اقتباس سینمایی Uncharted بار دیگر تاخیر خورد

انتظاری که چند ماه بیشتر به‌ طول می‌انجامد

اقتباس سینمایی Uncharted

اقتباس سینمایی Uncharted با نقش‌آفرینی تام هالند قرار بوده از اواخر سال جاری میلادی به سینماها بیاید اما سونی برای چندمین بار اکران آن را به تعویق انداخت.

بیش از یک دهه از زمانی که ساخت اقتباس سینمایی Uncharted برای اولین بار مطرح شد می‌گذرد اما طرفداران همچنان منتظر هستند. ساخت این اثر فراز و نشیب‌های بسیاری داشته است، به‌طوری که تاکنون شش کارگردان از ادامه‌ی کار روی این پروژه انصراف داده‌اند. با وجود این‌ها، همچنان جای امیدواری وجود دارد؛ زیرا دو بازیگر اصلی فیلم که شامل تام هالند (Tom Holland) در نقش ناتان دریک جوان و مارک والبرگ (Mark Wahlberg) در نقش ویکتور سالیوان می‌شود فعلا تصمیمی برای جدایی از تیم تولید ندارند.

با توجه به توییتی که بوریس کیت (Borys Kit)، خبرنگار وب سایت هالیوود ریپورتر، منتشر کرده است، اقتباس سینمایی Uncharted چند ماهی دیرتر اکران خواهد شد. این فیلم سینمایی قرار بوده از تاریخ ۲۸ آذر سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۸ دسامبر سال ۲۰۲۰) روی پرده‌ی نقره‌ای اکران شود اما برنامه‌های سونی تغییر کرده و این فیلم از تاریخ ۱۵ اسفند (مصادف با ۵ مارس) اکران خواهد شد. نکته‌ی جالب اینجا است این تاریخ اکران پیش از این به فیلم Masters of the Universe تعلق داشته اما در حال حاضر به‌طور کامل لیست از فیلم‌های رو به اکران سونی حذف شده است.

تراویس نایت (Travis Knight) که برای ساخت فیلم‌های سینمایی Bumblebee و Kubo and the Two Strings شناخته می‌شود، چندی پیش از کارگردانی فیلم سینمایی Uncharted انصراف داد. طبق گزارش‌ها، تداخل زمانی با قسمت سوم Spider Man باعث این اتفاق شده است. همان‌طور که می‌دانید، هالند نقش پیتر پارکر/مرد عنکبوتی را در دنیای سینمایی مارول بر عهده دارد. به هر حال، نایت از تیم تولید جدا شد و سونی هم مدت کوتاهی بعد روبن فلیشر (Ruben Fleischer) را به‌عنوان کارگردان جدید انتخاب کرد. این احتمال وجود دارد که جدایی نایت عامل به تعویق افتادن اکران بوده باشد.

اگرچه هیچ گونه اطلاعاتی از داستان نداریم اما با در نظر گرفتن سن و سال تام هالند به‌عنوان بازیگر نقش اصلی نسبت به یک موضوع می‌توان مطمئن بود: اینکه فیلم Uncharted قرار نیست یک اقتباس مستقیم از سری بازی‌های آن باشد و قرار است به بازه‌ی زمانی از زندگی ناتان دریک بپردازد که چندان در مدیوم بازی‌های ویدیویی به آن پرداخته نشده است.

طبق گزارشی که چند وقت پیش منتشر شد، فیلم سینمایی Uncharted اولین اثری خواهد بود که تحت لیبل PlayStation Productions در سینماها اکران می‌شود. بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در ماه مه سال گذشته‌ی میلادی این لیبل را ایجاد کرد تا از آن برای پخش و اکران اقتباس‌های سینمایی یا تلویزیونی بازی‌های ویدیویی خود استفاده کند. اینطور که به‌نظر می‌رسد، اقتباس سینمایی Uncharted تنها پروژه‌ی این لیبل نیست و آن‌ها مشغول کار روی سریال تلویزیونی Twisted Metal هستند. اگرچه سونی هنوز واکنش رسمی نسبت به این موضوع نشان نداده است اما تعدادی از فعالان شناخته شده این موضوع را تایید کرده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا