میزان فروش Peninsula در هفته‌ی نخست اکران رقمی نویدبخش بوده است

A First Farewell، صدرنشین باکس آفیس چین

میزان فروش Peninsula

با توجه به گزارشی که وب سایت Deadline در فضای مجازی منتشر کرده، میزان فروش Peninsula در هفته‌ی نخست اکران بیش از ۲۰ میلیون دلار بوده است.

پس از اینکه ویروس کرونا در کشورهای مختلف شیوع پیدا کرد، ترسی در مردم برای حضور در مکان‌های شلوغ از جمله سینماها به وجود آمد. همین مسئله هم باعث شد تا میزان فروش فیلم‌ها در ماه مارس افت قابل‌توجهی را تجربه کند. این شرایط ادامه داشت تا اینکه سازمان جهانی بهداشت همه‌گیری کووید-۱۹ را رسما اعلام کرد. با اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی، میزان فروش آثار سینمایی در باکس آفیس داخلی برای نخستین بار در تاریخ به رقم صفر کاهش یافت. البته شرایط برخی کشورها طی هفته‌های گذشته بهبود یافته و در نتیجه، تعدادی از سالن‌ها اجازه‌ی فعالیت دریافت کرده‌اند.

طبق گزارش وب سایت Deadline، میزان فروش Peninsula در هفته‌ی افتتاحیه ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده است که رقم بسیار نویدبخشی محسوب می‌شود؛ زیرا نشان می‌دهد علی‌رغم نگرانی‌ها مبنی بر عدم تمایل مردم برای حضور در سینماها، طرفداران برای تماشای فیلم‌های جدید لحظه‌شماری می‌کنند. قسمت دوم Train to Busan در پنج کشور کره‌ی جنوبی، تایوان، ویتنام، مالزی و سنگاپور اکران شده و فعلا خبری از پخش در کشورهای حائز اهمیت مانند چین و آمریکا نیست. ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار از فروش افتتاحیه‌ی این اثر زامبی محور به کره‌ی جنوبی تعلق دارد. ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار هم از تایوان به‌دست آمده است. میزان فروش در ویتنام، مالزی و سنگاپور هم به ترتیب یک میلیون و ۱۷۰ هزار دلار، ۹۵۵ هزار دلار و ۷۹۵ هزار دلار بوده است.

داستان Peninsula چند سال پس از اتفاقات قسمت اول جریان دارد. با گسترش بیماری و ابتلای تعداد زیادی از مردم، مقامات دستور تخلیه‌ی شبه جزیره‌ی کره را صادر کردند. در چنین شرایطی، شخصیت‌های اصلی مجبور ماموریت می‌یابند برای یافتن مبلغ قابل‌توجهی پول نقد به داخل کشور بازگردند. این ماموریت در ابتدا ساده به نظر می‌رسد اما مواجهه‌ی شخصیت‌های اصلی داستان با زامبی‌های توقف‌ناپذیر و انسان‌ها که هنوز در گوشه و کنار کشور زندگی می‌کنند باعث پیچیدگی اوضاع می‌شود. در ضمن، در این قسمت خبری از بازگشت شخصیت‌های قسمت اول نیست و داستان حول محور شخصیت‌های کاملا جدیدی می‌چرخد. از بازیگران حاضر در تازه‌ی ساخته‌ی یئو سنگ-هو (Yeon Sang-ho) می‌توان گنگ دانگ-وان (Gang Dong-won)، لی یونگ-هیون (Lee Jung-hyun)، کن هی-هایو (Kwon Hae-hyo) و لی ری (Lee Re) را نام برد.

گزارش اخیر وب سایت Deadline تنها به Peninsula اختصاص نداشت و خلاصه‌ای از وضعیت سالن‌های سینما در دیگر کشورها را هم شامل می‌شد. برای مثال، میزان فروش فیلم‌ها در باکس آفیس چین طی یک هفته‌ی گذشته ۵۰۰ هزار دلار ثبت شده است. در حال حاضر ۹ هزار سینما در این کشور فعالیت می‌کنند و بیشترین فروش هم به A First Farewell تعلق داشته است. آلمان دیگر کشوری است که دستور فعالیت تعدادی از سالن‌های تماشای فیلم را صادر کرده است. طبق آمارها، فیلم Unhinged با نقش‌آفرینی راسل کرو (Russell Crowe) توانست رقم ۲۵۵ هزار دلار را ثبت کرده و رتبه‌ی نخست پرفروش‌ترین‌ها را از آن خود کند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که حدودا ۵۰۰ سینما در این کشور فعال هستند.

در پایان، لازم به ذکر است فیلم Peninsula از تاریخ ۱۷ مرداد (مصادف با ۷ آگوست) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا