کارگردان Train to Busan از ایده‌اش برای قسمت سوم می‌گوید

یان سنگ هو هنوز تصمیم قطعی نگرفته است

Train to Busan

یان سنگ هو کارگردان Train to Busan اخیرا مصاحبه‌ای با Variety انجام داده و در بخشی از آن درباره ایده‌هایش برای قسمت سوم صحبت کرده است.

سینمای کره از دو دهه گذشته تاکنون فیلم‌های شاخص متعددی داشته اما این صنعت طی سال‌های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. یکی از آثار شاخص چشم بادامی‌ها Train to Busan نام دارد که سال ۲۰۱۶ میلادی اکران شد و به واسطه تجربه‌ای احساسی و سرتاسر هیجان بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد. محصول نکست اینترتینمنت ورلد (Next Entertainment World) همچنین در جلب نظر مخاطبان موفق عمل کرد و توانست در کره جنوبی رکوردشکنی کرده و طرفداران فراوانی در سراسر جهان برای خود دست و پا کند. در ضمن، داستان درباره تلاش‌های چند شخصیت است که داخل قطاری گرفتار شده و باید راهی برای زنده ماندن در برابر زامبی‌ها بیابند.

از آنجایی که Train to Busan عملکرد بسیار خوبی را از خود بر جای گذاشت، یان سنگ هو (Yeon Sang-ho) بازگشت و قسمت دومش را ساخت. این اثر Train to Busan Presents: Peninsula نام داشته و دنباله‌ای مستقل به شمار می‌رود. به بیان دقیق‌تر، داستان در جهانی مشابه روایت می‌شود اما خبری از شخصیت‌های قدیمی نبوده و اتفاقات حول محور چهره‌های جدیدی می‌چرخد. Peninsula برخلاف قسمت اول بازخوردهای متنقاضی را دریافت کرد و فروشش هم افت قابل‌توجهی داشت. با این حال، به قدری بود که طرفداران به ساخت قسمت سوم امیدوار باشند. اینطور که به نظر می‌رسد، امیدشان ناامید نخواهد شد.

یان سنگ هو اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Variety انجام داده است. او در بخشی از صحبت‌های خود می‌گوید ایده‌های زیادی در دست بررسی هستند اما ترجیح می‌دهد قسمت سوم قطار بوسان را جلوی دوربین ببرد. سنگ هو همچنین برای این فیلم را فاش می‌کند. در ادامه می‌توانید صحبت‌های کارگردان Train to Busan را مطالعه کنید:

ایده‌های زیادی هست که طی چند وقت گذشته مشغول گفتگو درباره‌شان بوده‌ایم و شخصا دوست دارم قطار بوسان را در قالب سری فیلم ادامه دهم. شرایط در کره جنوبی به گونه‌ای نیست که بتوانی یک سری فیلم کره‌ای با جلوه‌هایی در سطح Train to Busan بسازی. علاوه بر این، مجبور هستم با ناشری که در ساخت قسمت اول مشارکت داشت ادامه دهم. با وجود همه این موارد گمان می‌کنم ساخت یک سری فیلم امکان‌پذیر باشد.

فیلمساز کره‌ای در ادامه صحبت‌های خود به ایده‌اش برای قسمت سوم قطار بوسان پرداخت. اینطور که به نظر می‌رسد، با اثری شبیه به قسمت اول مواجه خواهیم بود:

همه آن‌ها به یکدیگر مرتبط خواهند بود. Train to Busan Presents: Peninsula یک اثر پساآخرالزمانی است که روی تعقیب و گریز با خودرو تمرکز دارد. داستانی که برای قسمت سوم در نظر گرفته‌ام، به Train to Busan شباهت دارد. قصه در این فیلم در لوکیشنی محدود و کوچک روایت می‌شود. بنابراین، از لحاظ ژانر محصولی بین قسمت اول و دوم خواهد بود.

یان سنگ هو طی چند وقت اخیر روی سریالی به نام Hellbound کار کرده که با مشارکت نتفلیکس ساخته شده و ۶ قسمت ۴۰ الی ۶۰ دقیقه‌ای دارد. داستان در نسخه تخیلی سیاره زمین روایت می‌شود. انسان‌های گناهکار به واسطه یک فرشته از زمان مرگ خود مطلع شده و با فرا رسیدن آن، توسط چند هیولا کشته شده و به جهنم برده می‌شوند. این اثر اواسط نوامبر امسال عرضه شد و با گذشت تنها یک روز توانست خود را در لیست پربازدیدترین‌های سرویس قرار دهد.

در انتها، نقد سریال Hellbound هم اکنون قابل‌مطالعه است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا