگر به تکمیل این خرید ۶۹ میلیارد دلاری خود نزدیک‌تر شدند.

این قرارداد در حال حاضر به یکی از داغ‌ترین بحث‌های صنعت بازی‌ها تبدیل شده که در راستای این موضوع، ساعاتی قبل آقای ایو گیلموت، مدیرعامل یوبیسافت، در جریان جلسه اخیر خود با مدیران و سرمایه‌گذارهای شرکت، توضیحاتی در خصوص ارزش‌های این خرید تاریخی ارائه کرد.

بر اساس اظهارات ایو گیلموت، این معامله به خوبی ارزش مجموعه‌ها روی تمام پلتفرم‌ها از جمله موبایل را به تصویر می‌کشد و از همه مهم‌تر، سیاست مایکروسافت در قبال ورود به بازی‌های موبایل و گسترش عناوین این پلتفرم، با سیاست‌ها و رویکرد فعلی شرکت یوبیسافت نیز مطابقت دارد.

ایو گیلموت در این زمینه می‌گوید:

به نظر من، تکمیل این معامله می‌تواند خبر خوبی باشد؛ چرا که قدرت مجموعه‌ها و سرنوشت صنعت بازی را نشان می‌دهد. این قرارداد می‌تواند در آینده فرصت‌های زیادی برای تمام شرکت‌ها فراهم کند. این معامله ارزش و اعتبار  یک سری آی‌پی‌هایی را نشان می‌دهد که می‌توان آن‌ها را در کنسول، کامپیوتر و موبایل تجربه کرد. مایکروسافت پیش‌تر گفته بود که یکی از دلایل اصلی خرید اکتیویژن بلیزارد، ورود به بازار بازی‌های موبایل است. تمام سرمایه‌گذاری‌هایی که ما نیز برای حضور قدرتمند خود در این حوزه انجام می‌دهیم، در راستای این هدف خواهند بود.

شرکت یوبیسافت در حال حاضر مشغول توسعه بازی‌های مهمی برای پلتفرم موبایل است که از مورد انتظارترین آن‌ها می‌توان به بازی ریبنو سیکس موبایل، Assassin’s Creed Codename Jade و The Division Resurgence اشاره کرد.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید که شرکت اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت به تازگی مهلت توافق این معامله را تا روز هجدهم اکتبر پیش‌رو (۲۶ مهر ماه) تمدید کردند. در این بازه، ردموندی‌ها در تلاش هستند تا رضایت سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) را نیز جلب کنند تا این معامله در انگلستان نیز تایید شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا